Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Anket Sonucu: THS Fıkra Yarışması. En beğendiğiniz fıkra hangisi?
1. Fıkra 20 11,70%
2. Fıkra 15 8,77%
3. Fıkra 11 6,43%
4. Fıkra 1 0,58%
5. Fıkra 11 6,43%
6. Fıkra 86 50,29%
7. Fıkra 70 40,94%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 171. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 270)

THS Fıkra Yarışması - OYLAMA

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-09-2009, 05:07   #1
Av.Cengiz Aladağ

Varsayılan THS Fıkra Yarışması - OYLAMA

THS Fıkra Yarışmasına katılan fıkralar aşağıdadır. Beğendiğiniz fıkralara oy verebilirsiniz (birden fazla fıkraya oy vermek mümkündür). Oylama 04.10.2009 tarihinde sona erecektir.

FIKRA 1

Bir gün bir stajyer avukat postaneye gider. Amacı posta pulu almaktır. 15 liralık posta pulu ister.
Pul satışını yapan memur, pulların kaçar liralık olacağını merak eder ve “-Nasıl olsun?” diye sorar.
Stajyer avukatın kafası karışır, memurun demek istediğini o anda anlayamaz ve soruyu savuşturmak için “-Karışık olsun” der. Memur anında yapıştırır cevabı: “-İstersen ortaya bir alevli tabak yapayım”

FIKRA 2

Bir gün büyükannem, evin lavobosunda bir karafatma görür. Terliğini çıkarıp bir tane patlatmasıyla hayvandan su fışkırır. Büyükannem :

' Körolmayısıca, musluğun bütün suyunu içmiş ' der.

FIKRA 3

Radyonun yeni yaygınlaşmaya başladığı yıllarda. Köylülerin en büyük eğlencesi radyo dinlemek. Köyün birinde Ayşe Kadın sabah ahıra iniyor bir de ne görsün inek ölmüş. Hemen koşup eve geliyor evdeki radyoyu paramparça ediyor
- Dünyanın alt ucundaki olaylardan haber veriyorsun da. Az ileride ahırda ölen ineğin haberini niye vermiyorsun diyerek

FIKRA 4

Lisedeyiz. Sınfta biraz tembel bir arkadaşım var. Adı Emrah. Tarih hocası bir gün Emrahı sözlüye kaldırdı. Ne sorsa bilmiyor. En son Oğlum Emrah Sen bana Babilleri anlat bakalım dedi. Bizimkinde yine ses yok. Peki Emrah dedi;
Hoca: Babillerle biz futbol maçı yapsak kim kazanır.
Emrah: Orası belli olmaz hocam

FIKRA 5

15 20 kişilik bir arkadaş grubu 5 otomobille yaylaya çıkarlar.yerler içerler gezerler.Yayladan dönüşte her çeşme başında buz gibi suyu da katarak rakı şişelerini teker teker devirirler.. neredeyse herkes sarhoştur. Yine bir rakı molasından sonra araçlara dönülür.Kahramanımız kontağı çevirememektedir.Beyler bu meret çalışmıyo gelin bir bakın der. arkadaşlar sırayla dener dener dener..yapacak birşey yok araba çalışmıyor.Diğer arabalara tıklım tıklım binerler ve şehre inerler.Araba yayla yolunda kalmıştır.Sabah bir usta yollarlar gitsin baksın getirsin diye.Usta arabayı alır gelir,bunda hiç birşey yok kontağı çevirdim geldim valla der. Nasıl olur nasıl olur diye düşünürken olayı çözerler.Ayık kafayla çözüme ulaşmak da zor olmamıştır.Bozulduğu sanılan aracın sahibi kahramanımız cebindeki başka bir anahtarla kontağı çevirmeye çalışmış haliyle olmamıştır yardım istediği her arkadaş da kendi anahtarı ile kontağı çevirmeye çalışınca aracın bozulduğuna hükmedilmiştir şişede durduğu gibi durmuyor işte

FIKRA 6

Temel adını değiştirmek için dava açar. Duruşmada hakim sorar:
- Neden adını değiştirmek istiyorsun?
Temel açıklamaya başlar:
- Hakim bey, fıkralarda Temel hep akılsız bir adam gibi gösteriliyor, bundan rahatsız oluyorum.
Hakime mantıklı gelir bu açıklama. Sorar:
- Peki haklısın. Öyleyse ne yapalım senin adını?
Temel yanıt verir:
- "Bir İngiliz" olsun.

FIKRA 7

Boşanma davasında anne de baba da, yaramazlıkları bini aşmış 17 yaşındaki haylaz çocuklarının velayetini istememektedirler. Hakim de ne yapacağını şaşırmış, taraflara "bu konuda anlaşın" demiştir. Adam işi pazarlığa vurup kadına "Arabayı sana vereyim, çocuk sende kalsın" der. Bunu duyan delikanlı hemen atılır: "Baba, arabayı bana ver, ben kalacak yer bulurum."
Old 20-09-2009, 08:12   #2
Armağan Konyalı

Sayın Cengiz Aladağ'a emekleri için teşekkür ederim. Sayın yarışmacılara emekleri için teşekkür ederim.

Minnettarlığımı ifade etmek için ankette hepsine oy vermek isterdim ama amacımız en güzeli seçmek olduğundan sadece en çok güldüğüme oy verdim.

THS sayesinde yine mutlu bir bayram sabahı yaşıyorum. THS'nin yarışması kutlu olsun...
Old 20-09-2009, 08:41   #3
yalcin3

Herkesin emeğine sağlık biraz kararsız kalsam da ben tek oy kullanmaktan yanayım. Yarışma kutlu olsun bence de.
Old 22-09-2009, 11:12   #4
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın Cengiz Aladağ'a emekleri için teşekkür ederim. Sayın yarışmacılara emekleri için teşekkür ederim.

Minnettarlığımı ifade etmek için ankette hepsine oy vermek isterdim ama amacımız en güzeli seçmek olduğundan sadece en çok güldüğüme oy verdim.
THS sayesinde yine mutlu bir bayram sabahı yaşıyorum. THS'nin yarışması kutlu olsun...

İrademi beyan etme zahmetinden beni kurtardığınız için teşekkürler.
Old 22-09-2009, 20:20   #5
Av.Suat Ergin

Oy vermeden önce, anket sonuçlarına bakmadım. İki fıkraya oy verdim, en çok oyu onlar almış. Bir fıkranın yaratıcısını tahmin edebiliyorum. Tahmin hakkımız var mı? Oyları etkiler mi?
Old 22-09-2009, 20:24   #6
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Oy vermeden önce, anket sonuçlarına bakmadım. İki fıkraya oy verdim, en çok oyu onlar almış. Bir fıkranın yaratıcısını tahmin edebiliyorum. Tahmin hakkımız var mı? Oyları etkiler mi?

Fıkraları, gönderenlerin adlarını belirtmeden, geliş sırasına göre ve numaralandırarak yayınlamamın nedeni, sadece fıkralara oy verilmesidir.
Bu nedenle tahminlerinizi oylama bitene dek yazmamanızı rica ediyorum.
Old 23-09-2009, 08:42   #7
üye3578

Tüh yarışmayı kaçırdım, olsun yine de fıkramı yazayım:

Hakim arkadaşım anlattı, kendi mahkemesinde yaşanmış; Boşanma davası sonuçlanmış, hakim kararı okumuş, davalı koca kararı anlamadığını belirtince, hakim açıklama yapmış:

Sizi boşadım,

Çocuğu anneye verdim,

Eşinize de ayda 250 TL nafaka verdim.

deyince, davalı koca: Allah razı olsun hakim bey, ben de ayda 50 Tl veririm, gül gibi geçinip gider..

Yarışmacı arkadaşlara başarılar...
Old 23-09-2009, 09:07   #8
S.Orhan

Alıntı:
Yazan zeynel
Tüh yarışmayı kaçırdım, olsun yine de fıkramı yazayım:

Hakim arkadaşım anlattı, kendi mahkemesinde yaşanmış; Boşanma davası sonuçlanmış, hakim kararı okumuş, davalı koca kararı anlamadığını belirtince, hakim açıklama yapmış:

Sizi boşadım,

Çocuğu anneye verdim,

Eşinize de ayda 250 TL nafaka verdim.

deyince, davalı koca: Allah razı olsun hakim bey, ben de ayda 50 Tl veririm, gül gibi geçinip gider..

Yarışmacı arkadaşlara başarılar...

Sizin kabahatiniz yok sayın Zeynel, haber vermeden yarışma yapıyorlar
Old 23-09-2009, 09:13   #9
üye3578

Alıntı:
Yazan S.Orhan
Sizin kabahatiniz yok sayın Zeynel, haber vermeden yarışma yapıyorlar

Haberim vardı Sayın S.Orhan. Hep avukatlar süreyi kaçırır ya, bana da bulaştı sanırım
Old 29-09-2009, 09:19   #10
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Aynen
Old 29-09-2009, 13:06   #11
Gülümse

Varsayılan Mülakat...

Dün yurt dışında okuyan oğlumla skypedan görüntülü şekilde konuşuyorduk. Baktım oğlum bayağı yorgun ve gergin...

-" Hayrola ne oldu" dedim.

O da;

-" Sabah 6,30 yatakanedenin alarmı çalmaya başladı. Ben ne oluyor dememe kalmadan kapı açıldı, çam yarması bir adam içeri daldı, hepimiz çok korktuk.."

Bende heyecanlandım...

- " Peki adam ne yaptı ?"

Oğlum;

-"Mülakat var dedi ve çıktı"

Duraladım.

-"Oğlum ne mülakatı o saatte".

-" Yangın mülakatı".

-"İlahi o mülakat değil ki , tatbikat"
Old 30-09-2009, 16:06   #12
avmeralarslan

ben de oyumu beni en çok güldüren bir tane fıkradan yana kulandım
baktım da en çok oyu alan fıkraymış
Old 02-10-2009, 17:09   #13
Fatma KAPUÇAM

bende fıkraları aratmayan başıma gelmiş gerçek bir olayı anlatmak istiyorum
Lise son sınıftaydık dersimiz Osmanlı tarihi.Tabi ders tarih olunca öğrenciler zaten koparlar ama hocamız da öyle sıkıcı anlatıyor ki sesi dahi çıkmıyor doğal olarak dersi kimse dinlemiyordu.Herkes kendi arasında konuşuyordu.Adamcağız uzun süre anlattıktan sonra o sessiz, sabırlı adam birden patlayıverdi ve bağırmaya başladı ama ne bağırma ağzına geleni saymaya başladı ve tabi ders tarih ve konuda istanbulun fethi olunca başladı işte fatih sizin yaşınızdayken İstanbul'u fethetti siz bir dersi bile dinelmiyosunuz falan.Sınıfta çıt yok.Tabi bu laf bana çok dokunmuştu.Fatih sizin yaşınızda İstanbulu fethetmişti deyince dayanamadım ve ben de dedim ki;" Hocam Fatihin hocası da Akşamsettin'di"
Old 02-10-2009, 20:19   #14
Gülümse

Fatih Sultan Mehmet aslında kötü bir talebeymiş. Dersi dinlemez, hocalarına ters davranır onları kale almazmış. Fatih konusunda kaygılanan babası Akşemsettine başvurmuş. Akşemsettin, Fatih hakında biraz bilgi topladıktan sonra Karamani Mehmet Efendiyi Fatih'in ilk hocası olarak görevlendirir...

Karamani Mehmet Efendi, Fatih'in dersine elinde ince uzun ama sağlam bir sopa ile girer. Fatih asi bir şekilde dikilip Karamani Mehmet Efendiye elindeki sopa ile ne yapacağını sorar.

Karamani Mehmet Efendi gülerek, "Belki lazım olursa diye getirdim" der. Fatih sesini çıkarmaz ama ders boyunca da taşkınlık yapmaz. Denir ki ilk o zaman derslerin ve öğrenmenin zevkini alır.

Karamani Mehmet Efendi dahil, Fatih Sultan Mehmet'in tam on dört hocası olmuştur.
Old 02-10-2009, 23:19   #15
Av.Selim HARTAVİ

Fıkralarda şike var 5. fıkra da gülümseme ikonları konulmuş üyeler üzerinde etki bırakıyor itiraz ediyorum ( herşey bir yana emeği geçen herkese teşekkürler )
Old 03-10-2009, 20:30   #16
Av.Burhan Akcan

Temel bir gün eczaneye gider ve eczacıya:
"Tavuk var mı hmşerim." der.
Eczacı ne olduğunu anlamadan : "Hemşerim burası eczane, tavuk olmaz burada." der.
Bir sonraki gün Temel yine aynı eczaneye gider ve "Tavuk var mı?" der yine.
Eczacı yine aynı cevabı verir ve Temel de gider. Üçüncü gün Temel yine eczaneye gidip eczacıyaaynı soruyu sorunca eczacı sinirlenir ve "Hemşerim sen benim başımı belaya mı sokacaksın burası eczane tavuk bulunmaz." der.
Bunun üzerine Temel de:
" Niye kızıyorsun ki hemşerim, tavuk yoksa cama BURADA TAVUK YOKTUR diye yaz." der.
Eczacı temelden kurtulmak için kocaman eczanenin camına BURADA TAVUK YOKTUR yazar, güya bizim Temel'den kurtulmayı düşünmektedir ancak bir sonraki gün Temel eczaneye tekrar gelir ve eczacıya:

"HEMŞERİM TAVUK NE ZAMAN GELECEK?" der.
Old 05-10-2009, 08:48   #18
Av.Ufuk Bozoğlu

Güldürmek zordur, tok ağırlamak gibi..))

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Old 05-10-2009, 09:03   #19
Av.Cengiz Aladağ

Fıkra yarışmamız sonuçlandı.
Yukarıdaki anketle yapılan oylamada 171 üyemiz 214 oy kullanmış.
Buna göre fıkraların oy sıralaması:

6. Fıkra (Adının açıklanmasını istemeyen bir THS üyesi): 86 oy
7. Fıkra (Adının açıklanmasını istemeyen bir THS üyesi): 70 oy
1. Fıkra (Av. Fatih KARACA): 20 oy
2. Fıkra (Av. Neslihan): 15 oy
3. Fıkra (Av.Elkan) ve 5. Fıkra (Av.Fatih G): 11 oy
4. Fıkra (Av.Elkan): 1 oy

Yarışmaya fıkra göndererek ya da oy kullanarak katılan tüm THS üyelerine teşekkür ederim.

Yarışmanın ödülü olan mizah kitaplarını gönderebilmek için, yarışmaya fıkra gönderen tüm üyelerden gerçek ad ve adreslerini bana e-posta ya da özel mesaj yolu ile ulaştırmalarını rica ediyorum.

Kahkahanız bol olsun.
Old 05-10-2009, 09:15   #20
Armağan Konyalı

Başta sıralamaya giren fıkraları gönderenleri olmak üzere bu güzel etkinliğe katılan herkesi ve Sayın Av.Cengiz Aladağ'ı kutlarım.
Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Yarışmanın ödülü olan mizah kitaplarını gönderebilmek için, yarışmaya fıkra gönderen tüm üyelerden gerçek ad ve adreslerini bana e-posta ya da özel mesaj yolu ile ulaştırmalarını rica ediyorum.
Yarışmacıların kimliklerini bu başlık altında yazmaları daha doğru olur kanısındayım. Faili meçhul başarılarda öksüzlüğün hüznü var.

Saygılarımla
Old 05-10-2009, 09:41   #21
Doç. Dr. Özge Yücel

1 ve 2. olan fıkra sahiplerinin üye adlarını bile öğrenememek olmaz. Fıkra sahipleri öne çıkarsa çok seviniriz.
Old 05-10-2009, 11:59   #22
üye8180

Ben de yarışmayı düzenleyen meslektaşım Av. Cengiz Aladağ'a ve tüm fıkra gönderen katılımcılara emekleri için teşekkür ediyorum.

Her ne kadar dereceye giremesem de, bu yarışmanın siteye ayrı bir renk kattığını düşünüyorum.
Old 05-10-2009, 17:38   #23
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

İsmini açıklamayan kişi/kişilerinde bana e-posta yada özel mesaj yolu ile ismini açıklamasını rica ediyorum..
Old 05-10-2009, 20:00   #24
Gülümse

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
1 ve 2. olan fıkra sahiplerinin üye adlarını bile öğrenememek olmaz. Fıkra sahipleri öne çıkarsa çok seviniriz.

Tahmin için de ayrı bir forum açsak...
Old 06-10-2009, 13:30   #25
Armağan Konyalı

Göndermeyen üyeler göndermediklerini yazsalar gönderen üye saat kulesi gibi meydana çıkar.
Old 06-10-2009, 13:35   #26
üye3578

6. ve 7. fıkralar Cengiz beye ait olmasın?
Old 06-10-2009, 13:39   #27
Gülümse

Alıntı:
Yazan zeynel
6. ve 7. fıkralar Cengiz beye ait olmasın?

Aynı şeyi ben de düşündüm... Ama ikinci bir tahminim de var Durdu Güneş
Old 06-10-2009, 13:40   #28
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Gülümse
Aynı şeyi ben de düşündüm... Ama ikinci bir tahminim de var Durdu Güneş

Evet, iyi tahminler bunlar.
Old 06-10-2009, 19:18   #29
ISIL YILMAZ

En iyisi 6 idi ama 3 no.lu fıkra az oy almış, yazık olmuş.
Old 07-10-2009, 09:09   #30
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
En iyisi 6 idi ama 3 no.lu fıkra az oy almış, yazık olmuş.

6 nolu fıkra güzeldi ama sanki (fazla) esinlenilmiş gibi bir izlenim bıraktı bende...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi