Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tazminat ve nafakamı ödemiyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-11-2012, 17:33   #1
Konuk

Varsayılan tazminat ve nafakamı ödemiyor

5ay önce anlaşmalı boşandık tazminatı ödemesi için 1ay süre verdim ama ne nafaka nede tazminat hiç birşey ödemiyor [tsk mensubu]avukatımda icra yazışmaları uzun sürer diyor nasıl alabilirim bilmiyorum 2çocuğumla annemlerin yanında kaldık hala icradan cevap bekliyoruz ayrıca biz evliyken arabası vardı şimdi yok gözüküyor neyin üzerine icra koyacağız ben alacağımı toplu istiyorum nasıl olacak bilmiyorum,şimdiden teşekkürler
Old 18-11-2012, 19:45   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

İcra takibinin kesinleşmesinden sonraki ay işleyen nafaka ödenmez ise,icra mahkemesine şikayet hakkı bulunmaktadır.Ayrıca nafakaların tahsili için işyerine yazı yazılmasını ve nafakanın muhasebece kesilerek icra dosyasına gönderilmesi talep edilebilir.

Birikmiş nafakalar ve tazminat için şikayet olanağı bulunmamaktadır.Bu alacaklarla ilgili borca yeter miktarda olmak üzere borçlunun mal varlığına haciz uygulanmasını talep edilebilir,yine işyerine maaş haciz için yazı yazılarak ,nafaka ödendikten sonraki kalan maaştan belli bir oranda kesinti yapılarak dosyaya gönderilmesi talep edilebilir.

Ayrıntılı bilgiyi dosyaya vakıf olan avukatınızdan doğrudan almanız yararınızadır.
Old 19-11-2012, 18:51   #3
Konuk

Peki beni yeteri kadar aydınlatmadığı hakkımı yeteri kadar savunmadığı için avukatımdan şikayet olmak istiyorum.Boşanmadan önce belki 10kere söyledim ben bu adama güvenmiyorum hakkımı vermez dedim bana inanmadı,sözlerinden belliydi.Şimdi hiç ilgilenmiyor telefonlarıma çıkmıyor insan avukat tutarak parasını peşin ödeyerek mağdur olur mu .O zaman şahsın arabası vardı hem de benim bileziklerimle alınmıştı,şimdi öde borcunu diyorum´´ ala biliyosan al´´diyor adam herşeyi kılıfına uydurmuş öyle yola çıkmış ama dediğim gibi ondan çok avukata kızıyorum paramı helal etmiyorum hiçbir hakkımı savunmadı,nolur yardım edin
Old 20-11-2012, 11:43   #4
üye7160

Sayın Konuk,avukatınızın hakkınızı savunmadığını hangi kriterlere göre söylüyorsunuz bilemiyorum, ancak; boşanma sonucu lehinize hükmedilen nafaka ve tazminat alacaklarınız için,anladığımız kadarı ile icra takibine geçilmiş ve maaş haczi dahil icrai işlemler avukatınızca yapılmış gibi görünmekte.Eğer bu hususlarda sıkıntı yaşıyor iseniz ve yine,avukatınızın yeteri kadar ilgilenmediğini düşünüyorsanız kendisini azledebilir,dosyayı başka bir avukata verebilir ve yine mesleki anlamda avukatınızın görevini yapmadığını düşünüyorsanız avukatınız hakkında bağlı bulunduğu baroya şikayette bulunabilirsiniz.Ancak bütün bunları yapmadan önce, avukatın sorumluluğunu yerine getirmediği hususunda emin olunuz.
Bunların dışında Sayın Av.Habibe Hanım'ın da belirttiği üzere nafaka bedelini ödemeyen taraf hakkında icra ceza mahkemesine şikayette bulunabilir ve kendisinin ceza almasını sağlayabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi