Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Mutlaka Dinleyin !

Yanıt
Konu Notu: 13 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-12-2009, 18:26   #481
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Yine bir "Hayalbaz" güzelliği...

Bayramda Hayalbaz'da dinledim, mutlaka dinleyin derim:

http://www.dembedem.rockmekan.com/

Old 12-12-2009, 15:12   #482
üye25928

Madonna - Hung Up
Old 14-12-2009, 11:05   #483
halit pamuk

Alanis Morisette'nin "Joining you" adlı parçasını mutlaka dinleyin.
Old 14-12-2009, 12:07   #484
Gülümse

Neşeli

Oğlumu özledim...
On iki senedir oturduğum mahallede ikamet etmez görünürken kızıma kimlik çıkarmak zorundayım...
Sözde evime en yakın AÖF öğrenci merkezinden kayıt tazelemek için Kartala gitmek, tabi kayıt için banka kuyruğunda eziyet çekmek zorundayım... Vb

İpodumdaki müzik imdadıma yetişiyor...

The Blood of Cu Chulainn- (Mychael Danna,Jeff Danna) The Boondock Saints Sountrack
Old 17-12-2009, 22:36   #485
supernatural

I guess I just got lost
3 Doors Down - Let Me Be Myself being someone else.
I tried to kill the pain
but nothing ever helped.
I left myself behind
somewhere along the way
hoping to come back around
to find myself someday...

Lately I'm so tired of waiting for you
to say that it's okay.
Tell me please...
Would you one time just let me be myself
so I can shine
with my own light.
Let me be myself.

Would you let me be myself?

'Cause I'll never find my heart
behind someone else.
I'll never see the light of day
living in this cell.
It's time to make my way
into the world I knew.
And then take back all of these times
that I gave in to you...

Lately I'm so tired of waiting for you
to say that it's okay.
Tell me please...
Would you one time let me be myself
so I can shine
with my own light.
Let me be myself.

For a while
if you don't mind
let me be myself
so I can shine
with my own light.
Let me be myself.

That's all I've ever wanted from this world
is to let me be me.

Please would you one time
let me be myself
so I can shine
with my own light.
Let me be myself.

Please would you one time
let me be myself
so I can shine
with my own light.
Let me be myself.

For a while if you don't mind
let me be myself
so I can shine
with my own light.
Let me be myself.

Would you one time
let me be myself
and let me be me.

3 Doors Down - Let Me Be Myself
Old 27-12-2009, 22:49   #486
yalcin3

Duman'dan Elimdeki Saz Yeter Canıma ve Haberin Yok Ölüyorum.
Anılar canlanır,eski defterler açılır,efkarlanılır,Kaan Tangöze içli içli haykırdıkça canınız yanar...
Old 04-01-2010, 17:04   #487
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Candan Erçetin - Kırık Kalpler Durağında

Candan Erçetin - Kırık Kalpler Durağında

Albüme isim veren şarkı müthiş

Mutlaka Dinleyin!
Old 04-01-2010, 22:24   #488
üye25928

Have You Ever Really Loved A Woman - Bryan Adams

Dinlenmesi şiddetle tavsiye olunur. Ayıkken ya da farklı alemlerdeyken.
Old 04-01-2010, 23:15   #489
E.Polat

Mustafa Kılçık- Söyle dilber suçum nedir..

İlk defa dinledim,çok beğendim..
Old 08-01-2010, 10:26   #490
halit pamuk

Cem Karaca'dan bu sabah radyodan dinlediğim şu parçayı internetten arayıp onlarca kez dinledim.

"gönlümle baş başa düşündüm demin; artık bir sihirsiz nefes gibisin. şimdi tâ içinde bomboş kalbimin akisleri sönen bir ses gibisin. mâziye karışıp sevda yeminim, bir anda unuttum seni, eminim kalbimde kalbine yok bile kinim bence artık sen de herkes gibisin gözlerim gözünde aşkı seçmiyor onlardan kalbime sevda geçmiyor ben yordum ruhumu biraz da sen yor çünkü bence şimdi herkes gibisin yolunu beklerken daha dün gece kaçıyorum bugün senden gizlice kalbime baktım da işte iyice anladım ki sen de herkes gibisin büsbütün unuttum seni eminim maziye karıştı şimdi yeminim kalbimde senin için yok bile kinim bence sen de şimdi herkes gibisin"
Old 08-01-2010, 11:14   #491
E.Polat

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Cem Karaca'dan bu sabah radyodan dinlediğim şu parçayı internetten arayıp onlarca kez dinledim.

"gönlümle baş başa düşündüm demin; artık bir sihirsiz nefes gibisin. şimdi tâ içinde bomboş kalbimin akisleri sönen bir ses gibisin. mâziye karışıp sevda yeminim, bir anda unuttum seni, eminim kalbimde kalbine yok bile kinim bence artık sen de herkes gibisin gözlerim gözünde aşkı seçmiyor onlardan kalbime sevda geçmiyor ben yordum ruhumu biraz da sen yor çünkü bence şimdi herkes gibisin yolunu beklerken daha dün gece kaçıyorum bugün senden gizlice kalbime baktım da işte iyice anladım ki sen de herkes gibisin büsbütün unuttum seni eminim maziye karıştı şimdi yeminim kalbimde senin için yok bile kinim bence sen de şimdi herkes gibisin"

Nazım Hikmet'in şiiri, Cem Karaca da cidden çok güzel söylemiş..
Old 10-01-2010, 19:42   #492
yalcin3

Ergenliğe girdiğim ilk yıllardan beri iflah olmaz bir Şebnem Ferah hayranıyım...
Ama yaş kemale yavaş yavaş erdikçe,derslere hayat koşuşturmacasına kaptırınca insan kendini,o fanatizm ruhu da sönüyor.
Nihayet vizelerim bitti tatilim başladı ve başlar başlamaz Benim Adım Orman isimli 4,5 yıldır beklediğimiz albümünü dinleme fırsatını buldum.
Başta ısınamamıştım o bilindik vurucu Şebo sözleri yoktu.Ama bu albümün de gizi burada sanırım.Benim Adım Orman anlatmak istediğini açıkça söyleyen bir albüm değil,şarkı sözleri kapalı ve etkisini göstermesi için insanın azıcık ölçüp tartması gerekiyor.Şebnem Ferah'ın deyimiyle çay gibi demlenmesini beklemek lazım bu albümün tadını ancak öyle verecek.
Herkese de tavsiye edilir.
Old 12-01-2010, 22:38   #493
üye25928

Muharrem Ertaş
Old 13-01-2010, 00:06   #494
hakkaniyet_

Depeche Mode-Enjoy The Silence mutlaka dinleyin,bir de yanında sessizlik eşlik ediyorsa muhteşem
Old 14-01-2010, 10:28   #496
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Muharrem Ertaş

Hangi türküsünü öneriyorsunuz?
Old 14-01-2010, 13:39   #497
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Hangi türküsünü öneriyorsunuz?

Avşar Elleri
Şu Yalan Dünyadan Usandım
Ela Gözlerini Sevdiğim Dilber
Old 16-01-2010, 13:32   #499
yalcin3

Notre Dame de Paris müzikalinin muhteşem şarkısı Belle...İnsanı kendinden alıp götüren bir müzik,zaten Fransızca şarkılara oldum olası bir zaafım olmuştur!
Old 16-01-2010, 21:21   #500
nostaljielif

ezginin günlüğndeki şarkılar insanın ruhunu dinlendiriyor.
Old 18-01-2010, 02:00   #502
Academic

Şu aralar türkü modundayım. Aslında pek tarzım değildi ama galiba ruh halime göre değişiyor olmalı. Türkü çeker mi insanın canı bilmem ama Musa Eroğlu dinliyorum bir de Tolga Çandar...
Old 24-01-2010, 14:20   #505
Academic

Her Yerde Kar Var - Salvatore Adamo

60 lı 70 li yılların parçalarını çok seviyorum sanırım yanlış zamanda doğmuşum
Old 25-01-2010, 15:09   #506
asdem

Anathema-Angelica
Johnny Cash-Hurt
Depeche Mode-Enjoy The Silence
Radiohead-Creep
Old 25-01-2010, 16:59   #507
üye25928

Alıntı:
Yazan Academic

60 lı 70 li yılların parçalarını çok seviyorum sanırım yanlış zamanda doğmuşum

Bazen ben de böyle düşünüyorum.
Old 03-02-2010, 01:04   #508
justitie

Ben genelde sevdiğim film ve müzikleri başkasının bilmesinden hoşlanmam, çok bencilimdir ama paylaşmadan edemeyeceğim ane brun tarafından yorumlanan big in japan diyorum.
Old 03-02-2010, 14:03   #509
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Ben genelde sevdiğim film ve müzikleri başkasının bilmesinden hoşlanmam, çok bencilimdir ama paylaşmadan edemeyeceğim ane brun tarafından yorumlanan big in japan diyorum.

Aaa ne kadar enteresan! Ben de aksine sevdiğim ve güzelliğini keşfettiğim şarkıları herkes dinlesin isterim. Hatta bu yüzden küçüklüğümde müzikle ilgili çalışırken ve müzik dinlerken insanlar duysun diye balkon kapısını falan açardım.
Old 03-02-2010, 18:34   #510
halit pamuk

Alıntı:
Yazan E. Polat
Nazım Hikmet'in şiiri, Cem Karaca da cidden çok güzel söylemiş..

Bu parçayı şimdi tekrar dinliyorum. Gerçekten bu şair bambaşka. Sanki başka bir dünydan gelmiş gibi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi