Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukata Saldırı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-04-2007, 22:19   #1
Kadir COŞKUN

Varsayılan Avukata Saldırı

Kayseri Barosu Avukatlarından Murat DEMİR bugün Kayseri Adliyesi önünde borçlu tarafından saldırıya uğramış ve bıçakla yaralanmıştır. Şükürler olsun meslektaşımızın sağlık durumu iyidir ve şüpheli polis tarafından yakalanmıştır.

Sevgili meslektaşım ve kardeşim Av. Murat DEMİR' e geçmiş olsun dileklerimi bir kez de THS aracılığıyla sunar, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan saldırıların sonuncusu olmasını dilerim.

Saygılarımla...
Old 24-04-2007, 22:40   #2
Ahmet Turan

Bu menfur saldırıyı kınıyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
Old 25-04-2007, 10:05   #3
__av.zeynep__

bu kaçıncı artık..? neden barolar birliği bu kadar sessiz kalıyor,neden bu kadar haksızlığa göz yumuluyor anlaşılır gibi değil..yakında kasti olduğunu düşüneceğim..
Old 25-04-2007, 10:38   #4
djazz

sonderece üzücü meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar dilerim.Ancak vatandaşın cahil cesareti ile değerimizin bukadar hafife alınması çok düründürücü.2 sene önce Erzurum Barosuna kayıtlı Av.Süleyman Ağırbaş ta evinde yeni benzer bir olay yüzünden silahla vurularak öldürüldü.Baro levhasından avukat arkadışımızın ev adresini tespit edip gece evine gitmiş.Kapıyı açan kızına babanı çağır demiş ve avukat arkadaş koridorda iken birçok el ateş etmişti yakalandı ama bir meslektaşımız bir hiç uğruna yaşamını yitirdi.
Artık Hiçbirimizin başına gelememesi dileğiyle
Old 25-04-2007, 11:28   #5
üye15905

sevgılı zeynep
hep dıyorum, ne zaman hukuk sıyasallaşmaktan cıkar ne zaman kı sıyaset hukukılesmeye baslar o zaman işler duzelır.
Old 25-04-2007, 15:14   #6
Av.Yasar SALDIRAY

YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUM........Ve meslektasımıza acıl sıfalar dılıyorum...

Bu saldırılar yapılamamalı bunlara bır cözüm bulunmak zorunda fakat asıl cözüm BENCE bu suclarda uygulanacak müeyyıdenın agır olmasıyla mümkün olabılır.Avukata karsı ıslenen suclarda bır artıs oldugu apacık...Ve bence bu durum da benım gıbı bırcok meslektasımı da rahatsız edıyor.

Topluma Avukatın kanundan dogan görevını yaptıgı ögretılmelı...

Avukata karsı ıslenen bır suc oldugu zaman bütün Meslektaslar bırlık ıcınde olup takıpcısı olmalıdır dıye düsünüyorum...

artik bir cözüm bulunmali

SAYGILARIMLA...
Old 26-04-2007, 12:07   #7
--Av.Derya--

İnsanların kin ve düşmanca hislerle gerçekleştirdikleri saldırıları nefretle kınıyorum....Saldırıya uğraya tüm meslektaşlarıma acil şifalar diliyorum.
Old 27-04-2007, 17:11   #8
muhatap

Varsayılan mukabele bilmisil

2 Mayısta duruşmaya girmem halinde, davalı eski koca tarafından darp edileceğim hakkında müvekkilim aracılığıyla bilgi sahibi oldum. Böyle bir saldırının vücuduma karşı eylemli olarak işlenmesi halinde davalıyı adliyede demir bir ilkel aletle yüz kemiklerini kıracağım. Yer:izmir adliyesi olacak. Ve..... sadece müdaffada bulunacağım. Ölçüyü kaçırmayacağımı garanti edemiyorum. Tüm avukatlar adına bu ilkel öcü, rövanş olarak alacağım ve algılayacağım. Tüm hukukçulara zihin açıklığı dilerim. Artık bunaldım bu haberlerden. Müdafaada sınırı aşabilirim.... Biz bunu hak etmiyoruz. Bu haklılıkla herşeyi yaparım, vicdanım çok rahat...
Old 28-04-2007, 15:39   #9
ebrus

Sevgili meslektaşıma çok geçmiş olsun diyorum. İnşallah bir an önce iyileşir ve görevinin başına döner.
Old 28-04-2007, 20:09   #10
Heybe Hukuk

Bu saldırıyı sadece meslektaş olmanın verdiği hissiyat ile değil, aynı zamanda bir insan olmanın hissiyatı ile de kınıyorum. Ancak Sayın Muhatap, sizin bu "öc" duygunuzu anlamakta birlikte, yönteminizin yanlış olduğuna inanıyorum. Sizin gibi bir hukukçunun, böyle bir saldırıyı farklı yollarla engelleme, mümkün olmazsa da saldırganın en yerinde cezayı almasını sağlama konusunda seçim yapmasını bekler ve dilerim. Saygılarımla...
Old 29-04-2007, 06:58   #11
muratsadioğlu

1-Kayseri'deki adaşıma acil şifalar..Bu ne ilk nede sondur.Ciddi önlem şart.
2-İzmir'deki arkadaşıma da bir önerim var:Muhatap arkadaşım,gel de sendeki o'demir ilkel alet'i seri imal edelim.Her eve lazım..Çok satar;bu çileli işten de yırtarız.Bir düşün..
Mayıstaki duruşmada bir şey olmayacak.Bunlar çünkü çok da ödlek olur.Alet..malet..duruşmaya gelmesi bile şüpheli.
Kolay gelsin.
Av.Murat Sadioğlu
Old 29-04-2007, 19:38   #12
Heybe Hukuk

Tüm bu saldırılara karşı birlik olmalı ve gerekirse önleyici olmak adına da birbirimize desteğimizi esirgememeliyiz. Sayın Muhatap, 2 Mayısta şehirdışında olma ihtimalim var. Ancak planda olur da bir değişiklik olursa; size destek olmak amacıyla yanınızda olabilirim. Bu bir olasılık ama aynı zamanda da bir teklif. En azından olur da müdafaada sınırı aşarsanız; beyanına itibar edilir vasıflı bir tanığınız olabilirim
Old 01-05-2007, 00:42   #13
yargıç isa

Kitap .........

Bir öğrenci olarak, bu tür olaylar beni gerçekten üzmekte. Aslında bunlar toplumda yargılamanın üç ayağını teşkil eden unsurları (hakim-savcı-avukat) eşit görmeme psikolojisinden kaynaklandığını düşünüyorum. İnsanlar hakimle, savcıyla konuşmaya bile çekinirken avukata karşı yaklaşım tarzlarının bambaşka olduğunu gözlemliyorum. Bu konuda Barolar Birliği ne yapabilir, hiç bir fikrim yok. Sorun , avukatın devlet erkanının dışında bırakılmış, ÖZEL bir statüye sahip olduğu görüntüsüdür. Bu gibi durumları aşmış (hatta belkide hiç yaşamamış) ülkelerin mevzuatlarını, işleyişini ve toplum yapılarını incelemek; daha sonra bu yönde bir çalışma yapmak gerektiği kannatindeyim.

Başkası ne düşünür bilmem fakat bir kişinin avukatı bıçaklaması değil; bıçaklamayı düşünmesi ve bunu aklına cesurca getirebilmesi bile bazı problemlemlerin açık delilidir. En kısa zamanda aşılması dileğiyle.

saygılarımla...
Old 02-05-2007, 15:25   #14
Av.Hüseyin Erdayandı

Meslektaşımıza yapılan bu saldırı,avukatlara yapılan saldırıların ne ilki ne de sonuncusu olacak.Ancak meslek dayanışmasını göstermek için saldırgana karşı caydırıcı olması açısından açılan ceza davasında başta Kayseri Barosu avukatları olmak üzere meslektaşımızın müdafiisi olarak mahkemede çok sayıda katılım sağlanırsa hem kamuoyuna hem de saldırgana karşı etkili bir cevap verilmiş olur,diye düşünüyorum.Meslektaşıma da acil şifalar diliyorum.
Old 02-05-2007, 20:02   #15
ad-hoc

Burada neyin yaman çelişkisini anımsadım biliyor musunuz? TBB yeni taslak çalışmlarında Avukatlara silah ruhsatı alımında kolaylık sağlanmasını talep ediyordu. TBB'nin talebi buydu sayın meslektaşlarım... E bu durumda TBB ne yapsın kim ne yapsın demek geliyor içimden somut öneriler tartışılmalı eleştiri en basit şey....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi