Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadının mal varlığı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-02-2010, 14:35   #1
Konuk

Varsayılan kadının mal varlığı

iyi günler diliyorum.Eşimden aldatma yüzünden ayrılmak istiyorum.ikimizde emekliyiz ama ben daha yüksek maaş alıyorum nafaka alabilirmiyim.ayrıca evlenmeden önce alınan evimde oturuyoruz.eşimin borçları ve diğer borçlar yüzünden evimi ipotek göstererek bankadan 40.000 tl.kredi çektim tüm maaşım kesiliyor.eşimin borçları için ödediğim paranın bir bölümünü dekontla ispat ediyorum bunu tahsil edebilirmiyim.birde bu krediyi alırken bütün sözleşmelere eşiminde imzasını aldılar borca ortakmıdır boşanma durumunda nasıl bir durum ortaya çıkar.ayrıca aldattığı kadın bana mesajla küfür etti hala telefonumda kayıtlı bu mesajla ceza ve tazminat davası açabilirmiyim aslında ikisi içinde böyle bir dava açma yolum varmı.aslında herşey telefon kayıtlarından çıkacak.hukuka güveniyorum.bana cevap verirseniz çok mutlu olurum.teşekkür ederim.
Old 22-02-2010, 20:21   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılmcı,

Sürekli gelirinizin bulunması eşinizin size yoksulluk nafakası ödemesine engeldir.

Boşanma davası ile birlikte tedbir nafakası isteminde bulunabilirsiniz.

Boşanma davası içinde maddi ve manevi tazminat isteme hakıkınız bulunmaktadır.

Kredinin asıl borçlusu iseniz, borcu zaten ödemek durumundasınız. Ancak çekilen krediyi eşiniz kendi kullandı ise, eşinizle harici bir yazılı anlaşma yaparsanız, borcun aslen onun olduğunu ama sizin bankaya borçlu gözüktüğünüze ilişkin, ancak bu durumda ödediğiniz miktarı eşinizden talep ve tahsil imkanınız olabilir.

Eşinize kefil olmuş iseniz de, ödediklerinizi geri almak için icra takibi yapabilirsiniz.

Banka kredi sözleşmesini bir meslektaşla inceleyiniz.

Size karşı işlenen hukuka aykırı fiilere karşı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunma ve sonucuna göre tazminat davası açma hakınız bulunmaktadır.

İddialarınızı ispatta her tür delilden yararlanabilirsiniz.

Davalarınızı mutlaka profesyonel avukat ile takip ediniz.

Saygı ile,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi