Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

En fazla çocuk döven Türkler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-08-2006, 20:55   #1
Av.Ayşe

Varsayılan En fazla çocuk döven Türkler

Guardian - LONDRA - Birleşmiş Milletler'in (BM) son raporuna göre, dünyada ailelerinin fiziksel, cinsel ya da psikolojik şiddetine uğrayan ya da şiddete tanık olan çocukların toplam sayısı 275 milyon. Bu ülkelerin başında ise Türkiye geliyor. Rapora göre, Türkiye'deki çocukların yüzde 24.8'i aile içi şiddete ya bizzat maruz kalıyor ya da tanık oluyor. Türkiye'yi 21.1'le Meksika izliyor. AB üyesi ülkeler arasında, çocuğa yönelik aile içi şiddettin en sık görüldüğü ülkelerse Portekiz (yüzde 14.3), Hollanda (12.3) ve İtalya (yüzde 11.2). En düşük oranlarsa, Danimarka (yüzde 2), Yunanistan (yüzde 2.2), İspanya (yüzde 2.6) ve İzlanda'ya (yüzde 3.3) ait.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=195998
Old 18-08-2006, 15:23   #2
Deniz İpek

kuzenım anlatmıstı bana: bır cocugu annesı dovuyormus,sokak ortasında.
yanından gecen kadının konusmasını duymus:dovsun! dovuyorsa haklı bır sebebı vardır hem buyuyunce unutur.

uzuldum bunu bana anlatınca... ınanamadım duyduklarıma.Turkıyede yasamama ragmen bu duruma hıc alısamadım!
Old 21-08-2006, 14:18   #3
medenikal

evde ana baba döver,okul da öğretmen döver,kışlada komutan döver...

cami de hoca dayağın cennetten çıktığını söyler.

bu silsileden yetişmiş bir nesil den dövme, sev demek ne kadar doğrudur.
Old 25-08-2006, 22:36   #4
mehmetçark

Guardian - LONDRA - Birleşmiş Milletler'in (BM) raporu eminim gerçek verilere dayanıyordur.Ancak bu tarz raporların toplumların karakteriksel davranışlarış şekilleri ile müşterek incelenmesi ve oluşturulması gerekir.Zira doğu - batı arasında azımsanamayacak bir kültür ve anlayış farklı mevcut.Ek olarak The Guardian'ın menşei olan İngiltere'nin çarpık ve şiddet içeren suç vakalarının en çok yaşandığı ülke olmasıda milli kültüre ve araştırmaya bir başka bakış açısı kazandırmıyorda değil.Özellikle sözde en çok şiddete uğrayan Türk halkının ile İngiliz toplumunu davranış biçimlerini karşılaştırırsak sonuç daha net ortaya çıkacak sanırım .
Son olarak Mesajı okuyan herkesin bir anlık kendi çoçukluğuna dönmesini rica ediyorum .Hiç annenizden anlamlı ve sizin hayatınızdaki dinamikleri değiştiren bir tokat yemediniz mi.Bunu aile içi şiddet olarak değerlendirmek mümkün mü .
NOT :Araştırmanın hangi yörelerde yapıldığını da merak etmiyor değilim malum batılılar için bizim doğumuz çok revaçta bu günlerde
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi