Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Öz Kızına Tecavüz

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-07-2012, 23:18   #1
Konuk

Varsayılan Öz Kızına Tecavüz

İyi günler ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Kendimle aynı bölümde okuyan bir kız arkadaşım oldu. Kız fakülteye eli yüzü mor geliyodu. Bi gün gittim yanına konuşmaya babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu küçük yaşından beri her gece onunla yattığını söyledi. Ben şok oldum. Doğruluğunu kontrol etmek için bizimle aynı fakültede okuyan kız kardeşinden bilgi aldım. O da doğrulayınca ne yapacağımı şaşırdım. Annesine söylemesini söyledim o da annesinede söylediğini fakat annesinin hiçbirşey yapmadığını söyledi. Arkadaşımın doğru söylediğinden emin olduktan sonra onu şikayet etmesi konusunda ikna ettim. Zaten babasından çok korkuyodu. Ben ikna ettim adli yardım bürosuna gittik. Kız arkadaşıma avukat verili ve dava açıldı. Yüzündeki morluklar geçtiği için darp raporu alamadık. Ben darp raporunu çokda önemli görmemiştim. Çünkü aynı fakültede okuyan kardeşi kız arkadaşımın lehine ifade vereceğini söylemişti ama dava açıldıktan 1 gün sonra kız eve gidip geldi 180 derece döndü. Aylar sonrada arkadaşım babasının kendisine tacizden daha öteye tecavüz ettiğini söyledi. Direk tecavüz demedi ama cinsel olarak ne kadar ileri gittiğini anlattı. Arkadaşıma sonuna kadar destek çıktım. Bu tecavüzü yapan babası dava açıldığı halde tutuklanmadı. Koruma tedbiri konuldu ama ortada korumadan eser yok. Arkadaşım yurda yerleşti. Şimdi mahkeme gününü bekliyoruz. Şimdi sorum şu bu adam neden tutuklanmadı. arkadaşıma neden sadece koruma tedbiri konuldu. Hergün korkarak dışarı çıkıyo. Arkadaşımın ailesi bu olayı örtbas edip kapatmaya çalışıyor. Ben daha ne yapabilirim yardım edin aydınlatın lütfen
Old 08-07-2012, 10:24   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn:Katılımcı

Arkadaşınız babası hakkında suç duyurusunda bulunmuş.İçeriği mesajdan anlaşılmıyor.

Uygulanan fiziki şiddet sebebi ile şikayet edilmiş olabilir.Veya ek olarak cinsel saldırı şikayete konu edilmiş olabilir.

Mağdura destek veren avukat daha ayrıntılı bilgiye sahiptir.Onunla irtibata geçebilirsiniz.

Cinsel saldırı ve mağdurda oluşturduğu zararın tespiti için özel olarak üniversitelerin adli tıp anabilim dalına başvuru yapmak ve rapor düzenlenmesini istemek olanaklıdır.Verilen rapor savcılığa sunulur ise iddiayı güçlendiren bir etkisi olacaktır.

Her aşamada bir avukattan destek almak yararlı olacaktır.
Old 08-07-2012, 18:09   #3
Konuk

Öncelikle yanıtınız için teşekürler. Ben avukatıyla konuşuyorum zaten. Davayı cinsel taciz olarak açmıştık. Avukatı bi pisikoloğa gidip pisikolojik test yaptırmasını söyledi ve bunuda yaptırdı. Bu tavsiye ettiğinz yerde cinsel olarak saldırıya ugrayıp uğramadığını nasıl anlıycaklarki. Şöyle söyleyim o şerefsizin cinsel olarak tecavüze kadar gittiğini kız arkadaşım yeni itiraf edebildi.Davayı 1 ay önce taciz diye açtık. burda cinsel ayrıntısına giremiyorum açık konuşamıyorum. Pisikolojik olarak her şeye rağmen sağlam duruyo. Bi şey daha sorucam bu arkadaşımın sapık babası arkadaşıma yaptığı şeyleri kabul eden bi kandil mesajı atmıştı. Mesaj şöyleydi Beni mahkeme yargılasa ne olcak allah affetmedikten sonra. Bunun gibiydi. kız arkadaşımda önemsiz görüp silmiş. Ona kızamadımda. Eğer bi daha böyle yaptığını kabul eden bi mesaj atarsa bu delil oluştururmu. Ayrıca darp aldığını yani arkadaşımın yüzündeki morlukları arkadaşlarım gördü. Bu arkadaşlarım mahkemede ifade verse işe yararmı. Ben 3 aydır bu şeylerle uğraşıyorum çare düşünmekten kafayı yiycem artık. Kız arkadaşımın doğru söylediğindende emin oldum. Kız kardeşi bile kabul etti ama mahkemede babasının lehine ifade vercek. Benim ailemide rahatsız ediyorlar. Elimden geldiği kadar destek oluyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi