Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

telefon görüşmeleri

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-06-2012, 08:52   #1
Konuk

Varsayılan telefon görüşmeleri

selam benim sornak istediğim konueşim beni sürekli aldatıyor düzgün çalışmıyor hep borç yapıyor 8 aylık bebeim var ben çalışamıyorum şimdide herkese ayrılacaını söylüyormuş mesajını yakaladım geçen ama ona söylemedim döver diye bu telefon görüşmelerini geriye yönelik çıkartabilirmiyiz ve nekadar geri gidebiliriz 2 çocum var büyük 10 yaşında benden alabilirmi üçüncü şahısa tazminat davası açılabilirmi şimdiden teşekürler
Old 02-06-2012, 10:09   #2
Av.Nevra Öksüz

Sayın Konuk,
Alıntı:
Yazan Konuk
... telefon görüşmelerini geriye yönelik çıkartabilirmiyiz ve nekadar geri gidebiliriz(1) 2 çocum var büyük 10 yaşında benden alabilirmi(2) üçüncü şahısa tazminat davası açılabilirmi (3)...

(1). sorunuzun cevabı:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=44295
adresinde Sayın av-ufuk tarafından:
Alıntı:
Boşanma davalarında ileri sürülen boşanma nedenlerini ispat açısından, telefon numaralarının görüşme ayrıntıları bağlı bulundukları gsm şirketlerinden, mahkemelerce istenebilecektir.

Görüşme yapılan telefon numaraları ve görüşme saat ve tarihleri döküm halinde mahkemelere bildirilir.

Bunun dışında konuşma içerikleri ve kısa mesaj içerikleri tespit edilemez.

Sim kartın kırılması yukarıdaki tespitlerin yapılmasını engellemez.

ve:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=62983
adresinde Sayın pluvia tarafından:
Alıntı:
tabii ki eşinizin adına kayıtlı olması sebebiyle 6 aya kadar geriye dönük döküm alabilir. Ancak kendi adına hat bile olsa mesaj içeriklerine ve konuşma içeriklerine ulaşmak mümkün değildir.

şeklinde verilmiştir.

(2). sorunuzun cevabı:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=63952
adresinde Sayın Av. Habibe Yılmaz Kayar tarafından verilmiştir:
Alıntı:
Boşanma sonrasında çocukların velayeti uzman görüşü,çocukların istekleri ve en önemlisi çocukların yüksek yararı ilkesi gereğince hakim tarafından kararlaştırılır...

(3). sorunuzun cevabı:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=44602
adresinde Sayın Av. Habibe Yılmaz Kayar tarafından verilmiştir:
Alıntı:
...Her ne kadar Yargıtay'ın aldatan üçüncü şahıs hakkında ,aldatılan eşin sosyal kişilik değerlerinde zarara yol açtığı yönünde bazı kararları varsa da kişisel olarak aldatma eyleminde hukuken sorumlunun evliliğin taraflarına ait olduğunu düşünüyorum.

Yargıtay'ın vurgusu "sosyal kişilik değerlerinde zarara yol açmadır". Bunun hangi koşullarda ve ne şekilde belireceği ise, eldeki davanın somut değerlendirilmesi ile ortaya çıkabilir. Dosyayı incelemeden yorumda bulunmak yanıltıcıdır.

Eğer üçüncü kişinin evli kadına bu konunun dışında ayrıca bir haksız eylemi varsa genel olarak tazminat davasını her yurttaş gibi siz de elbette açabilirsiniz.

Tazminat davasını açan davasını ve zararını ispatlamakla yükümlüdür...

Saygılar...
Old 02-06-2012, 11:38   #3
Konuk

teşekür ederim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi