Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma ve tehdit

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-02-2010, 13:09   #1
Konuk

Varsayılan boşanma ve tehdit

iyi günler..Eşime nafaka davası açtım sonuçlandı.Şimdi boşanma davasıda açtım.Eşim beni vuracağını söylüyor.Tehdit ediyor.Ayrıca evimiz çevresinde bulunan herkesede tehditler savurup tanıklık etmemelerini bildiklerini anlatmamalarını söylüyor..Bu durumda ne yapabilirim.?Daha öncedende beni boşarsan seni öldürürüm diyerek beni korkutuyordu,seni doğrarım filan diyordu..yardımcı olurmusunuz?
Old 02-02-2010, 13:27   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler..Eşime nafaka davası açtım sonuçlandı.Şimdi boşanma davasıda açtım.Eşim beni vuracağını söylüyor.Tehdit ediyor.Ayrıca evimiz çevresinde bulunan herkesede tehditler savurup tanıklık etmemelerini bildiklerini anlatmamalarını söylüyor..Bu durumda ne yapabilirim.?Daha öncedende beni boşarsan seni öldürürüm diyerek beni korkutuyordu,seni doğrarım filan diyordu..yardımcı olurmusunuz?

Sayın konuk,
Tehdit suçtur. En yakın polis, jandarma ya da Cumhuriyet Savcılığı'na giderek şikayetçi olabilir, eşinizin bu suçu işlediğine dair tanıklarınızın isim ve adreslerini bildirebilirsiniz.
Tüm bu işlemleri bir avukattan doğrudan hukuksal yardım alarak yapmanız size zaman kazandıracağı gibi, haklarınızın kaybolmasını da engelleyecektir.
Old 02-02-2010, 14:15   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davası sırasında da Ailenin Korunmasına Dair Kanun gereği Aile Mahkemesinden korunma kararı talep edebilirsiniz.

Karar gereği şiddet ve korkuya yönelik eylemler yasaklanacak,bulunduğunuz ev ve çalıştığınız işyerine yaklaşmaması,iletişim araçları ile sizi rahatsız etmemesi için karar verilecektir.

Karara uyulmadığında üç aydan altı aya kadar hapis cezası için ceza davası açılacaktır.

Sn.Av.Cengiz Aladağ'ın isabetle belirttiği gibi suç duyurusunda bulunabilir ve bu bilgiyi de belirterek aile mahkemesi hakiminden yardım alabilirsiniz.

Koruma kararı boşanma davasına bakan hakimden talep edilebileceği gibi ayrı bir dava olarak da açılabilir.

Tüm aşamalrda size destek vermesi için bir avukattan hukuki yardım almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi