Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Özel Hastaneye Verilen Dilekçe

Yanıt
Old 08-02-2012, 10:15   #1
Konuk

 
Varsayılan Özel Hastaneye Verilen Dilekçe

Özel Hastanede ihmal sonucu vefat eden babam ile ilgili olarak hastanede yapılan işlemler hakkında bilgi verilmesi talebimi içeren dilekçe ile hastane yönetimine müracaat ettim.Ancak 50 gün geçmesine rağmen dilekçeme hastane tarafından herhangi bir cevap verilmedi.Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ve Bilgi Edinme Kanuna göre Özel Hastanenin dilekçeye cevap vermesi yasal bir zorunluluk mudur? Özel hastanenin kamusal niteliği var mıdır?Dilekçeye cevap verilmez ise izlemem gereken yol nedir?Teşekkür eder saygılar sunarım.
Old 08-02-2012, 15:50   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Hasta Hakları Yönetmeliği 16 madde gereğince ilgili hastane tıbbi dosyanın tüm içeriğinin onaylı olarak tarafınıza verilmesi gerekir.

Bunun için hastane başhekimliğine bir dilekçe vermenizi,dilekçenizinin evrak kayıt numarasını muhafaza etmenizi,cevap verilmediği takdirde ;hastane hasta hakları birimine,sağlık müdürlüğüne ve tabip odasına şikayet edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Old 08-02-2012, 16:59   #3
Konuk

 
Varsayılan

Sn. Av.Habibe YILMAZ KAYAR,

Hasta dosyasını aldım ancak belgeler onaysız,dosya içerisinde bulunan tetkik sonuçları ile daha önceden bize teslim edilen aynı tetkiklerin sonuç bölümleri farklı, değişiklik yapılmış.Hasta dosyasının onaysız olması durumunda hukuki geçerliliği var mıdır?

Ayrıca hastaneye verdiğim dilekçe hasta dosyasının teslim edilmesi ile alakalı değil, hastanede yapılan işlemlerde herhangi bir ihmal olup olmadığının incelenmesi yönündeydi. Bu durumda dilekçeye cevap verilmesi ile ilgili herhangi bir yasal zorunluluk var mı?Saygılar.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
SGK İl Müdürlüğünün Özel Hastaneye kestiği para cezasına karşı dava Av. İbrahim YİĞİT Meslektaşların Soruları 19 18-05-2015 14:04
bankaya verilen dilekçe alındısı boran79 Meslektaşların Soruları 1 19-01-2011 23:02
Emlakçıya Verilen Taşınmaza İlişkin Verilen Özel Vekaletin, Kişinin Yaşlılığından Faydalanmak Suretiyle Yapılması 61_hukuku Meslektaşların Soruları 2 19-12-2010 23:33
Özel hastaneye karşı açılan maddi manevi tazminat davasında görev-yetki? Av.Bülent Özkan Meslektaşların Soruları 11 01-03-2010 13:21
özel hastaneye karşı açılacak davada husumet mnokay Meslektaşların Soruları 5 25-08-2008 17:07


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04053807 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.