Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

işyerinin özel hayata saldırı niteliğindeki uygulamaları

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-06-2012, 15:20   #1
Konuk

Varsayılan işyerinin özel hayata saldırı niteliğindeki uygulamaları

İşyerimde eşim ile boşanma sürecinde olmamız nedeniyle iki yetkili ve iki personel tarafından uzun süredir psikolojik şiddete maruz kalıyorum. Bu psikolojik şiddet benim hukuki sürecinde zarar görmem için kasıtlı olarak yapıldığı kesin. İşyerime ve yetkili kişilere konu ile ilgili yazdığım bir çok dilekçelerim var. Ancak hiçbiri kayda değer alınmadı. Hatta bir de bir iş psikoloğundan aldığım raporumda var. Ama yine kayda değer alınmadı. Ben de daha yetkili kişilere durumu bildirdim. Bu kezde bizi çiğneyerek daha yetkili kişilere neden bilgi verdin diyerek soruşturma açtılar. Eşim işyerimdeki soruşturmalardan haberdar edildi. Hiç alakasız bir şekilde soruşturmalara dahil edildi. Soruşturmalar tamamen özel hayatıma yapılan saldırı lar nedeniyle ortaya çıktı. Eşim de boşanma davamızda bu soruşturmaları mahkemeye istiyor. hukuki olarak ne yapabilirim. özel hayatıma saldırı bir suç değilmidir ? karı koca arasındaki bir davada işyerindeki soruşturmaların önem ve değeri olur mu ?
Old 04-06-2012, 17:18   #2
Av. Hatun Olguner

İşyerindeki soruşturmalar boşanma davasını ilgilendirmez.
Old 04-06-2012, 18:32   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
İşyerimde eşim ile boşanma sürecinde olmamız nedeniyle iki yetkili ve iki personel tarafından uzun süredir psikolojik şiddete maruz kalıyorum. Bu psikolojik şiddet benim hukuki sürecinde zarar görmem için kasıtlı olarak yapıldığı kesin. İşyerime ve yetkili kişilere konu ile ilgili yazdığım bir çok dilekçelerim var. Ancak hiçbiri kayda değer alınmadı. Hatta bir de bir iş psikoloğundan aldığım raporumda var. Ama yine kayda değer alınmadı. Ben de daha yetkili kişilere durumu bildirdim. Bu kezde bizi çiğneyerek daha yetkili kişilere neden bilgi verdin diyerek soruşturma açtılar. Eşim işyerimdeki soruşturmalardan haberdar edildi. Hiç alakasız bir şekilde soruşturmalara dahil edildi. Soruşturmalar tamamen özel hayatıma yapılan saldırı lar nedeniyle ortaya çıktı. Eşim de boşanma davamızda bu soruşturmaları mahkemeye istiyor. hukuki olarak ne yapabilirim. özel hayatıma saldırı bir suç değilmidir ? karı koca arasındaki bir davada işyerindeki soruşturmaların önem ve değeri olur mu ?

Genel bir ifadeyle iş ortamında özel yaşamınızın gözler önüne serilmesi, hukuka aykırıdır; diyebiliriz. Yine genel bir ifadeyle bunun boşanma davasına bir etkisi olmaz; diyebiliriz. Ancak, ancak çalıştığınız işin niteliği ve kapsamı; yapılan soruşturmadaki bulgular(!) tarafımızdan bilinemeyeceğinden sağlıklı yanıt almanız zor olur.En iyisi bir avukatla yüzyüze konuşarak, olayları tüm detaylarıyla anlatıp destek almaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi