Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tazminat ödenmezse

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-07-2012, 21:05   #1
Konuk

Varsayılan Tazminat ödenmezse

Merhaba
bundan 9 ay önce eşim beni aldattı ve bunu bana telefondan dinletti.Engelli çocuğum oldugu için sabretmek istedim ama ardından hakaretleri bitmek bilmedi. Dinlettigi sırada bir akrabam kızım ve komsumda benimle birlikteydi yani onlarda duydu. 2 kızım var biri engelli. Moralim çok bozuldu intihara kalkıştım hasteneye yattım.
Aldatılma yüzünden tazminat ve nafaka kazanırsam bunlar ödenmez ise ne olur? Benim elime kesin ulaşırmı bu paralar? Eşimin üzerine hiç bir şey yok. Babasının yanında çalışıyor yaklaşık 4-5 bin tl geliri var ama kayıtlı olarak almıyor.Ayrıca eklemek istediğim bir kaç husus daha var. Akıl hastanesinde tedavi gördüm psikolojim bozuk raporu aldım. Yaklaşık 4 aydır da anti-deprasan kullanıyorum. Beni aldattıktan sonra kendi üzerine kayıtlı telefondan da mesajlaşmalarını sürdürdü. Hiç huzurumuz kalmadı. Ne kadar tazminat ve nafaka talep edebilirim?. Yardımınız için şimdiden teşekkürler
Old 04-07-2012, 12:38   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba
bundan 9 ay önce eşim beni aldattı ve bunu bana telefondan dinletti.Engelli çocuğum oldugu için sabretmek istedim ama ardından hakaretleri bitmek bilmedi. Dinlettigi sırada bir akrabam kızım ve komsumda benimle birlikteydi yani onlarda duydu. 2 kızım var biri engelli. Moralim çok bozuldu intihara kalkıştım hasteneye yattım.
Aldatılma yüzünden tazminat ve nafaka kazanırsam bunlar ödenmez ise ne olur? Benim elime kesin ulaşırmı bu paralar? Eşimin üzerine hiç bir şey yok. Babasının yanında çalışıyor yaklaşık 4-5 bin tl geliri var ama kayıtlı olarak almıyor.Ayrıca eklemek istediğim bir kaç husus daha var. Akıl hastanesinde tedavi gördüm psikolojim bozuk raporu aldım. Yaklaşık 4 aydır da anti-deprasan kullanıyorum. Beni aldattıktan sonra kendi üzerine kayıtlı telefondan da mesajlaşmalarını sürdürdü. Hiç huzurumuz kalmadı. Ne kadar tazminat ve nafaka talep edebilirim?. Yardımınız için şimdiden teşekkürler

Nafaka ödenmezse, cezai yaptırımı bulunmaktadır.Ancak tazminatların ödenmemesinin cezai yaptırımı yoktur. Sadece haciz yapabilirsiniz.

Sunduğunuz verilerle tazminata hak kazanıp kazanamayacığınızı; kazanırsanız miktarını bilmemiz mümkün değildir.Tazminat miktarında, tarafların sosyal ve ekonomik durumları belirleyici olmaktadır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi