Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hangi Ağaçsınız? Bir Ağaç Olmadığımız Kalmıştı Sonunda Olduk

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-08-2008, 23:12   #31
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben söylemeyeceğim. Beğenmedim
Old 21-08-2008, 07:16   #32
Gülümse

Tamam istediğiniz otu ve ağaçı seçmekte serbestsiniz.
Old 26-08-2008, 17:01   #34
Atahun

"Bildiğimiz ot" işte ... Benim bildiğim İnekler bile yemiyor.
Old 27-08-2008, 19:54   #35
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Atahun
"Bildiğimiz ot" işte ... Benim bildiğim İnekler bile yemiyor.

Valla bizim inekler her türlü otu yiyor, yalnız anlayamadığım sadece ot yemelerine rağmen neden o kadar şişkolar. Yoksa biz yanlış diyet mi yapıyoruz??
Old 28-08-2008, 14:08   #36
Gülümse

İnternette araştırdım... Oppsss söylesem mi acep

Doğum gününüze göre hangi hayvan olduğumuzu da öğrenmemiz mümkünmüş...
Old 28-08-2008, 16:36   #37
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
İnternette araştırdım... Oppsss söylesem mi acep

Doğum gününüze göre hangi hayvan olduğumuzu da öğrenmemiz mümkünmüş...

En azından hareketli Sn Gülümse , ben merak ettim...
Old 28-08-2008, 16:42   #38
Gülümse

Tamam o zaman benden günah gitti...

Doğum gününüze göre hangi hayvan(sınız) olabilirsiniz... (pardon başlık öyle diyor... )

ocak 1 - 9 ~ kopek
ocak 10 - 24 ~ fare
ocak 25 - 31 ~ aslan
şubat 1 - 5 ~ kedi
şubat 6 - 14 ~ kugu
şubat 5 - 21 ~ kaplumbaga
şubat 22 - 28 ~ panter
mart 1 - 12 ~ maymun
mart 13 - 15 ~ aslan
mart 16 - 23 ~ fare
mart 24 - 31 ~ kedi
nisan 1 - 3 ~ kopek
nisan 4 - 14 ~panter
nisan 15 - 26 ~fare
nisan 27 - 30 ~kaplumbaga
mayıs 1 - 13 ~ maymun
mayıs 14 - 21 ~ kugu
mayıs 22 - 31 ~aslan
haziran 1 - 3 ~ fare
haziran 4 - 14 ~ kaplumbaga
haziran 15 - 20 ~ kopek
haziran 21 -24 ~ maymun
haziran 25 - 30 ~ kedi
temmuz 1 - 9 ~ fare
temmuz 10 - 15 ~ kopek
temmuz 16 - 26 ~ kugu
temmuz 27 - 31 ~ kedi
agustos 1 - 15 ~ maymun
agustos 16 - 25 ~ fare
agustos 26 - 31 ~ kaplumbaga
eylul 1 - 14 ~ kugu
eylul 15 - 27~ kedi
eylul 28 - 30~ kopek
ekim 1 - 15 ~ maymun
ekim 16 - 27 ~ kaplumbaga
ekim 28 - 31 ~panter
kasim 1 - 16 ~ aslan
kasim 17 -30 ~ kedi
aralik 1 - 16 ~ kopek
aralik 17 - 25 ~ maymun
aralik 26 - 31 ~ kugu

Köpek
Cekici ve populersiniz.. kolayca arkadaş
edinebiliyorsunuz.. kendinden emin tavirlarinizla grup
icinde liderlige yakişiyorsunuz.

Kedi
Utangac ve sevimlisiniz. tanimadiginiz insanlarla
konuşmayi sevmez ama arkadaşarinizla herşeyi
paylaşabilirsiniz. arkadaş seciminde oldukca
dikkatlisiniz. sevilen birisiniz.

Maymun
Yerinde duramayan birisiniz.cok arkadaşiniz var ve
sosyal yaşaminiz cok renkli. dedikoduyu biraz
seviyorsunuz. sizi taniyan sizin gibi biri daha
olmadigini duşunuyor. dikkat cekmeyi cok seviyorsunuz.

Panter
Esrarengiz birisiniz. Ne zaman nasil
davranacaginiz pek belli olmuyor. Çoğu şeyden ilk
sizin haberiniz oluyor. Bu yuzden cok ilgi
goruyorsunuz.

Fare
Sessiz sakin ama cok zekisiniz. dost canlisi,
sevilmeyi bekleyen tavirlariniz ilgi cekiyor. kucuk
bir arkadaş grubu size yetiyor. fazla populer
olmasaniz da yakinlarinin el ustunde tuttugu birisiniz

Aslan
Siz lider olmak icin dogmuşsunuz. sozunu dinleten,
dedigini yaptiran birisiniz. kararli tavirlariniz
cevrenizdekileri etkiliyor. insanlarin arkadaş olmak
isteyebilicegi birisiniz.

Kaplumbaga
Uyumlu, sicakkanli birisiniz. size nasil
davranilmasini istiyorsaniz siz de herkese oyle
davraniyorsunuz. sadik ve durustsunuz, yapmacik
insanlara ve dedikoduya karşisiniz.

Kuğu
Cok hassas ve narinsiniz. kolay aşık oluyorsunuz.
ne cok utangac ne cok girişkensiniz. arkadaş
grubunuzda kirilmamasi icin kollanan birisiniz.
Old 28-08-2008, 16:47   #39
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
Kaplumbaga
Uyumlu, sicakkanli birisiniz. size nasil
davranilmasini istiyorsaniz siz de herkese oyle
davraniyorsunuz. sadik ve durustsunuz, yapmacik
insanlara ve dedikoduya karşisiniz.

.

Birazda kaplumbağa gibi yavaş olmayı isterdim...
Old 28-08-2008, 16:55   #40
Nur Deniz

Çam, maydanoz ve kaplumbağa.... Bir şey eksik acaba mevsimlerde var mı???
Old 28-08-2008, 20:56   #43
Nur Deniz

Meyve ya da renk ayarlamasıda var mı Sn Gülümse???
Old 29-08-2008, 10:54   #46
Gülümse

Benim babam karşı karşıya geldiğinde sevilmeyecek, anlaşılmayacak canlı yoktur derdi
Old 29-08-2008, 10:58   #47
üye8180

Alıntı:
fare

korkunç

Ayyy ben de!
Old 29-08-2008, 20:30   #49
Adli Tip

Alıntı:
Karaağaç : (Asil): Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir estir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır

Sevdim bu işi.
Old 30-08-2008, 01:05   #51
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Er ya da geç, nasılsa ölüp gideceğiz. "Fani" şeyler bunlar
Old 18-09-2008, 12:55   #52
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Valla bizim inekler her türlü otu yiyor, yalnız anlayamadığım sadece ot yemelerine rağmen neden o kadar şişkolar. Yoksa biz yanlış diyet mi yapıyoruz??

Bu yazıyı görünce dayımın bazı insanların sırf zayıflama uğruna sadece sebze vb. şeylerle beslenendiklerini görünce söylediği laf aklıma geldi

"Zayıflasaydı inek ot yiyerek zayıflardı"

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Yoksa biz yanlış diyet mi yapıyoruz??

demek ki yanlış diyet yapıyoruz
Old 18-09-2008, 22:32   #53
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
Önemli olan siz kendinizini hangi ağaç olarak hissediyorsunuz? Çok sevdiğim bir dostum kendinisini çınar olarak görür o yüzden kendisine "Çınar" diye hitap ederiz...

Bir talebeme Manolya ağaçı teşhisi koymuştuk. Helen kendisine tanıtmak için "hocam ben Manolya" ağacı der...

Beni yakından tanıyanlar "Meşe kız" yada "Meşe ağaçım" diye adlandırırlar. Annem ve en can dostum da Çam ağacıdır...

Gerçekten kendinizi düşünün ve ilk anda aklınıza gelen ağaçın ismini söyleyin, emin olun o ağaç sizi simgeliyordur...

Hiç bir yere bakmadan ilk aklıma gelen çam ağacı oldu.
Old 18-09-2008, 22:51   #54
Gülümse

Alıntı:
Yazan Aspirin
Hiç bir yere bakmadan ilk aklıma gelen çam ağacı oldu.

Hoş geldiniz sevgili çam ağaçı...
Old 27-09-2008, 13:26   #55
Av.Didem Kutlu

Karaağaç : (Asil): Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir estir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır

karaağaçmışım ,hemen hemen özelliklerim tutuyor,hayret!
Old 11-12-2008, 00:05   #56
Gülümse

Varsayılan :)

Her günün bir rengi ve anlamı var. Siz hangi renk olduğunuz merak ediyor musunuz?
23 aralık/ 1 ocak kırmızı
2 ocak / 11 ocak turuncu
12 ocak / 24 ocak sarı
23 ocak / 3 şubat pembe
4 şubat / 8 şubat mavi
9 şubat / 18 şubat yeşil
19 şubat / 29 şubat kahve
1 mart / 10 mart turkuaz
11 mart / 20 mart bej
21 mart siyah
22 mart / 31 mart mor
1 nisan / 10 nisan lacivert
11 nisan / 20 nisan gümüş
21 nisan / 30 nisan beyaz
1 mayıs / 14 mayıs mavi
15 mayıs / 24 mayıs altın
25 mayıs / 3 haziran krem
4 haziran / 13 haziran gri
14 haziran / 23 haziran kestane
24 haziran gri
25 haziran / 4 temmuz kırmızı
5 temmuz / 14 temmuz turuncu
15 temmuz / 25 temmuz sarı
26 temmuz / 4 ağustos pembe
5 ağustos / 13 ağustos mavi
14 ağustos / 23 ağustos yeşil
24 ağustos / 2 eylül kahve
3 eylül / 12 eylül turkuaz
13 eylül / 22 eylül bej
23 eylül zeytin yeşili
24 eylül / 3 ekim mor
4 ekim / 13 ekim lacivert
14 ekim / 23 ekim gümüş
24 ekim / 11 kasım beyaz
12 kasım / 21 kasım altın
22 kasım / 1 aralık krem
2 aralık / 11 aralık gri
12 aralık / 21 aralık kestane
22 aralık nefti
____________ _________ _________ _________ __
Kırmızı= Şirin ve sevgi doludur. Her zaman aşık olmasını sever. Genellikle neşeli ve hareketlidir ama arada mutsuz olduğu anlarda yok değildir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurar, çekingenlik yapmaz.
Mor= Gizemli, çekici, anlayışlı, insanları etkilemeyi seven, asla bencil olmayan bir yapısı vardır. Arkadaşları arasında oldukça popülerdir. Gününün nasıl geçeceği belli olmaz, çünkü psikolojik durumu çok çabuk değişir.
Krem= Yarışma ruhuna sahip ve sportiftir. Kaybetmeyi asla sevmez ve çoğunlukla neşelidir. Güvenilir ve dışa dönüktür. Aşkı dikkatlice seçer, ancak çabuk aşık olmaz. Doğrusunu bulmak için uzun süre beklemeyi tercih eder.
Bej= Sakindir, ama hemen strese girebilir. İlişkilerinde kıskançtır, küçük şeylerden mızmızlanır. Sezgileri güçlüdür ve çalışkandır, bencilliği hiç sevmez. Ayrıca merhametlidir. Arkadaşları için her türlü fedakarlığı yapar.
Nefti= Zevklidir, görünüşüne çok önem verir; materyalist de denebilir. Hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Liderlik, ruhunda vardır. Arkadaş edinmekte üstüne yoktur.
Gümüş= Hayal gücü yüksektir. Bu yüzden orijinal fikirleriyle ünlüdür. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen ve yeni deneyimlere açık bir özelliği vardır. Kolay öğrenir. Çapkınlıkları yüzünden aşk hayatı biraz karışıktır.
Gri= Çekici, hayat dolu, dost canlısıdır. Hayal gücü fazlasıyla yüksektir. Duygularını asla gizlemez, bazen bencil olur. Başkalarının gününü aydınlatır, doğru sözü doğru yerde söyler.
Beyaz= Tutkulu ve hırslıdır. Bu yüzden çabuk kıskanır ve her şeye kolay tepki veremez. Asil bir ruhu vardır, takdir etmeyi de bilir. Bazen kendini diğer insanlardan farklı ve üstün görür.
Yeşil= Her ortama ayak uydurur, kolaylıkla yeni insanlarla tanışır. Zarif, lüksü seven, kendine güvenen, sağlığına düşkün, kararlı, sabırsız ve başkalarını yönlendiren bir tiptir. Hayatının tek ve gerçek aşkını bekler.
Siyah= Sağlam yaratılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu pek yoktur. Bir karar almadan evveli uzunca bir süre düşünür, ayaklarını yere sağlam basar. Aşkı da farklı yaşamayı sever.
Altın= Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir. Neşeli, adil ve dışadönüktür. İnsanları etkilemeye çalışmaz. Çok kolay huzursuzluğa kapılır. İlişkilerinde hassastır, bu yüzden aradığını bulmakta güçlük çeker.
Zeytin yeşili= Sakin ve yumuşak mizaçlıdır. Şiddeti sevmez, kavgadan her zaman uzak duru. Yerine göre davranmasını ve konuşmasını iyi bilir. Hassas, nazik ve neşelidir. Kıskançlıktan hoşlanmaz. Adalet duygusu gelişmiştir.
Pembe= Her zaman yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır. Diğer insanları korumayı ve onlara yardım etmeyi sever. Ancak zaman zaman olumsuz düşüncelere sahiptir. Masallardaki gibi bir aşk ister.
Kahve= Hareketli ve sportiftir. Başkalarını kendine yaklaştırmaz, kimseyle kolay kolay yakınlık kurmaz, kuramaz. Ancak buna rağmen çabuk aşık olur. Ateşi de çabuk söner. İdeal olanı bulana kadar da arayışlarını sürdürür.
Sarı= Abartısız, müşfik, cömert ve tatlı bir tiptir. İnsanlara güvenir, ilişkilerde önder olma ruhuna sahiptir. Asla altta olmayı sevmez. Başkaları için karar vermeye bayılır. Romantik bir aşk arar.
Mavi= Kendine fazla güvenmeyen, gerektiği zaman cesur olabilen bir yapıya sahiptir. Artistik bir doğası vardır ve aşık olmayı sever. Kalbinin sesini dinlemek yerine mantığını kullanmayı tercih eder.
Kestane= Zeki, güçlü bağımsız ve ne yapacağını bilen biridir. Sosyal olmayı sever, ancak başkalarını düşünmeden kendi bildiğinide yapmaktan kaçınmaz. Espriden anlar. Akıllı ve pratik olmasına rağmen tembelliği de sever.
Lacivert= Dikkat çekici, zevkli, yaşamayı seven ve hayata bağlı bir tiptir. Genellikle yaptığı işe konsantre olmakta güçlük çeker. Aşkta duygusal, hassas ve tutkulu olabilir. Birisine kızdığı zaman çok zor affeder.
Turuncu= Sorumluluğu ve uyumlu ilişkiler kurmayı sever. Bir şeye ulaşmak için çok çalışır, rekabetçidir. Arkadaşlık konusunda kimseye güvenmez, ancak doğru insanı bulunca ona sonsuza kadar güvenebilir.
Turkuaz= Duyguları aniden ve kolay değişebilir. Genellikle yalnızdır. Seyahat etmeyi sever. Sadık ve iyi bir dinleyicidir, fakat anlatılanlara kolay inanır. Aşkı bulmak ona göre zordur, aşk yüzünden çok kolay incinebilir.
Old 11-12-2008, 14:15   #57
üye8180

23 Mart, Mor.
Old 11-12-2008, 17:58   #58
ebrus

Ayy inanmıyorum hem incir ağacıyım hem de ısırgan otu!!! Oysa ben saçlarımdan dolayı olsam olsam kıvırcık olurdum. Ağaç olarak da olsam olsam boyumdan dolayı Bonzai olurdumAyrıca nasıl iyi bir baba olabilirim ki istesemde cinsiyetim elvermez kiYa görüyorsunuz işte heryerde erkek egemenliği!!
Old 14-12-2008, 19:12   #60
Gülümse

Gri= Çekici, hayat dolu, dost canlısıdır. Hayal gücü fazlasıyla yüksektir. Duygularını asla gizlemez, bazen bencil olur. Başkalarının gününü aydınlatır, doğru sözü doğru yerde söyler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi