Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

ceza muhakemesi hakkında bilgi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-07-2007, 10:49   #1
Av. Arzu Erkol Dursun

Soru ceza muhakemesi hakkında bilgi

değerli meslektaşlar;

ceza muhakemesi hakkında,duruşmalardaki usul,kural,müdafiinin yapabilecekleri/yapamayacakları ve her türlü ilgili bilgiyi de bulabileceğim güçlü kaynaklar hakkında bana öneride bulunursanız sevinirim,teoriden daha ziyade pratiğe yönelik kaynaklara ihtiyaç duyuyorum.

saygılar.
Old 18-07-2007, 12:59   #2
slide

Alıntı:
Yazan Av. Arzu (Erkol) Laçin
değerli meslektaşlar;

ceza muhakemesi hakkında,duruşmalardaki usul,kural,müdafiinin yapabilecekleri/yapamayacakları ve her türlü ilgili bilgiyi de bulabileceğim güçlü kaynaklar hakkında bana öneride bulunursanız sevinirim,teoriden daha ziyade pratiğe yönelik kaynaklara ihtiyaç duyuyorum.

saygılar.
ben size prof dr.nevzat toroslu_prof.dr metin feyzioğlunun kitabını öneririm..prtatiğe yönelik değil ancak değindiğiniz konulardaki başlıklar ve ilgili kanun maddeleri kitapta yer almaktadır..teorik bir kitap da olsa oldukca faydalı olacağı kanısındayım
Old 18-07-2007, 13:51   #3
avpınar

Kanunda tüm bu bilgiler yeralıyor. Bence okumanız yeterli olur, pratikle ilgili olarak da duruşma salonlarının duruşma izlemek yardımcı olabilir kanaatindeyim. Saygılar
Old 18-07-2007, 15:00   #4
hukukbilgisi

Türkiye Barolar Birliği Yayınları: 51
Prof. Dr. Erdener Yurtcan
Ceza Avukatının El Kitabı

ISBN:975-6689-28-5
© Türkiye Barolar Birliği
Sayfa Tasarımı ve Ofset Hazırlık
Düş Atelyesi (0312.215 70 37)
Redaksiyon: Habil Yalem
Baskı
ŞEN MATBAA
(0312. 229 64 54 - 230 54 50)
Türkiye Barolar Birliği
Karanfil Sokağı 5/62
06650 Kızılay - ANKARA
Tel: (312)42530 11 Faks: 418 78 57
web: www.barobirlik.org.tr
e-posta: admin@barobirlik.org.tr
yayin@barobİlik.org.tr

http://www.barobirlik.org.tr/yayinla...a_avukati.aspx
Old 18-07-2007, 15:20   #5
Av. Arzu Erkol Dursun

ceza avukatının el kitabını aldım evet fena değil,ama bana daha da yoğunlaştırılmış bilgi lazım,yine de çok teşekkürler sayın kırkambar.
sayın slide önerdiğinz kitabı inceleyeceğim tşkler.
av.pınar hanım,kanunda yer alan tüm bu bilgileri okuyunca ve pratikte yeterli bulmayınca, daha derinlemesine incelemelere yönelmek için öneri kaynaklara ihtiyaç duydum,yoksa dediklerinizi bende biliyorum yinede tşkler..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi