Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kadinlar Hemcİnslerİnİ Neden Tepeden TirnaĞa SÜzer?:)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-12-2008, 15:01   #1
üye27169

Varsayılan Kadinlar Hemcİnslerİnİ Neden Tepeden TirnaĞa SÜzer?:)

Aslında böyle bir başlık aklımda bile yokken, iri kıyım bir bayan arkadaşımın beni her gün anlayamadığım bir şekilde tepeden tırnağa süzmesi ve daha önce aramızın bozuk olması ve benim için “ kürdan bacak” demesini duymam sebebiyle böyle bir başlık açmayı düşündüm. (Bende kalın bacaklı kadınları beğenmem zaten

Evet sizce kadınlar hemcinslerini neden tepeden tırnağa süzerler??????
Aman yanlış anlaşılmasın Süzülenin ben olduğumu kastetmek istemiyorum. Bu benimle ilgili değil, genel olarak kadınlarla ilgili bir yazı.....................................

Kıskançlıktan mı acaba?(Olabilir ama hepsi değil)
Yoksa bir kadın aynı ortamda kendinden daha güzel ve dikkat çekici bir kadınla olmaya dayanamaz, süzer ve inceden inceye bir kusur mu arar?
Yoksa kadınlar birbirlerini insan olarak görmek yerine rakip olarak görüyorlar da ondan mı?
Ya da bütün kadınlar yapar mı bunu? Yapsa bile sevgiden beğeniden olamaz mı bu?
Ki bu tecrübeyle sabittir, ben kadın olduğum halde bazılarına öyle hayran olurum ki gözlerimi ayıramam!!! ve Allah ım ne kadar özene bezene yaratmış, giydikleri ne kadar yakışmış derim içimden.

Yapılan bilimsel bir açıklamaya göre kadınlar kendi cinslerini kıskançlıktan süzüyorlarmış,tepeden tırnağa!!!!
Ben kıskanılanı merak ettim.kadınlar kendilerinden güzeline ,bakımlısına kıskançlık duyarlarmış !

0 zaman sonuç bu mu yani,kendinden güzeline tahammülü yok .
Ya da erkeklerin içinde bulundukları doyumsuzluk güdülerimi kadınların bu benlik duygularını öne çıkaran.Çünkü erkeklerin dışa dönük beğenileri yanında en güzel kadın bile olsa her zaman aktiftir.Bu nedenledir ki kadınlar hele ki yanlarında partneri de varsa kendi cinslerini daha çok, beğenilerini itiraf etmekten kesinlikle uzak kıskançlıkla süzerler.
Her insan kendini beğenir. Ve her insan kendisini diğerlerinden farklı görür ki bu biz bayanlarda daha çoktur, kendimizi beğeniriz ve farklı görürüz.....

VE BENCE Bizi bu olumsuz oluşuma yani kıskançlığa iten maalesef erkeklerin bu yanlış ve bencil tutumlarıdır.
Biz bayanlar kendi cinsimizi tepeden tırnağa süzüp erkeklerin körüklediği rekabet ortamına çekilmektense,karşı cinsi süzüp erkekleri kendi silahı ile vursak daha akıllıca olmaz mı?
JJ
Olmaz tabiiii
Toplumsal örfler buna izin vermez ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sonuç olarak bu tepeden tırnağa süzme meselesi, (tabii hemcinsini hiç süzmeyenler de vardır)kıskançlıktan kaynaklanan bir şey değil, biz kadınlarda biraz kendini geliştirme daha fazla nasıl güzel olabilirim arayışı var,, ve bu yüzden de kendi tarzından farklı birini görünce dikkatlice süzerek kendi tarzına başkasından esinlenerek bir şeyler katabiliyor bilmiyorum ben böyle düşünüyorum yanılıyor da olabilirim ....SİZCE??????

Old 22-12-2008, 16:32   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

"Biz bayanlar kendi cinsimizi tepeden tırnağa süzüp erkeklerin körüklediği rekabet ortamına çekilmektense,karşı cinsi süzüp erkekleri kendi silahı ile vursak daha akıllıca olmaz mı?"

Bence son derece isabetli bir yaklaşım!
Old 22-12-2008, 16:32   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Suat Abi de beni hep kıskanıyor. Hayat böyle ne yapabiliriz ki.
Old 22-12-2008, 16:45   #5
Nur Deniz

Süzdükten sonra hangi kriterde olanlar süzgeçten geçebiliyor?
Old 22-12-2008, 16:58   #6
üye27169

O süzgecin kıstaslarını bir çözebilsem Nur hanım
Old 22-12-2008, 17:16   #7
üye8180

1) Benden güzel mi diye
2) Üzerindeki kıyafetler marka mı, ucuz mal mı, zevksiz bir seçim mi falan diye
3) Kıyafetlerini, ayakkabılarını, çantasını vs. nereden, hangi mağazadan almış olabilir diye meraktan.
4) Takıları gerçek mi, imitasyon mu diye
5) Benden genç midir diye
6) Yanında bir erkek varsa yakışıklı diye, yakışıklıysa bir daha süzülür. Bu kadında ne bulmuş falan diyerekten.
7) Tarzı var mı diye
Bir kadının bir kadını süzmesinin altında yatan binlerce sebep bulunabilir. E kolay mı rekabet çok.

Not: Ben hemcinsime pek alıcı gözle bakmam. Kendi tarzımı kendim yaratırım. Kimseden kopya çekmem. Madonna ve Ajda Pekkan dışında kıskandığım kadın yoktur diyebilirim.
Old 22-12-2008, 20:50   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Süzerken süzgeç kullanmak zorunlu mu?

Her zaman olmasa da bazan "gözlük" gerekebilir.
Old 22-12-2008, 20:52   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
1)

Not: Ben .... Kendi tarzımı kendim yaratırım. Kimseden kopya çekmem. Madonna ve Ajda Pekkan dışında kıskandığım kadın yoktur diyebilirim.

Not: Güzel bir not.
Old 22-12-2008, 23:28   #10
Nur Deniz

Kimseyi süzmem benden güzeli Şam'da kayısı.

Bana ne ki Benim değilse..
Old 23-12-2008, 00:19   #11
Durdu GÜNEŞ

Aslında bayan bayana bir soru ama başlık dikkatimi çekti.
Gözlemlerimi ve düşüncelerimi paylaşmak istedim.
Güzelliğin sembolü olan kadın narsist bir duyguyla başkalarından da bunu kabul etme beklentisi vardır. Birilerinin narsist davranışından rahatsız olmak çoğu zaman kendi narsimimizle çakıştığı içindir. Gizli bir rekabet vardır kadınlar arasında. Üstüne üstlük bir de ince dikkatleri eklenince bu rekabet küçümsemeye dedikoduya kıskançlığa yol açar. Eski Türk filmlerinde sık rastlanırdı aldatılan kadın kocasından ziyade onun sevgilisine saldırırdı. Çünkü rekabette geri kalmış ve kendini güzel ve çekici görme duygusu zedelenmiştir.
Kadının kadını süzmesi onu kendi ölçüleriyle tanımlayarak üstünlük duygusu tatmasına yol açar. Çünkü tartan, ölçen ve tanımlayan; tartılan ölçülen ve tanımlanandan daha üstte bir rol almış olur.
Kadınların güzel olma tutkusu kadar güçlü olma özlemi de vardır.Böylelikle güzelliklerini koruyacak ve başkalarına tescil ettirebileceklerdir.Kadının kadını süzmesi onun giyseleri, takıları ve makyajıyla oluşturduğu ekonomik güç tablosunu değerlendirme amacını da taşır.
Sonuçta süzmek de süzülmek te karşılıklı bir ilgiyi gösterir.Acı olan ilginin hiç olmamasıdır.
Old 23-12-2008, 23:00   #12
Av.Ufuk Bozoğlu

Erkekler kendi cinslerini nasıl tartarlar

Farklı mı yani kadın-erkek süzüşleri

Nedir ne değildir
Old 23-12-2008, 23:02   #13
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Erkekler kendi cinslerini nasıl tartarlar

Farklı mı yani kadın-erkek süzüşleri

Nedir ne değildir

Bence farklı, araba modeline bakmakla, kadın yaşına bakmak arasına fark yok mu?
Old 23-12-2008, 23:08   #14
Av.Ufuk Bozoğlu

Bir erkek yanıtlar ise, dünyalarını kendi ağızlarından öğrenme şansını da yakalamış olurduk
Old 23-12-2008, 23:22   #16
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
1) Benden güzel mi diye
2) Üzerindeki kıyafetler marka mı, ucuz mal mı, zevksiz bir seçim mi falan diye
3) Kıyafetlerini, ayakkabılarını, çantasını vs. nereden, hangi mağazadan almış olabilir diye meraktan.
4) Takıları gerçek mi, imitasyon mu diye
5) Benden genç midir diye
6) Yanında bir erkek varsa yakışıklı diye, yakışıklıysa bir daha süzülür. Bu kadında ne bulmuş falan diyerekten.
7) Tarzı var mı diye
Bir kadının bir kadını süzmesinin altında yatan binlerce sebep bulunabilir. E kolay mı rekabet çok.

Not: Ben hemcinsime pek alıcı gözle bakmam. Kendi tarzımı kendim yaratırım. Kimseden kopya çekmem. Madonna ve Ajda Pekkan dışında kıskandığım kadın yoktur diyebilirim.

Şu 7 maddeden dolayı hele hiç süzmem
Old 23-12-2008, 23:53   #17
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Bir erkek yanıtlar ise, dünyalarını kendi ağızlarından öğrenme şansını da yakalamış olurduk

O sırları verir miyiz hiç?
Old 25-12-2008, 15:21   #18
üye27169

Varsayılan :)

Alıntı:
Yazan supernatural
Çok beğendiklerinden olmasın
Kadınların mı çok beğendiklerinden birbirini süzmesinden bahsediyorsunuz?
Yoksa erkeklerin kadınları mı?
Pekala erkekler birbirlerini süzerler mi?
Old 30-12-2008, 18:34   #19
Nur Deniz

Ben güzele güzel demem, güzel benim olmayınca..
Old 31-12-2008, 08:39   #20
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
Kadınların mı çok beğendiklerinden birbirini süzmesinden bahsediyorsunuz?

İroni yapmıştım
Old 01-01-2009, 03:21   #21
slide

her kadın narsist olmalı..süzmeye ihtiyaç kalmıyor
Old 02-02-2009, 20:26   #22
üye27169

Alıntı:
Yazan slide
her kadın narsist olmalı..süzmeye ihtiyaç kalmıyor

Megaloman da diyebilir miyiz
Bkz.Banu Alkan
Old 02-02-2009, 20:28   #23
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bence farklı, araba modeline bakmakla, kadın yaşına bakmak arasına fark yok mu?

Arada bir müthiş tespitleriniz oluyor...
Old 02-02-2009, 22:53   #24
Atahun

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
.....................................Pekala erkekler birbirlerini süzerler mi?

Sayın Cengiz ALADAĞ' ın dediği gibi niye sırlarımızı ifşa edelim ki...

Şu kadarını söyleyebilirim, erkekler birbirini süzmez çünkü; her erkek kendi kulvarında yüzer.
Old 02-02-2009, 22:56   #25
Av.Ufuk Bozoğlu

Mesaj ipucu..

Alıntı:
Yazan Atahun
her erkek kendi kulvarında yüzer.

Erkekler açık denizde yüzmez Havuzda yüzer
Old 14-03-2009, 04:09   #26
üye18721

Bildiğim kadarıyla bu durum özellikle ülkemizde var.Yabancı ülkelerde duyduğum kadarıyla bir kimseye uzun süre bakmak oldukça ayıp sayılıyor...
Old 14-03-2009, 11:40   #27
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Ferda
Bildiğim kadarıyla bu durum özellikle ülkemizde var.Yabancı ülkelerde duyduğum kadarıyla bir kimseye uzun süre bakmak oldukça ayıp sayılıyor...

Burda da ayıp da, ayıbı takan yok..
Old 16-03-2009, 12:23   #28
Gülümse

"Neden kadınlar, kadınları bu kadar dikkatli süzerler hiç anlamam. Üstelik bir kadının diğer kadına baktığı gibi bir erkek baksa ortalık birbirine karışırdı" Bu tesbiti yapan en samimi erkek arkadaşlarımdan bir tanesi. Kadınların özellikle alışveriş merkezlerinde birbirlerini incelediklerini, birbirinin özellikle süzdüklerini fark etmiş.

Hangi nedenden bilmem ama gerçekten aynı okulda olan bu arkadaşım ile bir test yaptık. Onun sınıfındaki bayan talebelere başka sınıfta ki kız arkadaşlarının ne giydiklerini sorduk, sınıfın tamamı olmasa da çoğunluk hangi arkadaşının o gün ne giydiğini anlatabildi. Aynı soruyu erkek öğrenciler için sorduğumuzda aynı başarıyı elde edemedik.

Aynı testi erkek talebelerde denemeye kalktığımızda değil farklı sınıftaki arkadaşlarının ne giydiklerini, aynı sınıftakilerin ne giydiklerini fark edemediklerini anladık.
Old 16-03-2009, 12:25   #29
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Ferda

Sevgili dostum, bu bize has bir durum değil. Dünyanın neresine girderseniz gidin, kadınlar kendi hem cinslerine bakıyor ve birbirlerini inceliyorlar. Belki biraz daha az belli ediyorlar ama yine de bakıyorlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi