Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

TÜrkİye Barolar BİrlİĞİ OlaĞanÜstÜ Genel Kurulu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-06-2010, 02:07   #1
Av.Özgür Eralp

Varsayılan TÜrkİye Barolar BİrlİĞİ OlaĞanÜstÜ Genel Kurulu

ANKARA BAROSU TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGELERİ, 10 MAYIS 2010 TARİHİNDE YAPTIKLARI TOPLANTIDA: BARO BAŞKANIMIZ AV.VEDAT AHSEN COŞAR’IN 12-13 HAZİRAN 2010 TARİHİNDE YAPILACAK TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU’NDA BİRLİK BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLARAK GÖSTERİLMESİNE KARAR VERMİŞTİR.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ 11.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL GÜNDEMİ

Toplantı Tarihi : 12-13 Haziran 2010
Çoğunluk sağlanamadığı takdirde
19-20 Haziran 2010 tarihlerinde
aynı yerde yapılacaktır.

Toplantı Saati : 10 00

Toplantı Yeri : Türkiye Barolar Birliği
Kongre Merkezi
Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi 1366 Sokak No:3
Balgat-ANKARA

I.GÜN

1- Yoklama,

2- Bir başkan, bir başkan vekili ve iki üyeden oluşan Genel Kurul Başkanlık Divanı Seçimi,

3- Saygı duruşu,

4- Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısının toplantıyı açışı,

5- Dilekler,

6- Türkiye Barolar Birliği Başkan adaylarının saptanması,

7- Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısının kapanış konuşması,

II.GÜN

8-Türkiye Barolar Birliği Başkanının seçimi,

Kaynak : www.ankarabarosu.org.tr
Old 13-06-2010, 22:47   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

TBB yeni başkanını seçti

Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı 178 oyla Avukat Vedat Ahsen Coşar oldu.

Cumhuriyet Haber Portalı/ANKA

Ankara- TBB Başkanı Özdemir Özok'un yaşamını yitirmesinin ardından yeni başkanını seçmek amacıyla gerçekleştirilen TBB Genel Kurul'u Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi'nde toplandı.

TBB Başkanlığı için yapılan seçimde 385 oy kullanıldı. Oyların 383'i geçerli olurken, 2 oy geçersiz sayıldı.

Bu sonuçlara göre, 178 oy alan Avukat Vedat Ahsen Coşar TBB Başkanlığı görevine seçildi. Seçimde Avukat Muammer Aydın 149 oy, Avukat Güneş Gürseler 56 oy aldı.

Öte yandan, Genel Kurul'da sadece başkanlık seçimi yapıldı. 2009 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul'da seçilen Yönetim Kurulu üyeleri ise, görevlerini sürdürecekler. Avukatlık kanununa göre yönetim kurulu üyeleri 2 yıllığına seçiliyor.

13 Haziran 2010
http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=148494
Old 14-06-2010, 06:30   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
TBB yeni başkanını seçti

Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı 178 oyla Avukat Vedat Ahsen Coşar oldu.

Cumhuriyet Haber Portalı/ANKA

Ankara- TBB Başkanı Özdemir Özok'un yaşamını yitirmesinin ardından yeni başkanını seçmek amacıyla gerçekleştirilen TBB Genel Kurul'u Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi'nde toplandı.

TBB Başkanlığı için yapılan seçimde 385 oy kullanıldı. Oyların 383'i geçerli olurken, 2 oy geçersiz sayıldı.

Bu sonuçlara göre, 178 oy alan Avukat Vedat Ahsen Coşar TBB Başkanlığı görevine seçildi. Seçimde Avukat Muammer Aydın 149 oy, Avukat Güneş Gürseler 56 oy aldı.

Öte yandan, Genel Kurul'da sadece başkanlık seçimi yapıldı. 2009 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul'da seçilen Yönetim Kurulu üyeleri ise, görevlerini sürdürecekler. Avukatlık kanununa göre yönetim kurulu üyeleri 2 yıllığına seçiliyor.

13 Haziran 2010
http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=148494

Yeni başkanımız hayırlı olsun.

Haberi yapan muhabir Baro Yönetim Kurulu seçimi ile TBB Yönetim Kurulu seçimini birbirine karıştırmış; TBB Yönetim Kurulu 4 yıl için seçilir.
Old 14-06-2010, 08:59   #4
NurTuna

Yeni Başkanımız hayırlı olsun. Başarılar diliyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi