Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Konu Notu: 4 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-06-2011, 13:49   #721
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Tecrübeyle sabit olduğuna göre yarın iki ay daha dayanabilirsiniz.

Denemekte yarar var.

Armağan Abi, bence de denemekte yarar var.
Old 04-06-2011, 14:10   #722
Refya

Alıntı:
Yazan kezzy
itiraf ediyorum sigarasızlığa sadece 2 ay dayanabildim
gerçektenmiii
Old 04-06-2011, 16:58   #723
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Anlaşıldı Engin abim kitap istiyor. Bari istediği kitapların listesini çıkarsın da 10 tane aynı kitap sahibi olmasın. Listenin birinci sırası benim.

Yanlış anlamayın siz Engin'e göndermeyeceksiniz, bana göndereceksiniz.
Old 05-06-2011, 11:36   #724
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan kezzy

Sigara içilmeyen her an, dayanılması gereken bir süreç olarak algılandığında sigaradan kurtulmak da mümkün olmuyor. Çünkü sigara içmeden geçen günün ertesi ve bir ertesi ve bir ertesi ve daha bir ertesi giderek dayanılmazlık algısını artırıyor ve son kertede irade yenik düşüyor. Halbuki, "sigarayı bıraktım ve her geçen an kendimi daha iyi hissedeceğim" şeklindeki telkin, gerçekçi bir yaklaşım olacağından (ki bu doğru), günler "dayanılmaz" değil, "kendini iyi hissetmeye doğru atılan adımlar" halini alıyor.

Sigarayı bıraktıktan sonraki süreçte önceki sinirli/agresif halimden eser kalmadı. Bu durumla ilgili izlediğim bir video, sigarayı bırakanların belli bir süre sonra çevredekilerce de çok net gözlemlenecek derecede sakinleştiğini anlatıyordu. Sizleri temin ederim hem daha sakinim, hem de sabırlı. Sigara içen birey, nikotin baskısı altına girdiği anda daha da agresifleşiyor. Nikotin tatmini ne kadar geç sağlanırsa o kadar sinirlilik düzeyi de artıyor. Hem araştırmalar, hem de kişisel tecrübeler (bknz: bizzat şahsen ben kendim ) bunun böyle olduğunu gösteriyor. Yaşasın sigarasız hayat

Acizane PS: Sigara konusunda "bir daha kesinlikle içmem" şeklindeki büyük konuşmalardan itinayla kaçınmanızı öneririm. Evla olan "bir daha mümkünse içmeyeceğim, umarım içmem, umarım sigaradan kurtuldum" olmalıdır.
Old 06-06-2011, 10:49   #725
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan kezzy

Çok üzüldüm. Ancak, 2 ay bırakabildiğine göre, 3 ay da bırakabilirsin. Bundan sonraki hedefin en az 3 ay olmalı.
Old 06-06-2011, 10:53   #726
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Çok üzüldüm. Ancak, 2 ay bırakabildiğine göre, 3 ay da bırakabilirsin. Bundan sonraki hedefin en az 3 ay olmalı.

aslında iki ay sonunda sadece bir kereliğine içtim bir daha içmedim, ama Cengiz üstadım ısrarlı itiraf beklentisi karşısında itiraf etmem gerektiğine inandım, küçük bir kaçamaktı, zaten içerken de eskisi gibi zevk almadığımı farkettim, çok acı geldi tadı, öyle işte
Old 06-06-2011, 18:51   #727
Refya

Bugün öğle arasında bir paket kırmızı Marlboro uzatıldı bana peki ben ne yaptım?
Old 06-06-2011, 18:54   #728
Refya

Alıntı:
Yazan kezzy
aslında iki ay sonunda sadece bir kereliğine içtim bir daha içmedim, ama Cengiz üstadım ısrarlı itiraf beklentisi karşısında itiraf etmem gerektiğine inandım, küçük bir kaçamaktı, zaten içerken de eskisi gibi zevk almadığımı farkettim, çok acı geldi tadı, öyle işte
Ver elini bana kezzy sıkı sıkı tut biz bunu birlikte başaracağız
Old 07-06-2011, 07:53   #729
kezzy

Alıntı:
Yazan Refya
Ver elini bana kezzy sıkı sıkı tut biz bunu birlikte başaracağız
Old 08-06-2011, 10:48   #731
supernatural

Alıntı:
Yazan Refya
Bugün öğle arasında bir paket kırmızı Marlboro uzatıldı bana peki ben ne yaptım?

ben 6 gündür acımıyorum içiyorum
Old 09-06-2011, 10:54   #732
Refya

Alıntı:
Yazan supernatural
ben 6 gündür acımıyorum içiyorum
Kendine acımalısın...
Old 09-06-2011, 11:09   #733
Av.Duygu Işık Behrem

Günde yaklaşık 1, 1.5 paket sigara içen ve bunu yaklaşık 9 yıl sürdürmüş bir insanım. Envaiçeşit sigara ve tütün denedim, en pis kokanından en harmanlısına, en kalitelisinden, en uyduruğuna! Kısacası hevesimi aldım ve 3 yıl kadar önce sigarayı bıraktım. Şimdi gün içinde hiç sigara içmiyorum, aklıma bile gelmiyor hatta çalışırken!

Fakat keyfe gelip de güzel insanlarla birlikteysem, muhabbet de güzelse 'hadi bir tane yakayım be!' diyerek ben de ayda yılda bir hala içiyorum. Son 3 yıldır bu şekilde gidiyor. Aslında en güzeli böylesi bence! İçiyorsak keyfimizden içelim! Sizler de tamamen bırakamıyorsanız, en azından benim gibisini deneyin derim!

Sigarayı bıraktığımdan beri cildimin ve hatta gözlerimin rengi değişti diyebilirim. Her şeyimizle etkileniyoruz bu meretten!
Old 09-06-2011, 12:17   #734
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Günde yaklaşık 1, 1.5 paket sigara içen ve bunu yaklaşık 9 yıl sürdürmüş bir insanım. Envaiçeşit sigara ve tütün denedim, en pis kokanından en harmanlısına, en kalitelisinden, en uyduruğuna! Kısacası hevesimi aldım ve 3 yıl kadar önce sigarayı bıraktım. Şimdi gün içinde hiç sigara içmiyorum, aklıma bile gelmiyor hatta çalışırken!

Fakat keyfe gelip de güzel insanlarla birlikteysem, muhabbet de güzelse 'hadi bir tane yakayım be!' diyerek ben de ayda yılda bir hala içiyorum. Son 3 yıldır bu şekilde gidiyor. Aslında en güzeli böylesi bence! İçiyorsak keyfimizden içelim! Sizler de tamamen bırakamıyorsanız, en azından benim gibisini deneyin derim!

Sigarayı bıraktığımdan beri cildimin ve hatta gözlerimin rengi değişti diyebilirim. Her şeyimizle etkileniyoruz bu meretten!
Keşke ben de arada bir sigara içtiğimde etkilenmeyip yeni bir pakete sarılmamayı başarabilseydim.. Ama sigarayı bıraktığımdan beri bir tane dahi içmedim ve içersem muhtemelen yeniden başlarım. Sizin gibi günde bir-iki tane sigarayı yıllarca içebilen birkaç kişi tanıdıysam da ben öyle olamadım. Belki de hiç içmemek, beni sigaradan daha etkin biçimde koruyor.
Old 09-06-2011, 12:36   #735
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan Av. Engin Ekici
Keşke ben de arada bir sigara içtiğimde etkilenmeyip yeni bir pakete sarılmamayı başarabilseydim.. Ama sigarayı bıraktığımdan beri bir tane dahi içmedim ve içersem muhtemelen yeniden başlarım. Sizin gibi günde bir-iki tane sigarayı yıllarca içebilen birkaç kişi tanıdıysam da ben öyle olamadım. Belki de hiç içmemek, beni sigaradan daha etkin biçimde koruyor.

Evet ben istisnayım sanırım. Fakat bunu başarabilince tadından yenmiyor.
En iyisi siz tamamen uzak durun! Aman diyeyim, tekrar başlamayın!
Old 09-06-2011, 13:24   #736
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Evet ben istisnayım sanırım. Fakat bunu başarabilince tadından yenmiyor.
En iyisi siz tamamen uzak durun! Aman diyeyim, tekrar başlamayın!

bende sizin gibi alışmayanlardanım bu aralar sadece içiyorum benim için bırakmak sigarayı imkansız değil
Old 09-06-2011, 14:12   #737
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan supernatural
bende sizin gibi alışmayanlardanım bu aralar sadece içiyorum benim için bırakmak sigarayı imkansız değil

Ben de yıllarca öyle demiştim. Bir deneyeyim dedim sonra, meğer yanılıyormuşum.
Old 09-06-2011, 14:15   #738
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan supernatural

Supernatural, çok tehlikeli bir zihni süreçtesin sigara konusunda. Lütfen hemen çık oradan, lütfen
Old 10-06-2011, 11:23   #739
Nur Deniz

Günde bir paket olan miktarı son 6 ayda 5'e kadar düşürdüm. Sigarayı bana aşk azalttırdı, sevgi bitirdi. Çok sevdiğim Ablam'ın doğum günü hediyesi için aylarca düşündükten sonra, sigarayı bırakmanın güzel bir hediye olacağını düşünerek, bu armağanı verdim. Ben O'nu, O beni aynı gün 8 Haziranda kutlayacak.
Old 10-06-2011, 11:27   #740
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan supernatural

Süperkardeşim, ben herkesten farklı birşey söyleyeceğim sana.

Sigara içmeye devam et, sonra bırakırsın.

Uykusuz kalarak, kendini bağımlı hissederek, iki de bir işine ara vererek, sigara içen dostlar edinerek, uzun zaman düşünerek, niye içtim bu zıkkımı diye kendine kızarak, her türlü çareyi düşünerek, zaman ve çaba sarfederek, binbir türlü bahaneler üretmek zorunda kalarak, birkaç başarısız denemeden sonra sigarayı bırakabilirsin.
Old 23-06-2011, 10:06   #742
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Refya
Ben dün sigaraya başladım galiba

Hoppalaaa!!! Ama why?
Old 23-06-2011, 10:13   #743
Nur Deniz

Bugün 15 gün oldu. Bir defa içersem yeniden başlayacağımı biliyorum. Bu nedenden dolayı asla içmeyeceğim. Ben en çok karar verme aşamasında tedirgin oluyorum. Bir daha da sigarayı bırakma-bırakmama düşüncesini yaşamak istemiyorum.

Yaşasın.

Artık sigarayı bırakma gibi bir derdim yok.
Old 23-06-2011, 10:16   #744
Refya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Hoppalaaa!!! Ama why?
Old 23-06-2011, 10:21   #745
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bugün 15 gün oldu. Bir defa içersem yeniden başlayacağımı biliyorum. Bu nedenden dolayı asla içmeyeceğim. Ben en çok karar verme aşamasında tedirgin oluyorum. Bir daha da sigarayı bırakma-bırakmama düşüncesini yaşamak istemiyorum.

Yaşasın.

Biz böyle güzel haberler duymak istiyoruz.
Old 23-06-2011, 11:47   #746
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Süperkardeşim, ben herkesten farklı birşey söyleyeceğim sana.

Sigara içmeye devam et, sonra bırakırsın.

Uykusuz kalarak, kendini bağımlı hissederek, iki de bir işine ara vererek, sigara içen dostlar edinerek, uzun zaman düşünerek, niye içtim bu zıkkımı diye kendine kızarak, her türlü çareyi düşünerek, zaman ve çaba sarfederek, binbir türlü bahaneler üretmek zorunda kalarak, birkaç başarısız denemeden sonra sigarayı bırakabilirsin.

teşekkürler ablacım evet içtim ve kendime geldim içmiyorum artık daha önce de söyledim benim alışmama gibi güzel bir huyum var darısı herkesin başına
Old 23-06-2011, 11:54   #747
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan supernatural
teşekkürler ablacım evet içtim ve kendime geldim içmiyorum artık daha önce de söyledim benim alışmama gibi güzel bir huyum var darısı herkesin başına

Benim başıma "darı tarlası" lazım.
Old 23-06-2011, 11:57   #748
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Benim başıma "darı tarlası" lazım.

teşekkürler abi benimki kendim için geçici bir çözümdü.Çok yakın bir arkadaşımı kaybettim ve çok bunalmıştım aslında çare değil ama benim için geçici bir çözüm oldu işte.

Teşekkürler
Old 23-06-2011, 20:33   #749
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Yaşasın.

Old 24-06-2011, 08:09   #750
kezzy

Alıntı:
Yazan Refya
Ben dün sigaraya başladım galiba

yapmaaaa sakınnn
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi