Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Önceki boşanma davamdaki ispatlarım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-11-2023, 13:56   #1
Konuk

Varsayılan Önceki boşanma davamdaki ispatlarım

Merhabalar, ben yıllar öncesinden boşandım. Evlilik bir yılı doldurmadığı için ilkin anlaşmalı boşanamamıştık çekişmeli oldu ve ben ailemden farklı bir yerde yaşıyordum o an avukat tutacak bir durumum yoktu ve napacağımı bilmiyordum. Boşandığım şahsa sen git dava açacaksan aç bende cevap veririm demiştim onun o an hazırlığı vardı ve o önce davrandı. Benimle ilgili yüz kızartıcı ya da kötü birşey dememişti. Delili ve şahiti yoktu dava reddoldu. Bu süreçten ben mahkemede onun başka kadınlarla beni aldattığına dair belgeler fotoğraf vesaire sunmuştum. Daha sonra anlaşmalı boşanmak istedik ve aynı dava üzerinden boşandık. Bana gerekçeli karar geldiğinde çok şaşırdım çünkü davanın ilk açılışındaki, önceki eşin dava açarken ki boşanma için çokta önemli olmayan nedenlerinin aynısı eklenmiş ve 10 celse boyunca söylediğim sunduğum hiçbir şeye yer verilmeden özetle boşanmak istediğimize yer verilerek bitirilmişti. İlkin şaşırdım ama boşandık nasılsa diye konunun üstünde çok durmadım. Şimdi tekrardan evliyim ve eşim e devlet şifremden girerek önceki boşanma davama bakmış ve bana diyor ki sen aldatıldıysan bu niye ayrıntılıca yazılmamış diye. Ayrıca sunduğum delillerde e devletten bakınca gözükmüyor sanırım. Bu durum o kadar canımı acıttı ki haklı olduğum bir konuda sanki ben haksızmışım gibi eşim davrandı. Halbuki mahkeme ve yargitay benle ilgili kusur subut bulunamadı diyerek onun davasını reddetmişti. Ben başka şehirde olan eski boşanma davama sunduğum delillerin akıbetini nasıl öğrenebilirim?
Old 24-11-2023, 14:41   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Dosyanız arşivdedir. İlgili Mahkemeye başvurarak dosyanızı arşivden çıkartılmasını isteyebilir ve dosyadaki evraklarınızı inceleyebilir ve bir kopya verilmesini isteyebilirsiniz.

Dosyanızın bulunduğu şehirde değilseniz, dosyanızın bulunduğu yerdeki bir avukata vekalet vererek aynı işlemlerin avukatınız aracılığı ile yapılmasını isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi