Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Orta Hasarın Ağır Hasara Çevrilmesi

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-02-2002, 04:17   #1
Ayse Balaban

Varsayılan Orta Hasarın Ağır Hasara Çevrilmesi

Merhaba. Ben İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıfında öğrenciyim. Amcamların Avcılar'daki evi bir süre önce yıkıldı. Bu ev için orta hasar belgesi verilmişti ama evin orta değil ağır hasarlı olduğuna dair bir mahkeme tespiti ve bir mühendislik bürosunun görüşü var. Bayındırlığa başvurulduğunda ağır hasara çevrilmesi için gereken başvuru süresinin 15 Şubatta sona erdiğini söylediler. Başvurumuza cevap geleli henüz 60 gün olmadı. Bana ne yapabaileceklerini soruyorlar ama bilgim yetersiz olduğundan cevap veremiyorum. İdare mahkemesinde bir dava açılabileceğini düşünüyorum ama bundan emin değilim. İdare mahkemesine başvuru süresinin dolmsına az bir süre kaldığından bir an önce bir şeyler yapmak istiyorlar. ne yapabileceğimize dair yardım ederseniz çok sevinirim. Son olarak belirtmeliyim ki bu binada sadece amcamlar oturmuyordu, bina 20 daireli bir binaydı ve tadilat yapılırken birden yıkılıverdi. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Old 27-02-2002, 04:17   #2
Av.Melek

Sevgili Kardeşim,
Doğru düşünmüşsün. İdare istediğiniz kararı
vermiyorsa, 60 gün içinde idarenin bu olumsuz
kararınının iptali için idare mahkemesinde dava açman gerektiğini iyi düşünmüşsün.

Benim, ne yazık ki, deprem mevzuatı hakkında
bilgim yok. Barolarda deprem ile ilgili komisyonlar kurulmuş, halka hizmet büroları kurulmuştu. Böylelikle Barolarda deprem mevzuatı hakkında bilgi birikimi var. Bence
önce Baroya başvursan daha iyi olur.

Sevgilerimle başarılar dilerim.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi