Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Universite

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-07-2014, 01:53   #1
Konuk

Mutsuz Universite

Merhaba...
Ben 20 yasındayım ve ailemle yasıyorum. Universite sonucları geldi ve ankara istanbul gibi guzel yerler tutuyor ama ailem maddi durumumuz iyi olmasına ragmen diyarbakırda okumamı istiyor. Karsıma alıp anlatmaya calısıyorum ama o sehirlere kotu gozle bakıyorlar. Okutmayız, okuyacaksan en fazla erzurum olur diyorlar. Baskı altındayım zaten zor bir sınavdan gectim bilegimin hakkıyla puanımı kazandım ama asıl sınavım ailemmis. İntiharı bile dusundum, iki gun once tartısmada sinir krizi gecirdim ve bayıldım. Geri adım atmıyorlar, ailemi karsıma alıp buyuk sehire gitmem gibi bir durumda soz konusu degil cunku param yok. Nolur yardımcı olun... nolur
Old 18-07-2014, 10:10   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba...
Ben 20 yasındayım ve ailemle yasıyorum. Universite sonucları geldi ve ankara istanbul gibi guzel yerler tutuyor ama ailem maddi durumumuz iyi olmasına ragmen diyarbakırda okumamı istiyor. Karsıma alıp anlatmaya calısıyorum ama o sehirlere kotu gozle bakıyorlar. Okutmayız, okuyacaksan en fazla erzurum olur diyorlar. Baskı altındayım zaten zor bir sınavdan gectim bilegimin hakkıyla puanımı kazandım ama asıl sınavım ailemmis. İntiharı bile dusundum, iki gun once tartısmada sinir krizi gecirdim ve bayıldım. Geri adım atmıyorlar, ailemi karsıma alıp buyuk sehire gitmem gibi bir durumda soz konusu degil cunku param yok. Nolur yardımcı olun... nolur
Sayın katılımcı;

Öncelikle bir hususu vurgulamakta yarar görüyorum: Siz 18 yaşını tamamladığınızdan reşitsiniz ve ailenizin onayı olmaksızın medeni haklarınızı kullanabilmeniz mümkündür.

Elbette ki reşit de olsanız aile onayını almadan hareket etmenizin sizin açınızdan uygun olmayabileceğini tahmin edebiliyorum.

Bu konuda size önerim, il merkezinde iseniz valiliğe, ilçede ikamet ediyorsanız kaymakamlığa başvurarak ve mümkünse bizzat vali ya da kaymakamla görüşerek ya da eğitim-öğretim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla irtibata geçerek ailenizi bu hususta ikna etmelerini sağlamaya çalışmanızdır.

Zaman zaman okumak isteyen fakat ailelerinin yer, maddiyat vb. nedenlerle karşı çıktığı çocuklarla ilgili olarak mülki idare amirlerinin ailelerle görüşmeler yaptığını ve olumlu sonuçlar alındığını görmekteyiz.

Saygılarımla..

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi