Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: En çok nerede avukatlık yapmak istiyoruz?
İstanbul-Ankara-İzmir:3 büyük şehirden birinde. 107 33,02%
Küçük bir sahil kasabasında: günümün yarısı işte, yarısını sahille geçireceğim şekilde. 150 46,30%
Kesinlikle yaurtdışında:Türkiye'de yaşamakta mesleğimi icra etmekte istemiyorum. 36 11,11%
Mesleğimi o denli seviyorumki nerde olsa orda yaparım. 31 9,57%
Oy Verenler: 324. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 177)

En Çok Nerede Avukatlık Yapmak İstiyoruz?

Yanıt
Old 08-05-2014, 12:07   #61
avbozdagberna

Alıntı:
Yazan Av.Denizhan Aktoprak
Ben sahil kasabasında avukatlık yapmaktıyım hem zevkli tarafı var ama aynı zamanda zevksiz yazları denize girmek güzel ama iş yoğunluğu azlığı ve bir müddet sonra rutinleşmesi kötü yanları

mersinin nersinde acaba bende erdemliliyim ama ankarada avukatlık yapıyorum mersine dönmekle ankara da kalmak arasında çok kararsızım küçük yer avukat çok tercih edilmiyor iş imkanı az fln diye düşünüyorum oralarda birinden bu konuda fikir almak isterim ne önerirdiniz
Old 12-05-2014, 14:50   #62
AV.M.BURAK KINACILAR

Şunu anladım ki avukatlık mesleği maddi anlamda iyi olmak lazımmış.. yani kafa rahatlığı olmalı maddi sıkıntı olmamalı..
Old 12-10-2015, 10:59   #63
av.emrullah

Sayın meslektaşlarım ben Mardin'de avukatlık yapmayı düşünüyorum. Ama maddi kaygılarım var. Acaba piyasa olarak nasıl bi yer.Dava yoğunluğu nasıl?
Old 19-10-2015, 10:03   #64
Senatus

En çok nerede değil de nasıl bir yerde avukatlık yapmak istiyoruz olarak algılarsak eğer; şahsen, avukatlık yaptığım ilçemde ağır ceza mahkemesi bulunmasını çok isterdim. Çünkü ağır ceza davalarına bakmak mesleği derinden hissettiren, insanın mesleğine daha sıkı sarılmasını sağlayabilecek bir alan bence. Çünkü hayatın içinde ve hayati konularla dolu meselelere ilişkin insana bakış açısı kazandırabilecek, sadece avukat olarak değil genel manada da insanı olgunlaştırabilecek bir alan olarak görüyorum. Öte yandan tabi maddi getirisi yüksek davaların başında geliyor ağır ceza davaları. Bunun yanında bir iki ağır ceza davası ile ünlenince o avukat hiç alakasız diğer hukuk alanlarında da bir anda insanların gözünde 'iyi avukat' 'tuttuğunu koparan avukat' vs. oluyor ve işleri çoğalıyor. 'Bu avukat davamı kazanır' veya 'beni bu davadan kurtarır' zannı besliyor insanlar benim gözlemime göre. Bir avukat için tanınmak çok önemli olduğu için ağır ceza davaları önemli fırsatlar olarak karşımıza çıkıyor. Daha doğrusu benim pek karşıma çıkmıyor
Old 13-01-2016, 19:02   #65
sirya

Bu anketten ilham alarak ben de bir anket hazırladım:
Avukatlık mesleğinin icrasında dil bilgisi ne kadar önemlidir?
a- çok önemlidir
b- çokta önemli değildir
c- hiç önemli değildir
Old 14-01-2016, 17:22   #66
Senatus

Ordu Merkez'de avukatlık hakkında somut tesbitlerden bahsedebilecek meslektaşlarım var mı acaba? Denizli'de Avukatlık Yapmak konulu bir diğer başlıkta Denizli için güzel şeyler söylenmiş mesela. Ordu'ya da Karadeniz'in Denizlisi olarak bakabilir miyiz Tablo nasıl görünüyor Ordu'daki meslektaşlarımızca acaba? Gerek genel dava yoğunluğu gerekse de cmk ve adli yardım görevleri bakımından soruyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi