Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra Dosyasindan Para Çekme

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-11-2012, 21:28   #1
mihenk78

Varsayılan İcra Dosyasindan Para Çekme

Sayın meslektaşlarım,

Tahmin ediyorum ki pekçoğumuzun karşı karşıya oldugu bır konu hakkında goruşlerınızı almak istiyorum.

Malumunuz,birkısım icra takip dosyalarından gerek maaş haczi yolu ile gerekse nafaka ödemesi yolu alacaklı olarak para çekmekteyiz.Ancak,özellikle de nafaka dosyalarında bu durum uzun yıllara yayılan bir süreç oldugu için müvekkile karşı sorumluluğumuzun nereye kadar olduğu konusunda tereddüt yaşıyorum.

Bir süre sonra kendimi müvekkilin aylık tahsilatçısı gibi hissettiğim dosyalar mevcut.Bu konuda bizim sorumluluğumuuzn sınırı hakkında paylaşımda bulunabilirseniz çok sevinrim.

Kısaca bizleribu aylık ödemeleri,müvekkilin alacağı bitinceye dek her ay icra dosyasından çekmek mecburiyetınde miyiz yoksa bunun özelliikle de yargıtay kararları ile çizilmiş makul bir sınırı var mıdır ?

Teşşekur ederım..
Old 13-11-2012, 22:07   #2
carlito

Zorunda değilsiniz..
Müvekkilinize verin icra dosya numarasını , söyleyin bundan sonra gitsin kendisi çeksin İcra'dan nafakasını..
Old 13-11-2012, 22:18   #3
Mevlüt KILIÇASLAN

yılbaşından sonra kişilerin banka hesaplarına paraları aktarılacak.İcra dosyasına vekalet ücretine ilişkin herhangi bir alacağınızın kalmadığını ,bundan sonraki yapılacak tahsilatların alacaklıya ödenmesini talep ederek bu sorumluluktan kurtulabilirsiniz.
Old 13-11-2012, 22:55   #4
halloween

Alıntı:
Yazan mihenk78
Sayın meslektaşlarım,

Tahmin ediyorum ki pekçoğumuzun karşı karşıya oldugu bır konu hakkında goruşlerınızı almak istiyorum.

Malumunuz,birkısım icra takip dosyalarından gerek maaş haczi yolu ile gerekse nafaka ödemesi yolu alacaklı olarak para çekmekteyiz.Ancak,özellikle de nafaka dosyalarında bu durum uzun yıllara yayılan bir süreç oldugu için müvekkile karşı sorumluluğumuzun nereye kadar olduğu konusunda tereddüt yaşıyorum.

Bir süre sonra kendimi müvekkilin aylık tahsilatçısı gibi hissettiğim dosyalar mevcut.Bu konuda bizim sorumluluğumuuzn sınırı hakkında paylaşımda bulunabilirseniz çok sevinrim.

Kısaca bizleribu aylık ödemeleri,müvekkilin alacağı bitinceye dek her ay icra dosyasından çekmek mecburiyetınde miyiz yoksa bunun özelliikle de yargıtay kararları ile çizilmiş makul bir sınırı var mıdır ?

Teşşekur ederım..
Muvekkilden bu konuda alacaginiz basit bi yazi isinize gorecektir..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi