Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

emniyet genel müdürlüğü vergi numarası nedir?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-09-2023, 17:52   #1
Actio06

Varsayılan emniyet genel müdürlüğü vergi numarası nedir?

Merhabalar. Mesai saati sonrası hesaplarımı kontrol ettiğimde EGM aleyhinde açıp kazandığımız bir idari yargı davasına ilişkin vekalet ücreti ödemesi yapıldığını gördüm. Makbuz düzenleyeceğim ancak vergi numarasını bilmiyorum. Mesai saatleri de geçtiğinden arayıp soramadım. İnternette hukuk müşavirliğine ait bir vergi numarası var ancak sorguladığımda EGM Hukuk Müşavirliği olarak geçiyor. Makbuz bu vergi numarasına mı düzenlenecek, başka vergi numarası var mıdır? Özellikle bu yönde bir makbuz düzenleyen meslektaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Old 04-09-2023, 08:22   #2
gbahsi

Merhabalar, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının vergi değil DETSİS numaraları olur. EGM'nin DETSİS numarası: 59714804 şeklindedir. Düzenlemeleri bu şekilde yapabilirsiniz.
Old 04-09-2023, 09:11   #3
Actio06

İlginiz için teşekkür ederim. Az önce kuruma ulaştım. Vergi numarasının internet sitesinde (icra ve yargı giderleri büro amirliği diye hatırlıyorum) yazan vergi numarası olduğunu, kendilerinin makbuz istemediklerini, onun bizi ilgilendirdiğini ilettiler. Detsis numaraları 8 hane olduğundan makbuz düzenlenmiyor. Bundan sonra makbuz düzenleyecek arkadaşlara umarım yardımcı olur. Herkese kolaylıklar dilerim.
Old 04-09-2023, 10:05   #4
gbahsi

Anladım meslektaşım, bilgilendirme için teşekkürler. Daha önce biz de makbuz düzenlemeden vekalet ücreti için başvuruda bulunmuştuk, idare vekalet ücretinden vergi kesintilerini yaparak ödemişti. Sorunuzu tam anlayamamışım kusura bakmayın.
Old 04-09-2023, 11:35   #5
Actio06

Rica ederim. Bana da kesintilerle ödeme yaptılar.Ben de öncesinde yasa gereği başvuru yaptım. Ama makbuz istemedikleri gibi vergi numarası da iletmediler. Ben ulaşınca da makbuz istemediklerini söylediler. Farklı bir uygulamaları var anlaşılan. Ben makbuzu tevkifatlı stopajlı düzenledim. Ama uygulamalarını anlayamadım. Davalı EGM. Makbuz EGM hukuk müşavirliği adına düzenleniyor. Üstelik makbuzu istemiyorlar da.Tekrar ilginiz için teşekkür eder , kolaylıklar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi