Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Yİne bir sorun!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-08-2008, 12:15   #1
Av.Barış

Varsayılan Yİne bir sorun!

Evet arkadaşlar.Yine bir Avukat-Hakim sorunu ile karşılaştığımı belirtmek istiyorum.Olaylar aynen aktarılmıştır.Hiçbir atlama vs olmamıştır.
16.08.2008 c.tesi saat 12.00.
H: Hakim
A: Avukat
CMK uygulama merkezinden telefon.X yeri sorgu var gidermisiniz?
A:Tabi müsaitim, hemen gidiyorum
Dosya incelemesi ve şüpheli ile görüşmemden sonra kaleme gidip hakimin gelmesini bekledim.Hakim içeri girer
H:Avukat bey,lütfen karşı tarafa geçermisiniz,burası benim yerim(Dİkkanizi çekmek istiyorum.Sorgu kalemde yapılıyor)
A:Tabi geçerim,Sorun değil
Şüphelinin kimlik tesbiti ve sorgusunun ardından söz şüpheli müdafiindedir.
H:Şüpheli müdafiinden soruldu
A:Şüpheli........
Hakim hemen lafa karışır
H:AVUKAT BEY DUYAMIYORUM LÜTFEN YÜKSEK SESLE
A:BEN YETERİNCE YÜKSEK SESLE KONUŞTUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM(büyük harf kullanılmasının nedeni ortamın gerilmeye başlaması nedenidir)
H:Şüphelinin Tutuklanmasına.Şüpheliyi dışarı çıkartın.Avukat bey lütfen sizde dışarı çıkın
A:??
H:Avukat bey lütfen dışarı dedim.
A:Böyle konuşamazsınız.;Ben dışarı çıkmıyorum.Ne yaparsanız yapın
H:Burası avukat bekleme yeri değil
A:Avukat bekleme yeri değil ise sorgu yeride değil,neden sorgu burada yapıldı?
Ben tutanağı almadan dışarı çıkmam,ayrıca tavrınız hiç hoş değil,bu durumu baroya bildireceğim
H:Kime bildirirseniz bildirin,sizi beklemekten bıktık,talep geliyor,2 saatte gelmiyorsunuz
A:Bu benim sorunum değil,baro ne zaman görevlendirirse o zaman gelirim,12:00'da aradı bende 12:15 te buradaydı.Bunu baroya bildireceğim,ayrıca sizin tavrınız hiç doğru değil,doğru konuşun

Tabi bu olanlardan sonra hakim x kalemi terk edip arabasına gider.Evrakları arabada imzalayıp evine doğru yola çıkarken bende kalemden ısrarla ayrılmayıp tutanağımı alıp evime doğru giderken bu durumu cmk daki arkadaşa bildirdim.

Sonuç; Yine bir avukatı aşağılamaya çalışan fakat azimli bir avukatın kararlı tavrı ile karşılaşıp dediğini yaptıramayan fakat yine de daha mesleğe yeni başlayan bir avukatı meslekten soğutmaya yetecek davranışlar.
Gerisini siz düşünün
Old 18-08-2008, 18:47   #2
kapgan

Alıntı:
Yazan Av.Barış
Sonuç; Yine bir avukatı aşağılamaya çalışan fakat azimli bir avukatın kararlı tavrı ile karşılaşıp dediğini yaptıramayan fakat yine de daha mesleğe yeni başlayan bir avukatı meslekten soğutmaya yetecek davranışlar.
Gerisini siz düşünün

O kadar çok var ki bu tür davranışlar...Acaba bu hep böylemiydi yoksa son yıllarda mı durum böyle diye soruyorum ama cevap pek farklı değil...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi