Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-03-2008, 12:46   #1741
Av. Hatun Olguner

Latife Hanım ile evlenmek istediğini annesine açıklayan
ve fikrini soran Mustafa Kemal"e Zübeyde Hanım"ın verdiği
cevaba katılmasam da hep gülerim :

" Erkeğin okimişi kadi,kadının okimişi cadi olir"
Old 08-03-2008, 13:36   #1742
ege

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner

çok teşekkürlerr bugüne oldukça iyi geldi
Old 08-03-2008, 13:42   #1743
Av. Hatun Olguner

Aşkolsun Ege;

Biz de bugünün anlam ve önemi itibariyle erkeklere düşecek ağırlığı hafifletecek bir jest yaptık,size,bu alıntıyı aktararak;ama
usuldendir,siz kabul etmeyecek,mukabil jest yapacaksınız: Olur mu diye itiraz edeceksiniz,jeneriğe daha uygun olur...

Öyle havada kapmak yok.
Old 08-03-2008, 14:13   #1744
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Kutlu Olsun

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner

"Zübeyde Hanım'dan iyi mi bileceksiniz" diye sormayı çok istediğimi i.e. (Sormadım ki )
Old 08-03-2008, 14:33   #1745
Av. Hatun Olguner

Sordunuz,S.Karaca,sordunuz.Sormamış gibi yapıp sordunuz...

Canınız sağolsun sizin de,hiç itirazınız yok demek ki Zübeyde Hanım'a... Öyle olsun.
Old 08-03-2008, 20:45   #1746
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Zübeyde hanımın zamanında kadından kadı olamıyordu ki kadının okumuşunun da kadı olabileceği düşünülsün.

Bilvesile, kadın yargıçlarımızın da kadınlar günü kutlu olsun!
Old 08-03-2008, 21:29   #1747
Av. Hatun Olguner

Zübeyde Hanım'ın derdi kadının kadı olabilmesi veya muallim olabilmesi değil zaten,meslek sahibi olabileceğini öngörüyor,imkan olsa kadı da olabileceğini;
ama sonuçta asıl olarak cadı olur diyor,okumuş kadından korkuyor,bu korku bugün de sürmüyor mu Ferda Hanım?
Okumuş ve akıllı kadından toplumun pek hazzetmediğini tahmin edebiliriz. Kadın dediğin biraz aptal,çok bilmiş olmayan,hak talebinde bulunmayan,uslu uslu oturan,tercihen bir miktar aptal (hakiki veya rol,farketmez)ve pasif olacak. Öyle olmazsan zor monte olursun toplumsal yaşama.Daima mağdur rollerine adapte olacak ve yine tercihen mağdur olacaksın. Güçlü,kendiyle barışık,mutlu ve ayakta olursan rahatsızlık yaratırsın,bunları az mı hesap ediyoruz,toplumsal uyum ve uzlaşma kaygısıyla.Hayatta evrak çantası taşımam,feminen görüntüyü bozmamak için,küçük bir örnekse.
Zübeyde Hanım'ın değil de Yekta Güngör Özden'in önermesi daha şık : Yekta Güngör Özden de şöyle formüle ediyor :

Bir at üzerine iki kişe binerse mutlaka biri (erkek) önde,diğeri arkada oturur,bu sıralama fiziki bir zorunluluk der.Biraz daha mantıklı ve estetik bir açıklama. Beyaz atlı prensini bekliyorsan,bu sıralamaya da uyacaksın,pek sakıncası da yok bence.
Old 09-03-2008, 00:17   #1748
Av.Nuri YENİÇERİ

Ücretsiz bir site açtığımı ve Türk hukuk sitesine özendiğimi ancak kendi sitemden çok buraya takıldığımı İ.E.
Old 09-03-2008, 01:38   #1749
Av.Duygu Keleş

Bugün Sevgili Gülümse ile Trabzonda korsan toplantı düzenlediğimizi İ.E
Old 09-03-2008, 10:26   #1750
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Bugün Sevgili Gülümse ile Trabzonda korsan toplantı düzenlediğimizi İ.E

Bu sayede benim de Trabzon anılarım olduğunu i.e
Old 09-03-2008, 14:38   #1751
Av. Hatun Olguner

Nuri Yeniçeri'nin neden Hukuk Sitesine özenerek bir site açtığını anlayamadım,THS neyine yetmedi ki,burada bu kadar
çok arkadaş ve meslektaşla,kurumlaşmış ve kökleşmiş bir alanla alışveriş imkanı ve zenginliği varken... Güzel bir yapı ve düzey yakalanmışsa bunu desteklemek ve sürdürmek,faydalanmak ve fayda vermek, toplam faydayı gözetmek daha iyidir.

Bir de Admin' den korkmak var,ben bir ara,bir anayasa mahkemesi kararına rastladığım bir başka siteden yazdırabilmek için üye oldum,birkaç kez denedim, yazdıramadım,sonra tekrar denemekten vazgeçtim,site kurallarını okumadığım için,başka sitelerde gezmenin site suçu sayılıp sayılmadığını kestiremedim,ne olur ne olmaz diyerek te başka yerlerde gezinmekten sakındım. Çünkü ne zaman nerede,hangi konuda site kurallarını çiğnemiş olacağımı hesap etmek ve bunun gerilimini yaşamak istemiyorum,hiç uğraşamam,rahatımı da bozmam.

Hakikaten korkuyormuşum Admin'den... Geçenlerde bir pazar sabahı erkenden telefonum çaldı,hiç sevmem erken çalan telefonları,genelde kötü haber getirirler.Tam korktuğum gibiydi,arayan bir avukat arkadaşım,(...)gazetesinde manşette,aile hukuku ile ilgili bir haberde seni gördüm,okuyorum,bak dedi. Şaşırdım,çünkü bir gazeteci arkadaşım,bir başka arkadaşının hazırladığı bir haberle ilgili birkaç soru soracağını söyleyip telefonda görüştürmüştü. Ben de aile hukuku ile ilgili sorduğu sorulara hukuki yönleriyle cevapları verdim. Ama bana söyledikleri gibi haberi kendi adına değil,soru-cevapları yazarak,Av.H.Olguner şunu dedi,bunu dedi diye yazarak yapmışlar.Üstelik bazı cümleleri değiştererek. Pazar günüydü de,kahvaltı yapacağım,canım sıkıldı,şimdi Admin'in diline düşer miyim,üyelerimiz reklam yasağını çiğner tarzda haberlere alet oluyor diye kinayeler gelir mi diye korkarken,aldım gazeteyi,baktım haber ana gazetede değil,bölge ekinde çıkmış,Admin göremez,okuyamaz,dedim,öylece derin bir nefes alıp pazar kahvaltımı gecikmiş bir rahatlama ile yapabildim. O yüzden üyelik,sorumluluk, kuralları hiç sevmem,baskı gibi gelir.
Adminin muhtemel kural hatırlatmasından o farkında olmadan kurtulmuş olduğum için,ara ara bu kurtuluşun keyfi ile korkmadan,merhaba filan diyorum,hakikaten haberi olmamış,hiç ültimatom da vermiyor,emin oldum,çok mutluyum bu nedenle. Üyelik dışında bir özerk statü olsa ne iyi olur,herkes kendi kuralları ile,kendine karşı sorumlu olsa...Kendinle hesaplaşmak kolay da,başkaları ile daha zor.
Old 11-03-2008, 17:41   #1752
Adli Tip

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat forumuna, bir mesaj bırakmıştm dün. Belki bir meslektaşımız mesajımı görüp yardımcı olmak istediğinde bilgisayar başında olmam diye de cep telefonumu yazmıştım.
Az önce Adapazarından bir vatandaş aradı beni. "Bakırköy Adliyesinin telefonunu verirmisiniz?" dedi. Ben de -haliyle- "neden ben?" diye sordum.
Araştırmacı arkadaşımız google'e bakırköy adliyesi yazmış ve benim numarama ulaşmış
Old 12-03-2008, 01:49   #1753
Av.Cengiz Aladağ

Bazen http://www.turkhukuksitesi.com/hukuk...ri.cgi?do=soru adresini ayda 5 kez ziyaret etmeyenlerin sorularına yanıt verilmemesi kuralı konması gibi garip şeyler düşündüğümü İ.E.
Old 12-03-2008, 09:30   #1754
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
Şehirlerarası Nöbetçi Avukat forumuna, bir mesaj bırakmıştm dün. Belki bir meslektaşımız mesajımı görüp yardımcı olmak istediğinde bilgisayar başında olmam diye de cep telefonumu yazmıştım.
Az önce Adapazarından bir vatandaş aradı beni. "Bakırköy Adliyesinin telefonunu verirmisiniz?" dedi. Ben de -haliyle- "neden ben?" diye sordum.
Araştırmacı arkadaşımız google'e bakırköy adliyesi yazmış ve benim numarama ulaşmış

Old 12-03-2008, 16:22   #1755
Jaap

bu gun az zamanda çok işler yaptığımı ie ...
Old 12-03-2008, 17:39   #1756
ulkenm

Davalı müvekkilimizin haksız olduğunu düşündüğüm bir dosya ile ilgili olarak şehir dışında katıldığım bir duruşmada Davacı (vekili yoktu, aslında hiçbir şeyi yoktu: işi, parası, karısı -zaten dava, ölen karısı ile ilgiliydi- vs.) geç kaldığı halde onu bekleyerek davayı takipten vazgeçmediğimi ve duruşma sonrası davacıya yemek ısmarladığımı itiraf ediyorum.
Old 16-03-2008, 16:35   #1757
supernatural

Mutlu

merhabalar
sitenize yeni üye olduğumu ve üye olmadan önce forumunuzu beğenerek okuduğumu ayrıca avukat olmadığımı bir tütün teknoloji mühendisi olduğumu ama buna rağmen adminin beni foruma kabul etmesini takdir-e şayan olduğunu düşündüğümü itiraf ediyorum ayrıca üye olduğum için çok mutlu olduğumuda i.e

SAYGILAR..
Old 17-03-2008, 10:33   #1758
Armağan Konyalı

Sayın tobaccoexper

Madem ki aramızdasınız ışığınızı da görmek isteriz. Mesleğinizle ilgili birikimlerinizden bizler de yararlanalım.

Benim merak ettiğim konu: Piyasada pek çok cins sigara satılmakta. Söylentilere göre bazıları tütün zehiri içermekteymiş, bazılarının tütün oranı azmış. Ucuz olanların sağlığa zararı fazlaymış vs vs.

Elbette sigara içilmemesi en doğrusudur ama garip bir inatla hala içilecekse hangi özellikteki sigaraların seçilmesi gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Bu sorunun yanıtı şu nedenle önemli: Çok sigara içtiğimi itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 17-03-2008, 11:28   #1759
supernatural

Neşeli

SAYIN ARMAĞAN KONYALI
TEŞEKKÜR EDERİM MSJINIZA SİZLERİ IŞIĞIMLA AYDINLATMAKTAN MEMNUNİYET DUYARIM (TABİKİ İŞİN ŞAKASI)

GELELİM SORULARINIZA;
"Benim merak ettiğim konu: Piyasada pek çok cins sigara satılmakta. Söylentilere göre bazıları tütün zehiri içermekteymiş, bazılarının tütün oranı azmış. Ucuz olanların sağlığa zararı fazlaymış vs vs."

YAZDIĞINIZ ÜZERE GERÇEKTEN SON ZAMANLARDA ÇOK FAZLA SİGARA BULUNMAKTA BUNLARIN HEPSİ FİRMALARIN TÜKETİCİ PROFİLİ GENİŞLETMEK İÇİN VE HER TÜKETİCİNİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN PİYASAYA SÜRDÜKLERİ ÜRÜNLERDİR.TÜTÜN ZEHİRİ DİYE BEN AÇIKÇASI BEN BUGÜNE KADAR BİŞEY DUYMADIM BÖYLE SÖYLENTİLERE İNANMAMANIZI TAVSİYE EDERİM NEDENİ İSE SONUÇTA YAPILAN SİGARARALARA KONAN TÜTÜN TÜM AŞAMADA DENETLENMEKTEDİR.BUNA ÖRNEK TÜTÜN İŞLENDİKTEN SONRA YANİ TÜTÜN SİGARA FABRİKALARINA GİTMEDEN ÖNCE İÇİNDE NE KADAR İLAÇ BULUNDURDUĞU ,İÇİNE HERHENGİ BİR BAŞKA MADDE KOYULUP KOYULMADIĞINA DAİR NUMUNELER ALINARAK TEST EDİLMESİ İÇİN GÖNDERİLİR.BU TESTİ EĞER YANLIŞ BİLMİYORSAM TARIM BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILIYOR.ZATEN BÖYLE BİR DURUM OLDUĞUNDA DERHAL İMHA EDİLİR.AYRICA SİGARANIN İÇİNE ZEHİR KOYULMASI DİYE BİRŞEYDE YOK.DİYECEKSİNİZ SİGARA ZARARLI DEĞİL Mİ?DEMİNDE DEDİĞİM GİBİ SONUÇTA BUNLARI İNSANLAR İÇİYOR VE İÇİNE ZEHİR ATILMASI İMKANSIZ HİÇBİR ÜRETİCİ BÖYLE BİRŞEY YAPMAZ VE DENETLENİYOR.

"Elbette sigara içilmemesi en doğrusudur ama garip bir inatla hala içilecekse hangi özellikteki sigaraların seçilmesi gerektiğini söyleyebilir misiniz"" BU SORUNUZA ŞÖYLE CEVAP VEREBİLİRİM CANINIZ NEYİ İSTERSE ÇÜNKÜ BUDA DAMAK ALIŞKANLIĞINA BENZİYOR .HER İNSANIN İSTEDİĞİ FARKLI OLUYOR KİMİSİ HAFİF OLSUN KİMİ SERT OLSUN BOĞAZIMI YAKSIN DER KİMİ SADECE TÜRK TÜTÜNÜ İÇEREN SİGARA KULLANMAK İSTER KİMİ AMERICAN BLEND İSTER.BU YÜZDEN TÜKETİCİNİN İSTEĞİ ÖNEMLİ ŞU YADA BU İYİ DİYEMEYİZ.

"..bazılarının tütün oranı azmış. Ucuz olanların sağlığa zararı fazlaymış vs vs."

ARMAĞAN BEY BUNADA AÇIKLIK GETİRMEK İSTİYORUM SİGARALARIN İÇİNDE SADECE TÜTÜN VARDIR YANİ BAŞKA HERHANGİ BİR BİTKİ YOKTUR.UCUZ OLANLARIN ETKİSİDE DİĞERLERİYLE AYNIDIR.BİLGİNİZE

ÇOK İTİRAFÇI OLMUŞ GİBİ OLACAM AMA NE KADAR MESLEĞİMDE OLSA SİGARA İÇMEDİĞİMİ İTİRAF EDİYORUM.

SAYGILAR
Old 17-03-2008, 12:48   #1760
Armağan Konyalı

Sayın tobaccoexper

Verdiğiniz bilgiler ve zahmetleriniz için çok teşekkür ederim. Şimdi sizi çok sıkmamak için bir soru daha sormak istemiyorum. Ama aklımdan geçeni de yazmadan edemiyorum:

Kâr amacıyla kanser üreten sigara şirketleri ve bu şirketlere üretim izni veren Sağlık Bakanlığı aleyhine açılacak yüklü bir tazminat davası yerinde olacaktır.

Ayrıca daha da gecikilmeden sigara üretimi yasaklanmalı diye düşünüyorum.

Biliyorum ki bu düşüncem bir düşten ibaret kalacak. İtiraf etmeliyiz ki insanlık henüz çok geri.

Saygılarımla
Old 17-03-2008, 16:16   #1761
supernatural

Estağfurullah Armağan Bey sorularınızdan asla sıkılmam yanıtlamak zevk benim için
"..Kâr amacıyla kanser üreten sigara şirketleri ve bu şirketlere üretim izni veren Sağlık Bakanlığı aleyhine açılacak yüklü bir tazminat davası yerinde olacaktır. ""
ben bu ibareyi pek doğru bulmuyorum neden derseniz sigara fabrikaları öcü değil ve amacı kar elde etmek için insanlar içsin ölsün diye düşünmüyorlar ortada bir talep var(legal bir talep) ve onu karşılıyorlar insanlar hayır ben sigara içmiyorum dediklerinde zorla içirmediklerine göre... legal olmayan bir durum yok hem bu üretilen tütünler her aşamada denetleniyor.Sigara fabrikaları sigaranın sağlığa zararlı olduğuyla ilgili paket üzerinde ibarelerde var içmek istemeyen zaten içmez ama bunu görüp bile bile içiliyorsa burda suç üreticiye atılamaz bu içicinin sorumluluğundadır bence.
"..Ayrıca daha da gecikilmeden sigara üretimi yasaklanmalı diye düşünüyorum." yazmışsınız Dünyada bile yasaklanamazken Türkiye'de çok daha zor çünkü aroma bakımından zengin tütün ülkemizde yetişmekte ve harmanlarda kullanılmaktadır.Türkiye ihracatta en büyük gelirlerinden birini Tütün ihracatından kazanmaktadır ayrıca sigaradan alınan yüksek vergilerde bunun cabası hangi ülke böyle karlı bir üründen vazgeçer?
aslında bu konunun bu bölümde tartışılmaması lazım bunun için ayrı bir yerde konu açsaydık keşke.. ama şu bir gerçek bu kadar önlemlere yasaklamaya rağmen neden insanlar hala içmeye devam ediyor zararlarını bile bile?ilk önce suçu kendimizde aramak gerekmiyor mu?
en tütüncü saygılarımla
Old 17-03-2008, 19:28   #1762
Armağan Konyalı

Baştan itiraf edeyim ki en az sigara kadar içe işleyen bir uslubunuz var. Amacım sizin gibi sevimli bir misafirimizle tartışmak değil. Haklı çıkmak da istemiyorum: Sigara içen birinin hiçbir şeye hakkı yoktur. Yine de yazdıklarınızı okuyunca aklımdan geçenleri bilmeye hakkınız var diye düşündüm:
Alıntı:
legal olmayan bir durum yok

Haklısınız: Ben de ''legal olmayan bir durum'' olsun istiyorum. 600 çeşit zehiri paketleyip kâr elde edenler legalitenin ardına saklanamasınlar.
Alıntı:
hem bu üretilen tütünler her aşamada denetleniyor

600 çeşit zehiri birden denetlemek zor olmalı. J
Alıntı:
ama bunu görüp bile bile içiliyorsa burda suç üreticiye atılamaz bu içicinin sorumluluğundadır bence.

Bu konuda da yerden göğe haklısınız. Ama pasif içiciler konumuz dışında değil. Odanın havasında 6 saat asılı kalan zehiri solumak zorunda kalan pasif içicilerin sorumluluğunu da aktif tiryakilere yüklemek gerekir.
Alıntı:
Türkiye ihracatta en büyük gelirlerinden birini Tütün ihracatından kazanmaktadır ayrıca sigaradan alınan yüksek vergilerde bunun cabası hangi ülke böyle karlı bir üründen vazgeçer?

Sağlık Bakanlığı da zaten bu nedenle sorumludur diye düşünüyorum. Para için çok şey yapılabilir; ama yapılmaması gereken şeyler de vardır. Haşhaş ekiminin yasaklandığı yıllarda heyecanlı bir gençtim. Bu yasaklamanın ülkemizin zararına olduğunu düşünüyordum. O yıllarda ülkemizde uyuşturucu kullanımı yok denecek kadar azdı. Sonraki yıllarda uyuşturucu kullanımı yaygınlaşınca uyuşturucu konusunda her türlü yasaklamayı haklı bulmaya başladım.

Avrupa'dan ithal ettiğimiz yeni kurallardan birisi de İNSAN ODAKLI HİZMET VERMEK. Halbuki bu kuralı Dördüncü Murat zamanında biz çoktan bulmuştuk.

İdam cezasından kurtulduk; şimdi sıra sigarada...

Saygılarımla
Old 17-03-2008, 21:36   #1763
supernatural

Önemli

Armağan Bey
ben sigara fabrikalarını korumuyorum sadece ben kendi düşündüklerimi beyan ettim insanlar mademki bunun sağlığa olduğunu biliyorlarsa kullanmaması lazım ben sizin sorularınıza cevap verirken samimi olduğumu bilin.uyuşturucu ile karşılaştırmışsınız bu konuda rahatsızlığımı dile getirmek isterim çünkü uyuşturucu legal bir madde mi değil okulu var mı hayır ,tütün yasalara aykırı bir bitki değil öyle olsa bizim okulumuz olmazdı diye düşünüyorum ve uyuşturucu satan o insanlarla aynı kefeye konmuş gibi hissettim kendimi neyse biraz yeni olmama rağmen kırıldığımı itiraf ediyorum

en kırgın saygılarımla
Old 17-03-2008, 22:07   #1764
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Murathan Mungan'ın bir dizesi geldi aklıma:

"Bazı sözler karanlıkta söylenir , bazı sözler hiç bir zaman"

Konuya uyarlamak gerekirse, bazı bitkiler çabuk öldürür, bazıları an be an

Armağan beyin legal olmaktan çıkarılmalıdan kastının bu olduğunu sanıyorum. Nasıl ki bir uyuşturucu müptelasını salt müptelalığının sorumluluğuyla başbaşa bırakamıyor, ona uyuşturucuyu temin eden/ler zincirini evleviyetle ve daha ağır biçimde cezai müeyyideye tabi tutuyor, müptelayı hukuk boyutunda çaresizliğiyle yalnız ve ilgisiz bırakmıyorsak, bir sigara tiryakisinin de seçimlerinin ağırlığı altında gün be gün ölümüne seyirci kalmayalım, legaliteyi kaldıralım , "İmdat!" diyor.

Bu konuda güzel bir tartışma sürdürdüğünüzü düşündüğümü ve kırılmanıza üzüldüğümü İ.E.
Old 17-03-2008, 23:17   #1765
Av.H.Sancar KARACA

Meslektaş Soruları.
Soru:
"....... .......... .......... ......... ............... ......... ........ mümkün müdür?"
Cevap:"Mümkün değildir"
Cevaba bayıldığımı i.e.
(Karanlıkta söyleyecektim, duramadım işte )
Old 17-03-2008, 23:20   #1766
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
öyle olsa bizim okulumuz olmazdı diye düşünüyorum ve uyuşturucu satan o insanlarla aynı kefeye konmuş gibi hissettim kendimi

Sayın tobaccoexper

İnsanlığa zarar veren bazı konular var ki okulları da var:

Savaş konusunda Harp Okulları, Harp Akademileri var. Savaş da legal ama bence savaş (sigaradan sonra) insanlığın (ikinci) baş düşmanıdır. ‘’Barış iyi’’ diye subaylar alınganlık göstermiyor. Tam tersine onlar da barıştan yana.

Siz de tütün konusundaki engin bilginizle sigara içmeyenlerin yanında olmalısınız ki zaten sigara içmediğiniz için asıl yeriniz orasıdır.

Kırılacağınızı bilseydim düşüncelerimi yazmazdım. Ben böyle düşünsem de düşünmesem de sigara zararlı. Demek ki benim düşüncelerimi yazmamın yararı yok. Bari size zararı olmasaydı.

Eğer kırgınlığı tamir edecekse önceki mesajlarımı hemen silebilirim. Amacım sizi kırmak değil, sigarayı kırmaktı. Ama yine beceremediğimi itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 18-03-2008, 09:46   #1767
supernatural

Önemli

Alıntı:

Haşhaş ekiminin yasaklandığı yıllarda heyecanlı bir gençtim. Bu yasaklamanın ülkemizin zararına olduğunu düşünüyordum. O yıllarda ülkemizde uyuşturucu kullanımı yok denecek kadar azdı. Sonraki yıllarda uyuşturucu kullanımı yaygınlaşınca uyuşturucu konusunda her türlü yasaklamayı haklı bulmaya başladım.

benim kırgınlığım bu konudaydı Armağan Bey.Sonuçta uyuşturucu satanlarlarla aynı kefeye konuş gibi hissettim kendimi

Alıntı:

Kırılacağınızı bilseydim düşüncelerimi yazmazdım. Ben böyle düşünsem de düşünmesem de sigara zararlı. Demek ki benim düşüncelerimi yazmamın yararı yok. Bari size zararı olmasaydı.

tabiki sigaranın zararları hakkında yazmanıza asla kırılmadım demin yukarıda belirttim umarım bende yanlış anlaşılmamışımdır.

Alıntı:
Savaş konusunda Harp Okulları, Harp Akademileri var. Savaş da legal ama bence savaş (sigaradan sonra) insanlığın (ikinci) baş düşmanıdır. ‘’Barış iyi’’ diye subaylar alınganlık göstermiyor. Tam tersine onlar da barıştan yana.

harp okulları ve akademilerinde okuyanlar sadece savaş için eğitim almıyorlar ülkenin güvenliği ve farklı konularda da eğitim alıyorlar bu yüzden zaten bir subaya barış iyi dedğinizde zaten kötü demez ve bende diyorum sigara iyi birşey değil...ama şu var tütün başka alanlardada kullanılabilir mesela genetik araştırmalarda,ayrıca tohumunda yağ bulunmakta bundan yararlanılabilir yada selüloz bakımındanda kağıt sanayinde kullanılabilir....

Alıntı:

Siz de tütün konusundaki engin bilginizle sigara içmeyenlerin yanında olmalısınız ki asıl yeriniz zaten sigara içmediğiniz için orasıdır.

şunuda söylemek isterim bildiğim ne varsa(Engin olmasada ) sigara içenleri gördüğümde sorduklarında içmemeleri gerektiğini zaten anlatıyorum zararlarını hatta şunu söyleyeyim teyzem öğretmen ve benden sigaranın sağlığa zararlarını öğrencilerine anlatmak için yardım istediğinde elimden gelenide yaptım.eğer içmeyenlerin yanında olmasam böyle yapmazdım hem ayrıca

Alıntı:
ÇOK İTİRAFÇI OLMUŞ GİBİ OLACAM AMA NE KADAR MESLEĞİMDE OLSA SİGARA İÇMEDİĞİMİ İTİRAF EDİYORUM.

bunuda yazarak aslında insanların içmemesi gerektiğini üstü kapalıda olsa mesaj vermiştim galiba başarılı olamamışım

Alıntı:
Eğer kırgınlığı tamir edecekse önceki mesajlarımı hemen silebilirim. Amacım sizi kırmak değil, sigarayı kırmaktı. Ama yine beceremediğimi itiraf ediyorum.

böyle birşey asla istemem çünkü sonuçta bunları biz silinsin diye yazmadık sonuçta insanlar bizim bu konuşmalarımızdan belki bir yere varırlar.ama size sonkez bir açıklama yapmak istiyorum yanlış anlaşılmamak için ben mesleğimi yada herhangibir kurumu koruduğumdan değil.Dünya'da istesekte istemesekte sigara kullanımı mevcut insanlar bunu içiyor ve müsseseler bunu karşılıyorlar çünkü ortada böyle bir talep bulunmakta.bu ne kadar kimsenin hoşuna gisin yada gitmesin ve ayrıca son gelen önlemlerle insanlara sigaranın sağlığa zararları ile ilgili bir sürü uyarı yapılmakta (televizyonda,sigara paketlerinin üstünde...) insanlar hala bunları bile bile içiyorlarsa bu suç ne bundan gelir elde eden devletin nede sigara üretenin bu suç bence içiciden başlıyor.insanlar iradelerini kullanıp bırakamıyorlarsa eğer yardım edecek kuruluşlarda bulunmakta benim söylemek istediğim şu özetle eğer suçlu arıyorsak kendimize bakmamız lazım eğer insanlar bunu kullanmazsa ne böyle bir meslek olur nede bu sebepten dolayı ölenler olur.

Alıntı:

Bu konuda güzel bir tartışma sürdürdüğünüzü düşündüğümü ve kırılmanıza üzüldüğümü İ.E.

Şehper Hanım yaptığınız açıklama için teşekkür ettiğimi sizi de üzüdüğüm için üzüldüğümü itiraf ediyorum

Armağan Bey,
beni kırmanız yukarda yazdığımdan dolayıydı ama siz illa sizi kırdım kırgınlığı tamir etmem lazım derseniz cezanızı itinayla kesebileceğimi de itiraf ediyorum galiba çok yeni olmama rağmen en çok itirafıda ben yaptım sanırım

en tütüncü saygılarımla
Old 18-03-2008, 14:42   #1768
Armağan Konyalı

İnsanlık vuruşarak çekilir ama ancak itiraf ederek ilerler.

Önce itiraf etmek sonra gereğini yapmaktan yana olduğumu itiraf ediyorum.
Old 18-03-2008, 15:30   #1769
uye8490

Sigaraya olan öfkemin kabardığı anlarda bir sigara yakıp önümde duran küllüğe koyduğumu,ilerleyen saniye ve dakikalarda sigaranın ben olmadan da yanabildiğini gördükçe "bak onun varlık sebebi sen değilsin ,sen olmadan da yanabiliyor ,sen onun dışındasın o da senin dışında ortak hiç bir paydanız yok,sen yaşatmak istiyorsun o ise dirhem dirhem yok etmek,sen aydınlık sabahlara kuruyorsun saati o ise hastalıklara"dediğimi ve kendime verdiğim bu muhtırayı müteakiben günlerce sigara içmediğimi ama irademin zayıf olduğu bir anı yakalayıp beni gafil avlama konusunda sigaranın benden çok güçlü bir iradeye sahip olduğunu her seferinde üzülerek gördüğümü itiraf edeyim.

Evde kesinlikle içmem,içtiğim tek yer bürom ve ara sıra duruşma bekleme seanslarında baro odası.Bir gün bürodan üzerime bir tek sigara alıp eve gittim.Kızım odadayken ben mutfakta içeyim dedim.Mutfağa gelip de beni elimde sigarayla gören kızımın yüzündeki hayret ve dehşet karışımı ifadeyle " sen ne yapıyorsun ateş mi yiyorsun" şeklindeki sorusu karşısında kapıldığım utancı anlatamam.Ateş yemek...Çocuğun yüklediği anlam aslında çok yalın ve bir o kadar da gerçek.Kararlıyım kızım beni sigara içen biri olarak anımsamayacak diyorum.Sayın Konyalı'ya katılıyorum.Sigara kesinlikle yasaklanmalı.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,10390806 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.