Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Borçlu Şirketin İsim Değişikliği

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-11-2010, 14:51   #1
Av. Gökhan Tazegül

Dikkat Borçlu Şirketin İsim Değişikliği

Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar diliyorum. Borçlu şirketin davalı olduğu bir tazminat davasında şirket tazminata mahkum edildi. İlamlı icra başlattık ancak şirketin daha sonra isim değişikliğine gittiğini öğrendik. şirkete ait araçlar yeni isme kayıtlı olarak göründüğü için icra müdürlüğü araç kaydı üzerine haciz şerhi işlemiyor. Bu durumda ne yapabiliriz? yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.
Old 30-11-2010, 15:33   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan yaprak_dökümü
Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar diliyorum. Borçlu şirketin davalı olduğu bir tazminat davasında şirket tazminata mahkum edildi. İlamlı icra başlattık ancak şirketin daha sonra isim değişikliğine gittiğini öğrendik. şirkete ait araçlar yeni isme kayıtlı olarak göründüğü için icra müdürlüğü araç kaydı üzerine haciz şerhi işlemiyor. Bu durumda ne yapabiliriz? yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

İcra dosyasına talep açarak, borçlu şirketin adının (ticaret unvanının) değişip değişmediğinin Ticaret Sicilinden sorulmasını isteyin, gelen yanıta göre eğer değişiklik yapılmışsa takibe borçlu şirketin yeni adıyla devam edebilirsiniz.
Old 30-11-2010, 15:54   #3
üye32062

Yapılanm değişiklik metnini ilan edilmiş olduğundan www.ticaretsicil.gov.tr adresinden temin edebilirsiniz. Site üyelik istiyor. Üye değilseniz şirketin ünvanını yazarsanız ben size gönderirim. Gerisini Sn.Aladağ belirtmiş zaten. Saygılar, iyi çalışmalar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi