Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tehdit 6284 çocuk kaçırma Lütfen yardım eder misiniz?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-06-2014, 00:56   #1
Konuk

Varsayılan tehdit 6284 çocuk kaçırma Lütfen yardım eder misiniz?

Sayın avukatlar 31 yaşında bir anneyim 8 yaşında bir kızım var 2010 yılında eski eşimden aldatma alkol madde hakaret sorumsuzluk sebebi ile anlaşarak boşandım anlaşma sebebim kızımın velayetini almaktı ve aldım velayeti.nafaka talep etmedim bu arada bosanirken aynı şehirde yasiyorduk fakat o başka şehre tasindi kızımın babası ile kişisel ilişki kurmasını engellenemez için görüş zamanlarına uyum sagladim ondan beş para talep etmeden kızımı kendisinin bulunduğu şehre götürdüm ama kızımı görmeye sadece 1 2 saatligine geldi şu an birlikte yaşadığı bayan ve ailesine eski eşim ve ailesine guvenmiyorum çünkü kızımı 2 kere babanesine teslim edip yolladigimda benden habersiz çocuk psikiyatrisine götürüp ilaç verdiler bu sene evlendim kızım artık 8 yaşında ve babasını görmek istemiyor 2012 ve 2014 yılında C.Savcılığı na şikayet ettim 6284 skm karar verildi ama bir türlü eski eşime 6284 skm tebliğ edilmiyor yalan adres verdiğini söylüyorum bişey yapamayız diyorlar kendisi saldirgandir alkol alır madde kullanır ve önümüzdeki ay yasal görme hakkı ama ne kızım ne ben kızımın şehir dışına gitmesini istemiyoruz bildiğim ve yasal olmayan tüm adreslerini polislere verdim ehliyet numarasini tc no verdim ben ölmek istemiyorum kızımı kaciracak bana birdaha gostermicek ben ne yapacağım nolur bir yardım edin
Old 19-06-2014, 14:15   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Sayın avukatlar 31 yaşında bir anneyim 8 yaşında bir kızım var 2010 yılında eski eşimden aldatma alkol madde hakaret sorumsuzluk sebebi ile anlaşarak boşandım anlaşma sebebim kızımın velayetini almaktı ve aldım velayeti.nafaka talep etmedim bu arada bosanirken aynı şehirde yasiyorduk fakat o başka şehre tasindi kızımın babası ile kişisel ilişki kurmasını engellenemez için görüş zamanlarına uyum sagladim ondan beş para talep etmeden kızımı kendisinin bulunduğu şehre götürdüm ama kızımı görmeye sadece 1 2 saatligine geldi şu an birlikte yaşadığı bayan ve ailesine eski eşim ve ailesine guvenmiyorum çünkü kızımı 2 kere babanesine teslim edip yolladigimda benden habersiz çocuk psikiyatrisine götürüp ilaç verdiler bu sene evlendim kızım artık 8 yaşında ve babasını görmek istemiyor 2012 ve 2014 yılında C.Savcılığı na şikayet ettim 6284 skm karar verildi ama bir türlü eski eşime 6284 skm tebliğ edilmiyor yalan adres verdiğini söylüyorum bişey yapamayız diyorlar kendisi saldirgandir alkol alır madde kullanır ve önümüzdeki ay yasal görme hakkı ama ne kızım ne ben kızımın şehir dışına gitmesini istemiyoruz bildiğim ve yasal olmayan tüm adreslerini polislere verdim ehliyet numarasini tc no verdim ben ölmek istemiyorum kızımı kaciracak bana birdaha gostermicek ben ne yapacağım nolur bir yardım edin
Sayın Katılımcı;

Anladığım kadarıyla eski eşinize 6284 sayılı AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN uyarınca tedbiren uzaklaştırma kararı verildi.

Adres değişikliği yapıyor ise MERNİS adresine yapılacak tebliğ geçerli kabul edilmektedir.

Sizi tehdit ediyor ve kızınıza kötü muamelede bulunuyor ise cumhuriyet savcılığına başvurduğunuzda eğer iddialarınız somut ise eski eşiniz hakkında Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre ceza verilmesi mümkündür.

Hak kaybı yaşamamak ve şikayetinizin takibinin profesyonel bir şekilde yapılmasını istiyorsanız doğrudan avukat desteği almanızı öneririm.

Saygılarımla..
Old 19-06-2014, 17:48   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Meslektaşıma ek olarak;6284 sayılı yasa gerğince sizin ve çocuğunuzun güvenliğinin tehlikede olması sebebi ile ek kararla karşı tarafın çocukla kişisel ilişkisinin karar süresince kaldırılmasını ,denetime tabi tutulmasını veya değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

Diğer yandan karşı taraf çocuk teslimi için ,icra takibi yapmamış ise çocuğu teslim etmediğinizde bu suç oluşturmaz.Eğer takip yapılmış ise yasa gereği icra memuru ve uzman eşliğinde çocuğun teslimi gerekir.Bu yapılmadığında,çocuğun teslim edilmemesi yine suç oluşturmaz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi