Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kiracıyla Olan Kontrat

Old 27-02-2002, 16:51   #1
SONBAHAR SEL

Varsayılan Kiracıyla Olan Kontrat

BENİM KİRACIMLA BİR YILLIK KONTRAT YAPTIK VE DEPOZİTO OLARAK 100.000.000 TL.ALDIK KONTRAT SÜRESİ EYLÜL 2001 DE BİTECEKTİ AMA KİRACI HAZİRAN 2001` DE BİZE HABER VERMEDEN EVDEN ÇIKMIŞ. AYRICA KONTRATTA YER ALAN ELEKTRİK,SU,YÖNETİCİ,SİTE VE ÇÖP VERGİSİNİ(ÇÖP VERGİSİ İLK ALTI AYLIK HARİÇ) ÖDEMEMİŞTİR. kENDİSİNE BİNBİR ZORLUKLA ULAŞTIK VE ULAŞTIĞIMIZDA BİZE VERDİKLERİ YÜZ MİLYON TÜRK LİRASININ KİRA DÖNEMİNDE ERİDİĞİNİ BELİRTİP BÜTÜN BORÇLARI BİZE BIRAKMIŞTIR.KENDİLERİ KONTRAT YAPARKEN BİZ EĞER KİRAYI DOLARLA YAPARLARSA DEPOZİTOYUDA DOLARLA ALABİLECEĞİMİZİ SÖYLEDİK AMA KİRACI YANAŞMADI VE TÜRK LİRASINA ANLAŞTIK AMA ŞİMDİ İTİRAZ EDİYORLAR.DEPOZİTO OLAN 100.000.000 TL DEN BU AYIN KİRASI(75.000.000 TL),SU FATURASI(10.000.000TL 5.AYDAN CEZALI) VE SİTE AİDATI OLAN 15.000.000 TL DÜŞÜLMÜŞTÜR. HAZİRAN AYI SU,ELEKTİK,APARTMAN AİDATI BİZE BIRAKILMIŞTIR(TOPLAM 50.000.000 TL) ÇÖP VERGİSİNİ ÇIKACAKLARI İÇİN 2 DÖNEM TASİDİNİDE YATIRMAMIŞLARDIR.BEN ŞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM BU ŞAHISLAR KONTRATTAN 3 AY ÖNCE HABER VERMEDEN ÇIKMIŞLAR ANAHTARI KOMŞULARDAN TOPLUYORUZ BÜTÜN AİDATLAR BİZE BIRAKILMIŞ 15 GÜN ÖNCEDEN ÇIKACAKLARINA DAİR HABER VERİLMEMİŞTİR. kENDİSİ DEFALARCA TELEFONLA ARANIP HABER BIRAKILMASINA RAĞMEN BENİ GERİ ARAYIP NE YAPACAKLARINI BİLDİRMEMİŞTİR. LÜTFEN BANA BIRAKILAN BU BORÇLARI KARŞI TARAFTAN NASIL TAHSİL EDECEĞİMİ BİLDİRİRMİSİNİZ.
SONBAHAR SEL MAİL ADRESİM
(Sayın Sonbahar Sel, mail adresiniz
moderatör tarafından silinmiştir. Yanıtların herkesce okunması için foruma gönderilmesinin sayfanın amacına ve katılımcıların yararına olacağı nedeniyle mesajınızdaki mail adresinin silinmesi ile değiştirilmesini anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Saygılarımızla)03-07-2001 13:44:22
Old 27-02-2002, 16:52   #2
@wwwukat

Sayın Zeynep Sel,
Kiracınızın yeni adresini belirlemişsiniz.
En zor aşamayı geçmişsiniz. Şimdi yapacağınız
kiracınıza karşı (tercihan) icra takibine girişmek veya alacak davası açmaktır.

Bıraktığı borçları ve kira sözleşmesinde yazılı kira dönemi sonuna kadar (terketmiş olsa da) ödemediği kiraları bu icra takibi ile
kiracınızdan isteyebilirsiniz.

Saygılarımla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi