Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yeniden Evlendim.Mutuyum.Fakat Dosyalar Hala

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-07-2014, 10:54   #1
Konuk

Varsayılan Yeniden Evlendim.Mutuyum.Fakat Dosyalar Hala

yıllarca süren boşanma davam bitti.yeniden evlendim.ancak dava sırasında aramızdaki husumet sonucu birçok davalar açıldı birini ben kaybettim ben tazminat ödemeye mahkum edildim fakat hiçbirşeyim yok.aradan bir yıl geçti bana ne bir tebligat nede başka bir evrak geldi.dosya açık görünüyor,bu parayı bana ödetirlermi yıllar sonra bile yoksa bir süre sonra kapanıp gidermi?bir sorum daha var aslında karara çıkmış bir çok dosyada hala açık görünüyor,bu ne demek .bir sorum daha var bu çok önemli ben ve ailem bir tazminat ödedik ve bitti bittiğine dair dilekçemizide verdik ama evimizin üzerindeki haczi kaldıramadık hala ne yapmamız gerekir.teşekkür ederim.
Old 31-07-2014, 18:04   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
yıllarca süren boşanma davam bitti.yeniden evlendim.ancak dava sırasında aramızdaki husumet sonucu birçok davalar açıldı birini ben kaybettim ben tazminat ödemeye mahkum edildim fakat hiçbirşeyim yok.aradan bir yıl geçti bana ne bir tebligat nede başka bir evrak geldi.dosya açık görünüyor,bu parayı bana ödetirlermi yıllar sonra bile yoksa bir süre sonra kapanıp gidermi?bir sorum daha var aslında karara çıkmış bir çok dosyada hala açık görünüyor,bu ne demek .bir sorum daha var bu çok önemli ben ve ailem bir tazminat ödedik ve bitti bittiğine dair dilekçemizide verdik ama evimizin üzerindeki haczi kaldıramadık hala ne yapmamız gerekir.teşekkür ederim.

1- Mahkemeler karar verdikten sonra "gerekçeli kararı" kendiliğinden göndermezler. Taraflardan birisi kararı talip ederek tebellüğ eder ve diğer tarafa tebliğ edilmesini sağlar. Diğer taraf temyiz süresi içinde kararı temyiz etmezse, karar kesinleşir. Dosya ancak o zaman sizin deyiminizle "kapanır". Mahkeme kararlarında "zamanaşımı" 10 yıldır. 10 yıl boyunca icra takibi tehdidi altında kalacaksınız."Hiçbir şeyim yok" demişsiniz. O halde haciz yapılamayacak demektir.

2- Tapuya icra müdürlüğü tarafından haciz müzekkeresi gönderildiğinde, haczin fekki de aynı usule tabidir.Siz borcunuzu haricen ödediyseniz icra müdürlüğü haczi kaldırmaz. İcra dosyasına ödeme yaptıysanız ve dosya borcu tamamen ödenmişse, müdürlüğe müzekkere yazması için talepte bulunun

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi