Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Delil Tespiti Dosyasında bilirkişi raporuna itiraz etmeme

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-04-2014, 15:42   #1
Meral83

Varsayılan Delil Tespiti Dosyasında bilirkişi raporuna itiraz etmeme

Sayın Meslektaşlarım;

Müvekkilim M, B şirketine bir imalat yapmıştır, fakat bedeli ödenmemiştir. Bunun üzerine delil tespiti yaptırdık, fakat delil tespiti kararında mahkeme hakimi yanlışlıkla bedelin 5.000TL'sinin ödendiğini yazdı. Halbuki ben dava (delil tespiti talebimi içeren) dilekçemde, 5.000TL avans istenildiğini fakat ödenmediğini yazmıştım. Ayrıca Bilirkişi raporunda da çok küçük bir eksiklik olduğundan dolayı itirazda bulunmadım, fakat sanırım yanlış yaptım. Şimdi alacak davası açmak istiyorum, dilekçesini yazdım ve bu delil tespiti dosyasındaki eksiklikle birlikte mahkemenin hatalı olarak 5.000TL'nin ödendiğini yazdığını, dilekçemde bunun aksini yazdığımı belirttim. Şimdi bu davada ek rapor isteyemez miyim? ya da sayın mahkemenin 5.000TL ödendiği yönündeki yanlış anlaşılması da geçerli olur mu? Fakat bu ödemeye dair benim tersi yöndeydi dilekçem sanırım yanlış anlaşıldı, ayrıca böyle bir banka ödemesi makbuz da yok. Bu konuda tecrübesi olan meslektaşlarım bana cevap verir ise çok sevinirim. Saygılarımla..
Old 13-04-2014, 17:45   #2
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Meral83
Sayın Meslektaşlarım;

Müvekkilim M, B şirketine bir imalat yapmıştır, fakat bedeli ödenmemiştir. Bunun üzerine delil tespiti yaptırdık, fakat delil tespiti kararında mahkeme hakimi yanlışlıkla bedelin 5.000TL'sinin ödendiğini yazdı. Halbuki ben dava (delil tespiti talebimi içeren) dilekçemde, 5.000TL avans istenildiğini fakat ödenmediğini yazmıştım. Ayrıca Bilirkişi raporunda da çok küçük bir eksiklik olduğundan dolayı itirazda bulunmadım, fakat sanırım yanlış yaptım. Şimdi alacak davası açmak istiyorum, dilekçesini yazdım ve bu delil tespiti dosyasındaki eksiklikle birlikte mahkemenin hatalı olarak 5.000TL'nin ödendiğini yazdığını, dilekçemde bunun aksini yazdığımı belirttim. Şimdi bu davada ek rapor isteyemez miyim? ya da sayın mahkemenin 5.000TL ödendiği yönündeki yanlış anlaşılması da geçerli olur mu? Fakat bu ödemeye dair benim tersi yöndeydi dilekçem sanırım yanlış anlaşıldı, ayrıca böyle bir banka ödemesi makbuz da yok. Bu konuda tecrübesi olan meslektaşlarım bana cevap verir ise çok sevinirim. Saygılarımla..

Dilekçenizin hukuki deliller kısmında bilirkişi incelemesi diye bildiriniz; ek rapor isteyebileceğiniz gibi, yargılama bitene kadar yeni bir bilirkişi incelemesi de talep edebilirsiniz. Hakim re'sen de bilirkişi incelemesine müracaat edebilir. Sorun yapacak bir şey yok; kolay gelsin...
Old 13-04-2014, 23:17   #3
fayuhervaz

Davanızınniteliği alacak talebine yönelik ama, delil tespiti yapılan konu ilginç geldi, ödeme olup olmadığı hususnda delil tespiti talebinin kabul edilmesi ilginç
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi