Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Ocas sisteminde telefon ile arandı ve red etti kaydı düşülerek ceza puanı uygulanıyor .Uygulama Baromuzda yeni başladı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-02-2013, 17:57   #1
Av.Muzaffer Varlı Türker

Varsayılan Ocas sisteminde telefon ile arandı ve red etti kaydı düşülerek ceza puanı uygulanıyor .Uygulama Baromuzda yeni başladı

Çanakkale Barosunda OCAS sistemi yeni uygulanmaya başlandı. Fikir güzel, ancak benim başıma gelen bir durum var ki; bu sorunun neden kaynaklandığını anlayamadık.Ocas yetkilileri de Baro da bende şaşkın durumdayız. Ocas sisteminin kullanıldığı Barolarda bu tür bir sorun daha önce oldu mu acaba diyerek konu açtım.
Sorun, Ocas sisteminden cep telefonuma "sıra sizde, müsait değilseniz kendinizi pasife alın "diye mesaj geliyor,daha sonra telefonum aranmıyor ve kayıtlarda arandığım ve red ettiğim kaydı bulunuyor.Doğal olarak ceza puanım yükseliyor.Çanakkale Barosu, Ocas yetkilileri ve ben sorunun neden kaynaklandığını anlamadık.Telefonum her yöne açık ve faturalı hat.Ocas başladığından beri ne soruşturma ne kovuşturma görevlendirmesi almadım ama ceza puanlarım tavan yapmış durumda.
Aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır?
Old 26-02-2013, 22:38   #2
ayse1728

Arama kayıtlarınızı kontrol etmenizi öneririm çünkü telefonunuz meşgulken bekleme modunu ayarlamadıysanız gelen kayıtlar reddedilmiş sayılıyor ve ceza puanı almanız normal. Bu değilse Ocas yardım ı arayabilirsiniz.
Old 26-02-2013, 23:32   #3
Av.Muzaffer Varlı Türker

Alıntı:
Yazan ayse1728
Arama kayıtlarınızı kontrol etmenizi öneririm çünkü telefonunuz meşgulken bekleme modunu ayarlamadıysanız gelen kayıtlar reddedilmiş sayılıyor ve ceza puanı almanız normal. Bu değilse Ocas yardım ı arayabilirsiniz.

İlginize teşekkürler. Ocas yardımı aradım. Baro'ya bilgi verdim.Cep tlefonu gelen aramaları kontrol ettim.Telefonumun operatörüne bilgi verdim."Beni Ocas numarası neden arayamıyor" diyerek. İşin ilginç yönü şu ki;Ocas beni aradığını belirtiyor telefon çalmıyor.Ocas yardım görevlisi başka telefondan arıyor telefo çalıyor.Ocas'ın 850 ile başlayan telefonu beni arayamıyor . Henüz çözülmüş değil ve ilk kez böyle birşey olduğunu belirtiyorlar.!
Old 27-02-2013, 11:34   #4
avukat48

Benim başıma 3-4 defa geldi meslektaşım. Sürekli olan bir durum. Baronun CMK servisine dilekçe ile başvuru yaptım. Onlar gerekli incelemeyi yaptı ve puanı sildiler. Sanırım güncelleme yapılması gerekiyor.
Old 27-02-2013, 16:37   #5
Av.Muzaffer Varlı Türker

Alıntı:
Yazan avukat48
Benim başıma 3-4 defa geldi meslektaşım. Sürekli olan bir durum. Baronun CMK servisine dilekçe ile başvuru yaptım. Onlar gerekli incelemeyi yaptı ve puanı sildiler. Sanırım güncelleme yapılması gerekiyor.

Teşekkür ederim cevabınız için. Ocas başladığındab beri CMK görevlendirmesi alamıyorum.Sıra sürekli gelip geçiyor.Sorunum ceza puanının silinmesi değil. Sorun neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülebilir.
Old 27-02-2013, 16:39   #6
Av.Muzaffer Varlı Türker

Alıntı:
Yazan avukat48
sayın avukat48 siz daha sonra görevlendirme aldınız mı? Sorun nasıl çözüldü? şimdi Ocas tan aranabiliyor musunuz?
Old 27-02-2013, 22:29   #7
avukat48

Sevgili meslektaşım bana görev geliyordu ama bazen de aranmadığım halde aranmış gözükordum. Baromuzun CMK servisi Ocas sisteminden güncelleme yapıyordu ve sorunu çözüyorlardı. Sizin durumunuz farklı biraz. Telefonunuzun operatörü ile ilgili bir sorun olabilir.
Old 28-02-2013, 12:26   #8
_M.CAN_

OCAS internet portalından "aranan dosya listesi" klasörünü kullanarak hangi dosya için ne zaman arandığınızı tespit ettikten sonra operatörünüzden ayrıntılı döküm isteyebilirsiniz.
Old 28-02-2013, 14:35   #9
Av.Muzaffer Varlı Türker

Alıntı:
Yazan _M.CAN_
OCAS internet portalından "aranan dosya listesi" klasörünü kullanarak hangi dosya için ne zaman arandığınızı tespit ettikten sonra operatörünüzden ayrıntılı döküm isteyebilirsiniz.

Sorunu çözmeye odaklanmış durumdayım.Operatörümden ayrıntılı aranma listesini müşteri hizmetlerinden istedim.Gelen cevap "Kimler tarafından arandığımın kaydının tutulmadığı" idi.Telefon faturasında ayrıntılı listeyi nasıl veriyorsunuz sorumdan sonra;"Ancak Savcılık böyle bir liste isterse verebilecekleri" oldu.Mesleğimi açıklayıp o kanaldan istememin benim için sorun olmayacağını belirttiğimde,nihayet bir form doldurdular.İki gün sonra telefon ile operatörden kaynaklanmadığını ve telefonumda Ocas şirketinin telefonlarından aranmadığımı sözlü olarak belrttiler.Bunu yazılı istediğimi söylediğimde kendi hukuk müşavirlerine soracaklarını ve teknik birimden aradıklarını belirttiler. Bu konuşmayı dün yaptım.Şimdi ilgili operatör şirketinde Çalışan Sayın Meslektaşımın görüşünü bekliyorum.
Türk Hukuk Sitesinden daha önce gerçekten yararlandım.Bu konu da bana ilginç geldi.Belki bir başka kişi yararlanır, belki başına bu biçimde olay gelmiş biri daha vardır, diyerek konuyu açtım.
Sonucu bekliyorum..Bakalım hata neden kaynaklanıyor. Sonucu buradan bildireceğim.Tabii gelişmeleri de..
Tüm meslaktaşlarımın ilgisine teşekkür ediyorum.
Old 17-05-2013, 12:46   #10
Av.Muzaffer Varlı Türker

Değerli meslektaşlar, Ocas ile ilgili sorunumu sadece ocas için kullandğım yeni bir telefon hattı alarak çözdüm. eski hattımın operatör şirketi hatayı kabul etmemesine rağmen, yeni hat ile birlikte sorun çözüldü.
Sorunum çözüldü,ancak ben şimdi- acaba eski hattıma bilmediğim ne oldu ki, böyle bir sorunla karşılaştım? Telefonum mu dinleniyor? birileri hattıma mı girmiş diye düşünüyorum! - paranoyaklaşıyor muyum acaba?!:::
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi