Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-10-2007, 14:15   #1261
Av.Mehmet Saim Dikici

Utanın, utanın...
Old 17-10-2007, 14:26   #1262
Jeanne D'arc

İ.E:Bana ne
Old 17-10-2007, 18:25   #1264
Gülümse

THS nin icinde sonunda kaybolmamayı, aradığım yazıyı ve köşeyi daha rahat bulabildiğimi bu yüzden kendimi artık daha zeki ve akıllı hissettiğimi i.e
Old 17-10-2007, 19:10   #1265
Envanter

Bir gün sohbet odasına girmemle çıkmam bir oldu. Sayın Zeynel Bey ve Sayın Armağan Konyalı ve ismini hatırlayamadığım bir kaç arkadaşta sohbet odasındaydı. Konuyu ise hemen anladım. İnsan Vahşeti konulu bölüme hummalı bir şekilde yazmış olduğum cevaplarda şimdiye kadar dikkat etmediğim çok önemli olan ve benim hatamdan kaynaklanan bir husustan bahsediyorlardı. Bu hata ise TBMM'nin büyük değil küçük harflerle yazılmış olmasıydı. Nasıl dikkat edemedim nasıl böyle bir yanlış yaptım bilmiyorum ancak İnsan Vahşeti isimli konuya gerçekten kendimi çok kaptırmıştım. Daha sonra ise bu yanlışımı düzeltmekle epey zaman harcamıştım ki o zamanlar yeni üyeydim. İtiraf ediyorum.
Old 17-10-2007, 19:14   #1266
OLCAYK

İş ve müvekkil kaynaklı sorunlar nedeni ile sakin olmayı öğrenmek için daha kaç fırın ekmek yemem gerektiğini bilmediğimi İ.E.
Old 17-10-2007, 19:48   #1267
Gülümse

Hata yapmanın çok insanca bir duygu olduğunu düşündüğümü i.e
Old 17-10-2007, 20:07   #1268
Envanter

Sayın Dikici itiraf edin lütfen artık yeni bir hobiniz var. Eksiklik hissetmeyeceksiniz. İtiraf edin.
Ayrıca şu avatarların altındaki yer mesajlar teşekkür kısmının sol altında yanan yeşil ışığın üyenin online olduğunu gösterdiğini bilmiyordum. Üzerine tıkladım ne işe yarıyor diye... itiraf ediyorum.
Old 18-10-2007, 01:47   #1269
Gülümse

34 beden giyenlerinde kolay kolay kıyafet bulamadıklarını i.e
Old 18-10-2007, 08:52   #1270
Veysel

Alıntı:
Yazan Gulumse
34 beden giyenlerinde kolay kolay kıyafet bulamadıklarını i.e

Balık yağının kıyafet bulmada size yardımcı olacağını... i.e.
Old 18-10-2007, 09:59   #1271
Armağan Konyalı

Sayın Üyeler

İtiraf.com başlığı site üyeliği ve site kullanımı hakkında itiraflarla başlamış ve bu çerçevede sürmüştür. Ve yine bu nedenle Site Haberleri alanında yer almaktadır. .

Ve yine bu nedenle itiraflarımızın sadece site hakkında olmasının konunun konumuna uygun düşeceğini anlamış bulunuyorum. Anlamış bulunuyorum ama bunca zaman sonra ancak geçenlerde anladığımı itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 18-10-2007, 10:07   #1272
Av.Ufuk Bozoğlu

Açıklamanızı çok faydalı bulduğumu itiraf ediyorum.

İtiraf com un yeri bana her zaman garip gelmişti.Site lokali içinde yer alması gerekir diye düşünüyordum

Çünkü, her birimiz kişisel ve hayata dair itiraflar yapıyoruz. Ya da mesleki, THS ile sınırlı değil.

Bence içeriği bozmayalım

En hoşgeldim, hoş buldum saygılarımla
Old 18-10-2007, 10:11   #1273
Armağan Konyalı

Sayın envanter09

Bir kaç basamak yukarıdaki mesajınızda anlattığınız sohbet odası sahnesini hatırlamıyorum. Belki de Türkçe konusunda huysuz başka bir üyeyi bana benzettiniz. Belki de oradaydım da ben unuttum. Ama sonuçta ne olursa olsun başkalarının unuttuğu hatalarınızı sizin de unutmanızda yarar var.

Sohbet odasında konuşulanların kayıtlarının tutulduğunu biliyorum ama kayıtların ne kadar süreyle saklandığını bilmediğimi itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 18-10-2007, 10:24   #1274
Veysel

Yargıtay, “Yanlış saç kesen kuaför ”ü tazminata mahkum eden kararı onadığında, Berberler ve Kuaförler odasına bir yazı ile, “ Üyelerinizin, saç kesmeye ve saç yapmaya başlamadan önce müşterileriyle bir sözleşme veya bir taahhütname imzalamaları kendi menfaatlerinedir.” şeklinde bir uyarı göndereceğimi… i.e.

Berberler artık benden para almaz herhalde…
Old 18-10-2007, 10:36   #1275
Envanter

Sayın Armağan Konyalı
Belkide hatalarımızı unutmamız gerekir. Belkide unutmamamız gerekir. Çünkü böyle bir hatayı unutsayıdm tekrarını yapabilirdim. Neyse sohbet odasınnda geçen olayın üzerinden sekiz dokuz ay geçti. İitraf ediyorum
Old 18-10-2007, 11:13   #1276
Admin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
İtiraf com un yeri bana her zaman garip gelmişti.Site lokali içinde yer alması gerekir diye düşünüyordum

Çünkü, her birimiz kişisel ve hayata dair itiraflar yapıyoruz. Ya da mesleki, THS ile sınırlı değil.
THS'de itiraf.com ilk açıldığında "ciddi gibi" bir konuydu, bu nedenle Site Hakkında yazışmalar bölümünde yayınlandı.

Sonra mizaha kaymaya başladığı için Site Lokali'ne taşındı. (Sn.Jeanne Darc'tan bir fırça yenildi).

Sonra "THS Ailesi" forumu açılınca ve bu forumda ciddi olmayan mesajlara da açık olunca, bu defa bu forum içine taşındı. (Sn.Jeanne Darc'tan ve bu taşımayı TTK gereğince haksız rekabet kabul eden THS.strese.son konusu şirket müdürü Sn. A.Turan'dan birer fırça daha yenildi).

Ancak buradaki hedef konunun başlığına uygun olarak "THS ile ilgili itiraflar" olmasıydı ancak Sayın üyelerimiz itirafta sınır tanımadılar ve herşeyi itiraf etmeye başlayarak konu başlığının dışına çıktılar. Bu nedenle aslında birkez daha bu başlığın yerini değiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum ama yıllık fırça yeme kotamızı doldurduğumuzdan, şimdilik dokunmadığımı İ.E.
Old 18-10-2007, 11:36   #1277
Gülümse

Nerede yer alırsa alsın i.e. com u beğendiğimi sadece yeri değiştirildiğinde biraz zorlandığımı ama artık yerinin değiştirilmemesi gerektiğini düşündüğümü i.e

Saygi ile
Gülümseyin çunki size yakışanı gerçekten gülümsemek
Old 18-10-2007, 13:22   #1278
Jeanne D'arc

İ.İ.E.*:

Sayın Jeanne D'arc THS.İtiraf.com'un Site Hakkında Yazışmalar'dan Site Lokali'ne "taşındığına" değil "atıldığına" kızmıştı bikerem.

Bizzat şahsen ben kendimin açtığı işbu güzide forumun Site Lokali'nden, THS Ailesi'ne yolculuğuna da bir şey dememiştim. Lakin "bu forum da pek bir yaramaz çıktı, ikide bir ortadan kayboluyor, bulamıyorum" diye serzenişte bulunmuştum. Yaaa yaaa...

*İtiraf ve itiraz ederim ki; demek oluyor.
Old 18-10-2007, 15:14   #1279
Gülümse

Devamlı alışveriş yaptığım yerlerde reyonların yerleri değiştirildiğinde o alışveriş merkezine gitmeyi red ettiğimi, başka yerlerden alışveriş yaptığımı.. i.e
Old 18-10-2007, 17:27   #1280
salimengin

Varsayılan Tercübe

Öğrencilik yıllarımda çalışmaya başlamıştım.İlk haftada Ofisteki patron av.hanım çalışma arkadaşı avukat beyin mesleki tercubelerinden faydalanmam için hafta sonu gelmemi istemişti..Hafta sonu akşama kadar icra dosyalarının taşıması ve sıralamasını yaptık arşivde.O günden sonra hukukta tercübe konusunun epiyce geniş kapsamlı(!) olduğunu düşünmeye başladığımı İ.E..
Old 18-10-2007, 18:03   #1281
Av. Gizem OLGUN

Alıntı:
Yazan av.mgul
Bugün, evinde haciz yaparak dünyalar güzeli küçücük bir kız çocuğunu ağlattığım için kendimden nefret ettim...

bence böyle söylememelisiniz. siz görevinizi yaptınız. ortada bir suclu varsa o da borcunu zamanında ödemeyen borcludur.
Old 18-10-2007, 19:40   #1282
Av.Mehmet Saim Dikici

Boğanın hadımına Öküz dendiğini Haydar Dümen'den öğrenmiş olmanın şaşkınlığını hala taşıdığımı İ.E.
Old 18-10-2007, 20:27   #1283
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Boğanın hadımına Öküz dendiğini Haydar Dümen'den öğrenmiş olmanın şaşkınlığını hala taşıdığımı İ.E.

Ciddimisiniz bende şimdi sizden öğreniyorum eh ne de olsa şehir pardon apartman çocuğuyuz
Old 18-10-2007, 20:28   #1284
Av.Mehmet Saim Dikici

Cin bir üyemiz müdahale etti ve "ona öküz demezler, inek derler..." dedi... ve kaynak gösterdi...

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=7479879

Şok üstüne şok geçiriyorum. Oysa ben de bu akşam Haydar abimizden sadır olduğu iddia edilen şu haberden öğrendiğimi sanıyordum:

http://www.gazeteport.com.tr/MAGAZIN/NEWS1/GP_092082

Bu olay nedeniyle konunun Turan paşamıza intikal ettirilip, içtihatların birleştirilmesini talep etmek lüzumunu İ.E. )))
Old 18-10-2007, 20:33   #1285
Gülümse

Durun ansiklopediye bakalım dostlar..

Sığırın doğumundan altı aylığa kadar olan erkek ve dişi yavrularına buzağı; altı aylıktan bir yıllığa kadar olan erkek hayvana dana; altı aylıktan gebelik dönemine kadar dişilerine düve, erkeğine boğa; inenmişe (burulmuşuna) tosun; yavrulayan dişiye inek; işe koşulan tosuna öküz denir.

Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/S%C4%B1%C4%9F%C4%B1r
Old 18-10-2007, 20:37   #1286
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
Durun ansiklopediye bakalım dostlar..

Sığırın doğumundan altı aylığa kadar olan erkek ve dişi yavrularına buzağı; altı aylıktan bir yıllığa kadar olan erkek hayvana dana; altı aylıktan gebelik dönemine kadar dişilerine düve, erkeğine boğa; inenmişe (burulmuşuna) tosun; yavrulayan dişiye inek; işe koşulan tosuna öküz denir.

Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/S%C4%B1%C4%9F%C4%B1r

Şimdi ben bunlardan hangisi olabilirim?
Old 18-10-2007, 20:40   #1287
Av. Şehper Ferda DEMİREL

TDK, Haydar beyi doğruluyor Wikipedia yı da bir nevi... Paşayı boşuna rahatsız ettiniz, içtihat birliği varmış konuyla ilgili baksanıza...

Alıntı:

1 . Çift sürmekte, kağnı çekmekte kullanılan, etinden yararlanılan, iğdiş edilmiş erkek sığır:
"Öküzünün biri ölünce tarlasını süremedi."- Ö. Seyfettin.
Old 18-10-2007, 20:40   #1288
Gülümse

Sayin Dikicinin latife ettigini düşündüğümü itiraf ediyorum..
Old 18-10-2007, 20:46   #1289
halit pamuk

inenmişe (burulmuşuna) ne demek acaba? (soracam ama yine de ters bir şey midir diye korkuyorum, )
Old 18-10-2007, 20:47   #1290
Av.Mehmet Saim Dikici

Ama burulmuşuna (inenmişine) tosun denirmiş... Şimdi bu inenmiş ya da burulmuş ne demek ki?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,10186601 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.