Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yardımlarınızı bekliyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-12-2008, 14:20   #1
çaresiz ve pişman

Mahçup yardımlarınızı bekliyorum

eşim beni gece evden attı ve yardım için arkadaşından yardım istedim bi otelde kaydımız var eşim mahkemeye sunmak istiyor davamız şu an 5. celse.. delillleri sunabilir mi? benim onu aldattığım tezi doğrulanır mı ve 5 aylık bebeğimizi benden alırlar mı?
Old 24-12-2008, 19:43   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Dava içinde hakim taraflara delillerini sunması için kesin süre vermemiş ise, halen delil sunulabileceğini düşünüyorum.

Ve sunulacak delil anlatımınıza göre davanın başından itibaren iddia edilen bir hususla ilgili olacak..

Bunun yanı sıra sizin eşinizi aldatıp aldatmağınız hususunu değerlendirecek olan hakimdir. Bu da dosya kapsamına, tanık anlatımlarına ve delillerin yorumuna göre olacaktır.

Dosyayı incelemeden bir fikir yürütmek yanlış olur.

Velayet hususunda ise, hakimin kararını etkileyecek tek şey çocuğun menfaatidir. Özellikle uzman psikolog raporları ile bebeğin, annenin mi, babanın mı velayetinde olması gerektiğine karar verecektir.

Sayın Katılımcı, maddi durumunuz uygun olmasa dahi davanızın her aşamasında profesyonel anlamda AVUKAT desteğinden yararlanabilirsiniz.Bulunduğunuz yer il barosuna başvurunuz.

Ve hak kaybına uğramamanız ve sağlıklı yönlendirilmeniz için mutlaka doğrudan hukuki yardım alınız.

Saygılarımızla.
Old 27-12-2008, 16:30   #3
echokosmos

Merhaba...:Medeni kanunumuzun şamil maddelerinde,Eşler arasındaki hukuki ilişkileri düzenleyen maddeler var..BİR BOŞANMANIN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN(olaylara-olgulara-vakıalara-yazılı belgelere-şahit beyanlarına) bakılır..Turk bagımsız yargı mahkemeleridir.kanunun uygulayıcısı hakimdir.önerimiz..hukuk alanında faaliyet gösteren bir avukat arkadaştan yardım almanızdır .maddi durumunuz el vermiyor ise adliyedekı kurulu baro yardım merkezlerinden yardım almanız en uygunudur....saygılar..(hukukcu)ECHOKOSMOS
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi