Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Mutlaka Dinleyin !

Yanıt
Konu Notu: 13 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-02-2010, 18:45   #511
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Bu parçayı şimdi tekrar dinliyorum. Gerçekten bu şair bambaşka. Sanki başka bir dünydan gelmiş gibi.

Başka bir dünyadan gelmiş ve bizi o dünyaya çağırıyormuş gibi...

Mutlaka dinleyin; Nazım Hikmet / Kendi Sesinden Şiirler ve özellikle "Angina Pektoris"
Old 13-02-2010, 11:53   #512
halit pamuk

Muse - megalomania

Bu grubun her parçası süper aslında.
Old 15-02-2010, 09:14   #514
supernatural

Bende de bir muse tavsiyesi:supermassive black hole
Old 15-02-2010, 09:49   #515
Av.Duygu Işık Behrem

Ben de Muse sevenlerdenim. Ancak benim için hiçbir şarkıları "Sing for absolution"ın yerini tutamaz. Sözleri de şahanedir...
Old 15-02-2010, 12:45   #516
asdem

e madem muse severler ayrı bir başlıkta toplansak mı nedir
Old 16-02-2010, 12:01   #517
Av.Mehmet_Ali

Do You Love Me - Bendaly Family

Bu da ingilizce arabesk
Old 17-02-2010, 11:04   #518
halit pamuk

"Kendine iyi bak"- Gülay

Çok güzel bir parça.Gülay'ın sesinden dinlemek daha da hoş.
Old 19-02-2010, 09:58   #519
Av.Duygu Işık Behrem

Bu ara takılmış vaziyette sürekli olarak "Ayo" ve "Duffy"nin albümlerini dinliyorum... İkisinin isminin de çok kısa ve tek kelimeden oluşması tamamen tesadüf, bilinçli bir tercih değil. Çok keyifli müzikler! Şöyle birazcık kafamı dağıtayım, güzel kadın seslerinden güzel şarkılar dinleyeyim derseniz öneririm. Bu iki ablanın müziklerinin neye benzediğine dair fikir edinmek isteyenlere başlangıç için;
Duffy'den "Breaking my own heart" ve "Mercy" şarkısını; Ayo'dan da "Down on my knees" ve "Help is coming"i öneriyorum. Bana mutluluk verdiler, dinleyen herkese vermeleri dileği ile.
Old 19-02-2010, 14:30   #520
halit pamuk

Ben de şimdi Muse- Micro Cuts adlı parçasını dinliyorum. Bu dünyadan uzaklaşıp bambaşka bir aleme götürüyor. Defalarca dinliyorum.

Hands are red with your blame
Megaphone screaming my name
Whimpers someone I should've loved
Souls weeping above

I've seen what you're doing to me
Destroying puppet strings
To our souls

Micro waves me insane
A Blaine cuts in your brain
To sounds like a fork on a plate
Blackboard scratched with hate

I've seen what you're doing to me
Destroying puppet strings
To our souls
Old 24-02-2010, 09:28   #521
halit pamuk

Artık tekrara başladım Eksik bir şey mi var adlı Ezginin Günlüğünün parçasını bir kez daha tavsiye ediyorum.
Old 24-02-2010, 22:48   #522
üye25928

lady Gaga - Ban Romance

Şarkısı şu an youtube.com da en fazla izlenen video unvanını eline geçirmiş vaziyette, hem de dört ay gibi kısa bir zaman diliminde dinlenilmesi şiddetle tavsiye olunur.
Old 25-02-2010, 18:53   #523
özgcn

şebnem ferah-geçmişe yolculuk ve son albümden "yalnız"
iron maiden-como estais amigos
en son da candan erçetin "git" bunu hak edenlere
Old 27-02-2010, 00:14   #524
Av.Duygu Işık Behrem

Bu saate yakışır bir eser.
Moonlight Sonata. Fazlaca keder dolu!
Old 28-02-2010, 20:33   #525
Av.Duygu Işık Behrem

Elveda Lenin (Good Bye Lenin) adında şeker mi şeker, hafif hüzünlü bir film vardı zamanında.(yeniden izlemek istedim şimdi!) O filmin müziklerini Yann Tiersen yapmıştı. Her zamanki üslubu ile filmle bütünleşerek, duyguları uyandırmayı başarmıştı. Bence filmin tüm müzikleri harikadır ve ilgili olduğu sahnelere cuk oturur. Ancak bu filmden aklımda kalan ve dinlediğimde hala tüylerimi diken diken eden iki parça vardır.
Yann Tiersen- Mother's Journey
Yann Tiersen- Summer 78
Piyano sevenler kesinlikle dinlesin derim... İşin enteresan tarafı ben sahneleri hatırlamasam da müzikleri dün gibi hatırlıyorum. Demek ki müzik bu kadar etkili bir şey!
Old 16-03-2010, 10:08   #527
Av.Duygu Işık Behrem

Şu sıralar;
Yasemin Mori- 'Konuşmak'
Yasemin Mori- 'Arjantin' şarkılarına takıldım.

'Konuşmak' biraz bunalım bir şarkı. Ama bu şarkıdaki "Sen beni yenemedin çünkü ben senle oynamadım." cümlesi beni ilk dinleyişimde etkilemişti.
'Arjantin' de tam aksine bana enerji veren bir şarkı. Özellikle başlangıç kısmındaki "ba ba ba ba ba ba ba beni vurdular! Ama bi' yanım bu işe güldü. Dediler kimse böyle güzel gülmüyor. Neyiniz var?" kısmı çok hoşuma gidiyor.

Yasemin Mori'yi ya seversiniz ya da nefret edersiniz. Şarkıları konuşur gibi ve heyecanlı söyleyişi benim çok hoşuma gidiyor. Sesinin rengi de bence farklı. Ben sevenlerdenim.
Old 20-03-2010, 22:10   #530
Av.Duygu Işık Behrem

Az önce Burhan Öçal'ın programında Kara Güneş'i izlerken aklıma düştü. Eskilerden "Dolanırım Yollarda" diye bir şarkıları vardı, çok severdim, dinleyince mutlu ederdi, aradım buldum. Kendileri çalışmalarını internet kanalı ile ücretsiz olarak paylaştığı için ben de belki meraklısı olur diye buraya linki alıntılıyorum.

http://www.karagunes.com/dinle-dolan...larda-162.html

Bir de Kara Güneş'in 27.03.2010'da İzmir- Hayalbaz'da sahne performansı olacakmış.
Old 29-03-2010, 10:33   #531
halit pamuk

Zeki Müren- Sorma Ne Haldeyim.

Şu anda dinliyorum, çok hoşuma gitti.
Old 09-04-2010, 21:47   #534
Av.Cengiz Aladağ

Emre Aydın "Kağıt Evler" albümünde yine iyi güzel şeyler yapmış. "Ayrı Ayrı"yı şiirsel buldum ve daha çok sevdim.
Old 10-04-2010, 10:12   #535
666emre666

Coldplay - Scientist

Wicker Park'ın sonunda da çalıyodu çok yakışmıştı o sahneye...
Old 11-04-2010, 00:41   #536
üye25928

Muse - Uprising
Old 21-04-2010, 09:50   #538
Av.Mehmet_Ali

70'li yılların romantik parçalarından olsa gerek

Pointer Sisters-FİRE
Old 24-04-2010, 23:46   #539
Av.Duygu Işık Behrem

Cem Karaca- Sevda kuşun kanadında.

Şu an dinliyorum (hatta üst üste 25. dinleyişim oldu galiba) , ne çok özlemişim. İyi ki aklıma geldi. Muhteşemdir!

Sevda kuşun kanadında içersin de kanamazsın...
Ürkütürsen tutamazsın,
Ökse ile sapanla
Vurursun da saramazsın.
Hayat sırrının suyunu
çeşmelerden bulamazsın
Ansızın bir deli çaydan
içersin de kanamazsın.

...
Aşk ne ustam? Hayatın sırrı ne?

...
Old 28-04-2010, 23:14   #540
gökyüzü

Melike Demirağ - Arkadaş
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi