Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

dava sonuçlanmadan yaşanan birliktelik

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-09-2011, 17:17   #1
Konuk

Varsayılan dava sonuçlanmadan yaşanan birliktelik

iyi günler diliyorum öncelikle..ben boşanma davası sürmekte olan bir bayanım henüz davamız bitmeden eşimin bir başka kadınla birlikte yaşadığını hatta dini nikahla evlendiğini öğrendim.benim altın tazminat..vs taleplerim vardı şimdi bu durumu mahkemeye belirtsem davamın seyrini etkilermi?davada kusurlu taraf eşimdi şiddet ve hakaret vardı..... yada boşanmaktan vazgeçtiğimi söylesem davamın durumu ne olur önceden boşanmak istedigimi söylemiştim.bu konularda bilgi verirseniz sevinirim
Old 12-09-2011, 00:48   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın Konuk: Tarafınızca açılmış bir boşanma davası var. Bu davada talep ettiğiniz maddi ve manevi tazminat talepleriniz mevcut. Eşinizin kusurlu olması hakim tarafından sabit görülür ise lehinize tazminata hükmedilecektir.

Ayrıca boşanma davası henüz bitmeden eşinizin birliktelik yaşaması da kusurdur ve boşanma sebebidir.

Fakat hakim davayı ,açmiş olduğunuz dava dilekçesi üzerinden yürüteceğinden ,dava tarihinden sonra başlamış olaylar teknik olarak bu davada tartışılamaz.

Başka biri ile dava tarihinden sonra berabar yaşama olayına dayalı olarak yeni bir dava açabilir ve davaları birleştirebilirsiniz.

Fakat yeni olayları mevcut davada da delil olarak bildirmenizde de bir sakınca bulunmamaktadır.

Öncelikle boşanma konusunda net bir karar vermenizi ve haklarınızı detaylı öğrenmek için bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneririz.
Old 12-09-2011, 12:59   #3
Konuk

teşekkür edrim suna hanım..yani ben ayrılmaya kararlıyımda en azından tazminat ve altınlarımı alabilmek istiyorum.çünkü bir çocugum var ve magdur durumdayım..en azından bir nebzede olsa magduriyetimin önüne geçilmiş olur diye düşündüm..birde kadın hissiyatı ile hareket ediyorum sanırım bana yıllarca acı eziyet eden ve acı çektiren bir adamı zora sokmak istiyorum..ve boşanmadan daha onunla yaşamaya başlayan birde kadın var ortada sonuçta..
Old 13-09-2011, 12:13   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Yasalar intikam duygusunu tatmin etmek için değil,adalalet duygusunun oluşması için vardır.

Bu nedenle davanızı yürütürken sizin yaşadığınız ruhsal duyguda olmayan,sogukkanlı ve sizin lehinze olacak biçimde sizi temsil edecek bir avukattan yardım almanız uygun olacaktır.

Avukatınız size tazminatın kusur durumuna göre tayin edilip edilmeyeceğini ,

Takılarla ilgili olarak da usulüne uygun olarak harcını yatırmış ve takılarınızın eşiniz tarafından sizin rızanız olmadan sarfedildiğinin ispatı durumunda aynen iade veya karşılığının para olarak ödenmesine karar verilebileceğini,takı iadesinde kusur ararştırması yapılmadığını izah edecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi