Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

bana yardımcı olur musunuz?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-09-2009, 11:40   #1
nizar

Önemli bana yardımcı olur musunuz?

Değerli Meslektaşlarım,
Davalı vekili olduğumuz bir davada, davalı müvekkil duruşma öncesi cevap dilekçesi vererek davanın reddini talep etmiş. Daha sonra bizim katıldığımız İLK CELSEDE, duruşma tutanağına beyanımız "davaya karşı yazılı beyanda bulunmak üzere süre istediğimiz"şeklinde geçmiş.Bizim davalı vekili olarak, ilk celsede DAVANIN REDDİNİ TALEP ETMEMEMİZ, davayı kabul anlamına gelir mi? Ne yapmam gerekir?En azından davanın reddini talep etmem gerekir miydi?
en yanıtlar mısınız?

Old 13-09-2009, 11:44   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Davayı kabul anlamına gelmez.

Yapılması gereken ilk itirazlar var idiyse bunları yapamamış olursunuz sadece diye düşünüyorum.

Saygılar.
Old 13-09-2009, 11:51   #3
nizar

Duruşmaöncesi müvekkil, cevap dilekçesi vermiş ve davanın reddini istemiş.Ben sadece müvekkilin "cevap dilekçesini tekrar ettiğimi, davanın reddini istediğim"yönündeki beyanım duruşma tutanağında geçmiyor?Bu müvekkil aleyhine bir durum teşkil eder mi? Ne yapmam gerekirdi?Bunun sonuçları ne olur?Benim dalgınlığıma geldi. Şimdi de nasıl toparlayabilirim bilemiyorum.
Old 13-09-2009, 12:25   #4
Av.Nevra Öksüz

Sayın ergül,

Alıntı:
Yazan ergül
davalı müvekkil duruşma öncesi cevap dilekçesi vererek davanın reddini talep etmiş
Alıntı:
Yazan ergül
"davaya karşı yazılı beyanda bulunmak üzere süre istediğimiz"
Davaya karşı cevap dilekçesi verilmemesi dahi dava dilekçesindeki iddiaları kabul etmediğiniz anlamındadır (ki müvekkiliniz cevap dilekçesi olarak yazılı red talebinde bulunmuştur.). Siz de beyan için süre istemişsiniz. Bu beyanınız kabul anlamına gelmediği gibi;
Duruşmada tutanağa geçirilip "İMZA ETTİRİLMEYEN" feragat ve kabul beyanları hukuki sonuç doğurmaz.
Toparlamanız gereken birşey olmadığı kanaatindeyim

Saygılarımla...
Old 13-09-2009, 22:43   #5
M. Emre Bulut

Herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek yok meslektaşım, sadece ilk itirazlarınız var ise (zamanşımı gibi) bunlar açısından sorun teşkil eder.
Old 13-09-2009, 23:45   #6
Av. Bahadır ÖZTÜRK

Daaya cevap vermemeniz dvayı kabul etmediğiniz anlamına gelir.Bu yüzden herhangi bir sıkıntı yok.Zaten müvekkilinizyazılı olarak da reddini istemiş.İlk itirazlarla ilgili bir sorununuz yoksa sorun yok.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi