Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Temyizden Feragat Ve Vekalet ücreti

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-01-2015, 11:15   #1
AV.SERKAN İSTANBUL

Varsayılan Temyizden Feragat Ve Vekalet ücreti

İyi çalışmalar arkadaşlar,
Açtığımız tapu iptali tescil davasında Mahkeme lehimize karar vermesine rağmen, davalı tarafa ihtar göndermemeden ötürü vekalet ücretine hükmetmedi. Yanlış olduğunu düşündüğüm kararı, sadece vekalet ücreti hakkında temyiz ettim. Ancak Müvekkilim beni azletti ve akabinde temyizden feragat etti.
Sorum şu:
Mahkemenin hatalı olarak hükmetmediği temyiz konusu dava vekalet ücreti hakkında bir şey yapabilir miyim? Beni azleden müvekkilin sorumluluğu olabilir mi?
ilginize şimdiden teşekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Temyizden Vazgeçme ile Temyizden Feragat Arasında Ne Fark Vardır ? tiryakim Meslektaşların Soruları 4 15-06-2016 18:14
Feragat Halinde Vekalet Ücreti pranga Meslektaşların Soruları 7 13-05-2013 15:13
Temyiz sınırının hesabı ve temyizden sonra temyizden feragat. k_bilge Meslektaşların Soruları 4 18-07-2012 00:21
feragat halinde vekalet ücreti ücreti yunusum Meslektaşların Soruları 2 21-07-2010 14:13
feragat halinde vekalet ücreti ??? Aybüke Kağan Meslektaşların Soruları 8 15-10-2007 11:59

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04111099 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.