Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

7 sokak köpeğine 20 ay bakma tedbiri

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-03-2007, 14:12   #1
uye8490

Varsayılan 7 sokak köpeğine 20 ay bakma tedbiri

İlginç cezalara bir yenisi eklendi
Adam yaralamadan tutuklu şahsın hapis cezası 7 sokak köpeğine 20 ay bakmaya çevrildi.15 Mart 2007 13:13

ADAPAZARI'nda bir yıl önce silahla yaralama suçuna karıştığı iddiasıyla hakkında dava açılan ve mahkemece 10 ay hapis cezasına çarptırılan N O'nun cezası, mahkemece ‘7 sokak köpeğine 20 ay bakma’ tedbirine çevrildi. Köpekleri sevdiğini söyleyen N.O, "Bu ceza benim için iyi oldu. Daha fazla köpeğe de bakarım'' dedi Adapazarı Hanlı Beldesi’nde TIR parkı işleten 51 yaşındaki N.O., bir yıl önce silahla yaralama suçunu işlediği iddiasıyla yargılandığı Sakarya 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme bu kararın ardından O'nun cezasını geçmişteki sabıkasız hali, şahsi ve sosyal durumu, suçun işleniş şekli ve pişmanlıklarını göz önünde bulundurarak, TCK’nın 50'nci maddesi gereği ‘Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hayvan Barınağı’ndan alacağı 7 sokak köpeğine 20 ay süreyle bakma cezası’ tedbirine çevirdi.

CEZAYA SEVİNDİ, BARINAK YAPTIRMAYA BAŞLADI

Mahkemenin verdiği karara sevinen N.O., “Benim için iyi oldu. Zaten köpeklere otoparkta daha önce de bakıyordum. İşyerim TIR otoparkı olduğu için alan da büyük. Hayvanlara seve seve bakacağım. Zaten buradaki sokak köpeklerine de bakıyorum. Daha fazla köpeğe de bakarım'' dedi. Karar kendisine tebliğ edilen N.O., TIR Parkının içerisinde köpeklerin topluca kalabilecekleri barınak yaptırmaya başladı. Barınağın çevresini de köpeklerin kaçmaması için telörgü ile çeviren N.O., daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nden alacağı sokak köpeklerinin bakımını burada yapacak.

N.O. önümüzdeki hafta hayvan barınağından sokak köpeklerini alarak bakımına başlayacak. Bu arada cezanın takibi için, yeni TCK ile birlikte tüm ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu yerlerde kurulan Denetimli Serbestlik Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’ne mahkemece yazı gönderildi.

Milliyet
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi