Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hakimlik Savcılık Sınavı

Yanıt
Konu Notu: 3 oy, 4,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-02-2007, 20:08   #31
PINAR YILMAZ

Sınavın iptal edilmemesi çok iyi olmuş.umarım sınavda başarılı olanlar mülakattede başarılı olur.Mülakat 5 Nisana kadar süreceğine göre her yıl nisan ayında olan ikinci hakimlik sınavı daha geç bir tarihte yapılacak demekki.Sınav en az üç ay önceden duyurulduğuna göre ya nisan aynın sınavı haziran ayında yapılacak ya da kasım ayına kadar sınav yapılmayacak..Umarım bir an önce sınav yapılacağı ilan edilir...
Old 28-02-2007, 23:27   #32
suzan

Arkadaşlar adli hakimlik sınavı 24 Martta olabilirmiş. BU konuda bir bilgisi olan varsa lütfen cevap versin. Aslında mantıksız bir tarih. Şurda 24 gününmüz var...
Old 28-02-2007, 23:44   #33
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan suzan
Arkadaşlar adli hakimlik sınavı 24 Martta olabilirmiş. BU konuda bir bilgisi olan varsa lütfen cevap versin. Aslında mantıksız bir tarih. Şurda 24 gününmüz var...

2006 yilinda basvurusunu yapmis olanlar icin gecerli bu soylediginiz sanirim, 2007 basvurulari ile ilgili herhangi bir gelisme yok oyle degil mi ?
Old 01-03-2007, 10:15   #34
tuuba68

arkadaşlar hepimize hayırlı olsun!.. idari'nin mülakatının ardından adli'nin sınav ilanı verilmesi bekleniyor..çok bekledik ama sanıyorum yavaş yavaş herşey yoluna giriyor..tahminimce nisan sonu gibi adli'nin sınavı yapılır..ancak yeni başvuruların alınmayacağı ve bu nedenle yönetmelikte belirlenen 3 ay öncesinden ilan verilmesi zorunluluğuna uyulmayacağı ihtimali bende ağır basıyor..umarım herşey gönlümüzce olur; herkese kolay gelsin!!
Old 02-03-2007, 18:51   #35
E_m_r_E

ADLÎ YARGI HÂKİM VE SAVCI ADAYLIĞI YAZILI SINAVI HAKKINDA DUYURU

ÖSYM tarafından 25.11.2006 tarihinde yapılacağı duyurulan adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı sınavı ve bu sınavın dayanağı olan Adlî ve İdarî Yargıda Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Sınav Mülâkat ve Atama Yönetmeliği hükümlerinin iptali istemiyle Yargıçlar ve Savcılar Birliği adlı dernek tarafından açılan davada, Danıştay 12 nci Dairesi’nce yürütmenin durdurulması kararı verildiğinden anılan kararın uygulanmasını teminen, adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı sınavının belirtilen tarihte yapılamayacağı 20 Kasım 2006 tarihinde internet sitemizden ilgililere duyurulmuştur.
Danıştay 12 nci Dairesinin kararına karşı Bakanlığımızca yürütmenin durdurulması kararının kaldırılması istemiyle Danıştay İdarî Dava Daireleri Kuruluna itiraz edilmiştir. Kurulun 2006/1332 İtiraz Nolu Kararıyla; itirazın kabulü ile Adalet Bakanlığının 2802 sayılı Kanunda belirtilen hâkim ve savcı adaylarının alımına ilişkin yazılı yarışma sınavı ile mülâkatı yapma ve bu konulara ilişkin hususları düzenleme yetkisinin olduğu, ancak bu yetkinin Anayasanın 2, 138, 139, 140 ve 159 uncu maddelerine aykırı olduğu gerekçesiyle iptali için Anayasa Mahkemesine itiraz yoluyla başvuruda bulunulduğu belirtilerek, 500 adlî yargı hâkim ve savcı adayı alımına yönelik olarak 25.11.2006 tarihinde yapılması öngörülen yazılı sınav ile mülâkatının ve bunların dayanağı olan Adlî ve İdarî Yargıda Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Sınav Mülâkat ve Atama Yönetmeliğinin, Anayasa Mahkemesince bir karar verilinceye kadar veya Anayasa Mahkemesince beş ay içinde karar verilmemesi halinde bu süre sonunda dosyadaki bilgi ve belgeler esas alınarak İdarî Dava Daireleri Kurulunca yeniden bir karar verilmek üzere yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.
Anayasa Mahkemesi 07.02.2007 tarihli, 2006/162 Esas, 2007/15 sayılı Kararıyla, dava konusu yasal düzenlemenin Anayasaya aykırı olmadığına ve itirazın reddine hükmetmiştir. Bunun üzerine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 15.02.2007 tarihinde dosyanın Danıştay 12 nci Dairesine gönderilmesi yönünde karar ittihaz etmiştir.
Danıştay 12 nci Dairesince verilen yürütmenin durdurulması kararının Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca kaldırılması, İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen yürütmenin durdurulması kararının ise Anayasa Mahkemesince davanın sonuçlandırılması sebebiyle ortadan kalkması dikkate alınarak adlî yargı hâkim adaylığı yazılı sınavının ÖSYM ile yapılan protokol gereği 24.03.2007 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.
Bu itibarla;
1) ÖSYM tarafından 25.11.2006 tarihinde yapılacağı belirtilen 500 adlî yargı hâkim ve savcı adayının alınmasına ilişkin yazılı sınav 24 Mart 2007 Cumartesi günü saat 09.30’da Ankara’da yapılacak olup, 13 Ağustos 2006 tarihli Hürriyet Gazetesinde ve Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanan ilanın (Ek:1) 3 üncü maddesi aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir.
“Adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı sınavı, Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 24 Mart 2007 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 09.30’da başlayacak ve yaklaşık 3 saat sürecektir.”
2) ÖSYM tarafından 25.11.2006 tarihinde yapılması planlanan ve daha sonra ertelenen yazılı sınav için gönderilen Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi geçerliliğini yitirdiğinden, başvuruları daha önce kabul edilen her aday için, hangi bina ve salonda sınava gireceklerini gösteren fotoğraflı Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ÖSYM tarafından yeniden hazırlanarak “Adlî Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Sınav Başvuru Formunda” belirttikleri adreslerine postalanacaktır. Sınava girebilmek için adayın Sınava Giriş ve Kimlik Belgesini ibraz etmesi gerektiğinden, belgesi kendisine ulaşmayan aday sınav tarihinden önce ÖSYM’ye başvurduğu takdirde yenisi verilecektir.
3) Söz konusu sınavla ilgili olarak 13 Ağustos 2006 tarihinde Hürriyet gazetesinde ve Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanan ilânın 2 ve 6 ncı maddeleri hariç olmak üzere 3 üncü maddesi yukarıda düzenlendiği şekilde, diğer maddeler ise aynen uygulanacaktır. (Ek:2)
Yapılacak sınav, ertelenen sınav olduğundan yeni başvuru kabul edilmeyecektir.
İlgililere önemle duyurulur.

Ek:1) 13 Ağustos 2006 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayımlanan Adlî Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavına ilişkin ilân
Ek:2) Ek ilân
Old 02-03-2007, 18:53   #36
E_m_r_E

Sınava gircek arkadaşlara başarılar diliyorum....
Old 02-03-2007, 19:13   #37
Canavar Avukat

2007 de yeni basvuru olmayacak mi o halde bu haberden yola cikarsan ne dersiniz ?
Old 02-03-2007, 19:15   #38
PINAR YILMAZ

Bence kasım 2007'de idari ve adli yargıçlık sınavı yapılır her yılki gibi.O sınavlara yeni başvuru alınır.Ancak bu sınava zaten kimlerin başvuracağı belirlenmişti,vakit kaybetmemek için yeni başvuru almamışlar sanırım.Mantıklı olmuş tabi.Ancak yeni sınavlarda yeni başvuru alınacağını tahmin ediyorum ben..
Old 02-03-2007, 20:57   #40
Ceren Buket

adli yargı sınavı tarihi 24 mart 2007 olarak açıklandı.
Old 03-03-2007, 08:35   #41
Kamaz

Arkadaşlar Adli yargı Hakimlik ve Savcılık Adaylığı Sınavı 24 Martta yapılacak olup ek başvuru alınmayacaktır.Bilgi için
http://www.pgm.adalet.gov.tr/
Old 03-03-2007, 08:44   #42
rana yıldız

önce yapılıp yapılmayacağını bilmiyorduk şimdi 20 gün kala öğrendik.herkese hayırlı olsun.
Old 03-03-2007, 11:22   #43
t.deniz

sanırım 4 ay aradan sonra mucize bekliyorlar bizden 20 gün yeterli diye düşündüler heralde hukuk kitaplarının kalınlığını unutmuş olabilirler mi sizce?neyse sanırım artık önemi yok zaten gidip hemen çalışmam lazım
Old 06-03-2007, 21:14   #45
berkan_555

Yaş sınırı kalkmış olabilr.Emin değilim.Bir araştırın isterseniz.
Old 06-03-2007, 21:51   #46
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan berkan_555

Selam Berkan,
Bu kaniya nerden vardiniz keske olsa o ayri ama boyle bir duyum mu aldiniz ?
Old 11-03-2007, 17:58   #47
rana yıldız

Alıntı:
Yazan Batur77
Bu kaniya nerden vardiniz keske olsa o ayri ama boyle bir duyum mu aldiniz ?
2007 de tekrar sınav olursa yine girebileceksiniz.bunu biliyosunuz dmi.30 yaştan gün alındığı için hala şans var.aynı durumdayım ben de.
Old 11-03-2007, 17:59   #48
rana yıldız

Alıntı:
Yazan berkan_555
bunu nerden duydunuz?
Old 12-03-2007, 10:13   #49
irfan AYDIN

Varsayılan Hukuk Kuralları Ne diyor?

Sevgili Hakim ve savcı adayları,
Hakimlik ve Savcılık Sınavı ile ilgili kurallar 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 8.maddesinin 1.fıkrasının(c) bendi ile aynı Yasanın 9.maddelerinde düzenlenmiştir. Detay bilgi için işaret edilen Yasa ve bu Yasanın öngördüğü yönetmeliğe bakılması gerekir.
Sevgi ve Saygılarımla.

Açıklama.
Değişik fıkra: 22/12/2005-5435 S.K./1.mad) İdarî yargı adayları için; hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından, her dönemde ihtiyaç oranında, hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idarî bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak,
Old 18-03-2007, 19:51   #50
PINAR YILMAZ

Arkadaşlar yaş sınırının kalkıp kalkmadığını merak eden arkadaşlara duyurulur..

Üst yaş sınırı hangi kadrolar için kaldırıldı?
Bugünlerde tüm memur adaylarında yeni bir KPSS telaşı var... En çok sorulan soru, üst yaş sınırı var mı? Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin bugün Yeni Şafak gazetesine yaptığı açıklamada "30 üst yaş sınırının kaldırıldığını" belirtti. Bu açıklama kısmen doğrudur. Açıklamanın tümüyle doğru olabilmesi için tüm istihdam şekillerinde üst yaş sınırının kalkmış olması gerekirdi

Üst yaş sınırının kalktığına dair düzenleme 04.03.2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yayımlanan düzenleme şu şekildedir:
"Kamu kurum ve kuruluşları, kanunlarda ya da kanunların bu konuya dair düzenleme yetkisi öngördüğü tüzük ve yönetmeliklerde yer alan özel hükümler haricinde, merkezî yerleştirme yapılmasını talep edecekleri kadro ve pozisyonlar için yaş sının tespit edemezler."
Bu düzenleme ne demektedir?
Bu düzenleme ÖSYM tarafından yapılan memur ve sözleşmeli personel yerleştirmelerinde atama yapmak isteyecek kamu kurumlarının üst yaş sınırı tespit edemeyeceklerini belirtmektedir. Bunun tek istisnası: Kamu kurum ve kuruluşlarının kanunlarında ya da kanunların bu konuya dair düzenleme yetkisi öngördüğü tüzük ve yönetmeliklerinde özel hüküm yer alması halidir. Bu halde üst yaş sınırı tespit edilecektir.
Memur yerleşleştirmelerinde üst yaş sınırı nerede çıkıyor?
Memur adaylarından lisans mezunları için Temmuz'da, önlisans ve ortaöğretim (lise ve dengi) mezunları için Eylül'de KPSS sınavı yapılacaktır. Bu sınavlara girebilmek için yaş sınırı gerekmiyor. Yani 61 yaşındaki bir vatandaş dahi bu sınavlara girebilmektedir. Bu sınav sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapmak isteyecekleri boş kadrolar ÖSYM tarafından yayımlanacaktır. Bu yayımlanan kadrolarda öğrenim, askerlik ve yaş gibi çeşitli şartlar aranmaktadır. İşte yaş şartıda bu sırada ortaya çıkacaktır. Kamu kurumlarının açıkladığı kadrolarda yer alan üst yaş sınırları, sınav tarihi itibariyle aranacaktır.
Bu düzenleme nerede geçmiyor? Hangi statülerde üst yaş sınırı aranabilecek?
Devlet sadece ÖSYM kanalıyla memur ve sözleşmeli personel alımı yapmamaktadır. Devlette çok çeşitli statülerde personel alımı yapmaktadır. İşte bunlardan bir kaçı ve tek tek üst yaş sorunu...
1- Öğretmen atamalarındaki 40 yaş sınırı devam edecektir. Zira öğretmen atamalarını ÖSYM değil MEB yapmaktadır. Ayrıca MEB'in yönetmeliğinde bu konuya ilişkin olarak adaylarda 40 yaş sınırı aranacağına dair hüküm bulunmaktadır.
2- TSK ve kuvvet komutanlıkları ile Adalet Bakanlığı gibi kurumların memur alımı ÖSYM sistemi dışındadır. Bu kurumlar da KPSS sonuçlarına göre eleman almaktadır, ancak sınav ve diğer işlemleri kendileri yürütmektedir. Bu nedenle bu iki kurum, yaş sınırı koymaya devam edebilecektir.
3- Söz konusu düzenleme sadece merkezi yerleştirme dediği için, KPSS-A kapsamındaki müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör ve uzman yardımcılığı gibi kariyer kadrolar için yaş sınırı uygulamasına devam edilecektir. Bu konudaki kapsamlı dosya tıklayın.
4- 657 sayılı Kanunun 4/B veya 4/C maddeleri kapsamında görevlendirme yapılması bu hükümlere tabi değildir. Yani yaş sınırı aranabilecektir. Çünkü bu statüdeki atamalar merkezi yereleştirmeye tabi değildir.
5- Geçici ve Daimi işçi alımları Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmamaktadır. Konuya ilişkin Tebliğ çıkarılmış olmasına rağmen, İŞKUR gerekli düzeltmeleri yapmadığı için hala bir kısım ilanlarda 30 yaş sınırı çıkmaktadır. Detaylı açıklama için tıklayın.
İŞTA BAKAN ŞAHİN'İN YENİŞAFAK GAZETESİNDE YER ALAN AÇIKLAMALARI
Memuriyette yaş sınırı yok
Başbakan Yardımcısı Şahin, memur alımlarında uygulanan 30 üst yaş sınırının kaldırıldığını ve Bakanlar Kurulu kararıyla 18 yaşını dolduran tüm adayların KPSS'ye girmelerine imkan sağlandığını söyledi
Memur alımlarında kurumlar tarafından uygulanan 30 üst yaş sınırı artık uygulanmayacak. Önceki yıllarda böyle bir uygulamanın olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 13 Şubat 2006'da Bakanlar Kurulu'nda alınan bir kararla 18 yaşını doldurmuş tüm memur adaylarının KPSS sınavına ve sınav sonucuna göre yerleştirilmelerine imkan tanındığını söyledi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 40'ncı maddesinde genel olarak 18 yaşını dolduranların devlet memuru olabileceklerini belirten Mehmet Ali Şahin, kamu kurumlarına girişte asgari yaşın bu şekilde belirlendiğini ancak üst yaş sınırına ilişkin bir kısıtlama bulunmadığını belirtti. Kanunda memurlar için üst yaş sınırı bulunmazken, alt yaş sınırı 18 olarak kabul ediliyor. Şahin, kurum ve kuruluşların, tüzük ve yönetmelikle yaş sınırı tespit edemeyeceklerini belirterek, "Ancak uygulamada birliği sağlamak amacıyla kamu kurum ve kuruluşların kanunlarda ya da kanunların bu konuya dair düzenleme yetkisi öngördüğü tüzük ve yönetmeliklerin özel hükümleri haricindeki merkezi yerleştirmesini talep edecekleri kadro ve pozisyonlar için belli imkanlar tanınmıştır" dedi.
OBJEKTİF KRİTERLER
Memur olmak için 18 yaşın üstünde olmak yeterli. Ancak bir meslek ve sanat okulu bitirilmişse en az 15 yaş sınırı aranıyor. Bugüne kadar kurumların memur alımında yaş kriterlerini kendileri belirliyordu. Bazı kurumlar 25, bazıları 30 yaşı sınır kabul ediyordu. Alınan bu kararla kurumların elinde olan bu inisiyatif objektif kriterlere dayandırıldı

Bu duyuruda hangi meslekler için 30 yaş sınırının kalktığı sayılmış.Hakimlik mesleği sayılmamış.Saygılar..
Old 18-03-2007, 21:03   #51
Canavar Avukat

Geriye kaliyor tek bir ihtimal bu sene yani 2007 icinde yeni basvuru alinirsa hakim ve savcilik icin son sansimiz olarak degerlendirmekten baska caremiz kalmayacak demektir, kotu haber ama gecmis ola, bilgilendirme icin tesekkurler
Old 18-03-2007, 21:55   #52
PINAR YILMAZ

Umutsuz olmayın bence.Sınavı kimin yapacağı konusu yine çözüme ulaşamadan dava aşaması bittiğine göre sınav yine normal tarihlerinde yapılır.En geç kasım ayında yeni başvuru alınır sanıyorum..Kasımdakine bende gireceğim kısmetse umarım yapılır..
Old 19-03-2007, 21:25   #53
Canavar Avukat

Bugun ben de bir duyum aldim bu sene icerisinde 2007 icin yeni basvuru alinacagina dair dileyelim ki bu kez yas siniri ile oynayip puruz cikartmasinlar...
Old 22-03-2007, 17:44   #54
Milano

Cumartesi günü kendi adıma güzel bir sınav olacağı kanısındayım.

Sınava girecek tüm arkadaşlara gönülden başarılar.

Hakeden kazansın.
Old 22-03-2007, 20:06   #55
Canavar Avukat

Arkadaslar sinava girecek olanlara bol basari dilemekle birlikte baska bir sey aklima takildi sizlere danismak isterim, ben daha askerligimi yapmadim henuz 31 mart 2008'e kadar da tecilli yeni bir sinav icin 2007 icerisinde yeni basvuru acilirsa askerlik tecilli oldugu icin bu durum benim basvurumu kisitlar mi ? 2006 icin basvuru kosullarinda yer alan maddeleri okudum c) Askerlik yaptığına, hâlen askerlik hizmetini yapıyor olduğuna veya ilişiği olmadığına ya da ertelendiğine yahut yedeğe geçirilmiş olduğuna dair belge, bu bicimde duzenlenmis bir madde var bunun yeni basvuru icin de gecerli oldugunu varsaysak dahi askerligini yapmayan biri yararlanabiliyor mu ? Normalde yuksek lisansa falan baslasak zaten askerlik de uzuyor dolayisiyla engel olmamasi lazim henuz yuksek lisansa baslamamis biri olarak sorumu soruyorum

Tesekkurler
Old 22-03-2007, 22:17   #56
judge21

sizin alıntı yaptığınız madde(c) o kadar açıkki neyi sorduğunuzu anlayamadım...
Old 24-03-2007, 12:53   #57
Alperinlaw

Önemli Merhaba,

Arkadaşlar merhabalar ben foruma ilk defa girip mesaj atıyorum. İÜHF de 3. sınıf öğrencisiyim. Henüz 1. sınıfın sonundayken çok da iyi niyetli olmayan bir asistan benim kopya çektiğim yönünde tutanak tutturunca bir dönemlik uzaklaştırma cezası aldım. Size sorum hakimlik savcılık sınavında bu durumun bana bir dezavantaj yaratıp yaratmayacağıdır. Sınav şartlarında 'hakimlik savcılık mesleğine yakışmayan hareket' diye bir ibare var. Bu beni ne kadar etkiler? Umarım biriniz bu soruma cevap verebilirsiniz. Teşekkürler...
Old 25-03-2007, 10:38   #59
t.deniz

öncelikle bu stresten kurtulmak en güzeli onu paylaşayım.sabah kalkınca çok iyi hissediyorsunuz,ders çalışmanız gerektiğini düşünerek uyanmak kötü hissettiriyor çünkü....sınava gelirsek doğrusu ben alan bilgisinden çok genel kültür bölümünde zorlandım,nedenini anlamıyorm,bu kadar zor tarih sorularını nasıl çözmemizi istiyorlar.Bir hukukçunun tarihi bilmesi gerekir evt ama bu kadar gereksiz ayrıntılarını değil bence.sınavın geri kalan kısmı beklediğim kadar zor değildi klasik taabirdir ama sanırım doğrusu da bu çalışşınca yapılamayacak bi sınav değil.umarım sonuçta beklediğim gibi olur tabi)
Old 25-03-2007, 18:28   #60
Av.Gülsüm Sezen

Varsayılan HoŞgeldİnİz:)

Alıntı:
Yazan Alperinlaw
Arkadaşlar merhabalar ben foruma ilk defa girip mesaj atıyorum. İÜHF de 3. sınıf öğrencisiyim. Henüz 1. sınıfın sonundayken çok da iyi niyetli olmayan bir asistan benim kopya çektiğim yönünde tutanak tutturunca bir dönemlik uzaklaştırma cezası aldım. Size sorum hakimlik savcılık sınavında bu durumun bana bir dezavantaj yaratıp yaratmayacağıdır. Sınav şartlarında 'hakimlik savcılık mesleğine yakışmayan hareket' diye bir ibare var. Bu beni ne kadar etkiler? Umarım biriniz bu soruma cevap verebilirsiniz. Teşekkürler...
Sn Alperinlaw;
Kesin bir cevap olarak söylemiyorum ama, kanaatimce maddi bir engeliniz olmaz bu durumda . Zira sabıka ile ilgili bir durum değil bu, bilakis yalnızca idari bir disiplin cezası söz konusu. Darp nedeniyle para cezası almış ve bunu ödemiş bir kişinin dahi bu durumunun, hakimlik bakımından engel oluşturmadığını biliyorum. Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi