Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ne Yapmaliyim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-06-2009, 15:16   #1
KonukGÜL

Varsayılan Ne Yapmaliyim

Ne Yapmaliyim
Öncelİkle TeŞekkÜr Ederİm.6yaŞindakizim Ve 4 YaŞinda OĞlum Var.eŞİmle Severek Evlendİk Uzun Zamandir SÜreklİ Kavga Edİyoruz.eve Gelmİyor AradiĞimda Tel.aÇmiyor.2gÜn Sonra Gelİp ÖzÜrdİlİyor ÇoÇuklar İÇİn Affedİyorum.saĞlik GÜvencem Yok ÇamaŞir Satiyorum Ancak Ekmek,sÜt Vb.gİderlerİ KarŞilayabİlİyorum.eŞİm Esnaf DoĞru DÜzgÜn ÇaliŞmiyor.7aydir Ev Kİrasi Ödenmedİ,baĞkur Borcu,Çek,senet,tefecİ,banka Kredİsİ,kredİ Kartlari,malİyeye Daha Bİr SÜrÜ...eŞİm DÜzeleceĞİnİ SÖylÜyor Ama DÜzelmek Yerİne Dahada KÖtÜye Gİdİyor.boŞanirsam Kayiplara KariŞacaĞini,İntİhar EdeceĞİnİ SÖylÜyor.Şuanda Eve Gelmİyor.sÜreklİ Alacaklilar Ariyor.aİleme Anlatamiyorum Kavgamiza Şahİt Olduklarinda Kendİn Buldun Çocuklari Nİye DoĞurdun Gİbİ Laflar Ettİler.ne YapacaĞimi ŞaŞirdim Ne Bİr Param Var Çaresİzİm.ayrilmakda İstİyorum Psİkolojİm Bozuldu.ben Evde Yokken İcra Gelİrse İcra Memurlari Kapiyi Zorla AÇabİlİr Mİ ,bu Kadar BorÇtan Ne Gİbİ Zarar GÖrÜrÜm,mahkemeye BoŞanmak İÇİn BaŞvurmalimiyim
Old 02-06-2009, 19:35   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
ben Evde Yokken İcra Gelİrse İcra Memurlari Kapiyi Zorla AÇabİlİr Mİ

Sayın Katılımcı;

Eşiniz aleyhine yapılmış ve kesinleşmiş icra takipleri için, eşinizin ikametgahı olarak gözüken haneye, haciz işlemi uygulanmak üzere gelinebilir elbette.

Siz evde olmasanız dahi, usul kurallarına uyularak, polis nezaretinde, çilingir vasıtası ile evin kilidi açılarak ev içinde haciz işlemi uygulamaya geçilebilir. Ev yeni kilit takılarak ve haber kağıdı kapıya yapıştırılarak size bırakılır. Haczi kabil mallar kaldırılabilir.

Alıntı:
bu Kadar BorÇtan Ne Gİbİ Zarar GÖrÜrÜm,

Aslına baktığımızda, kişiler evli dahi olsalar tüm borçlarından sadece ve sadece kişisel mal varlıkları ile şahsen sorumludurlar. yani siz eş olarak bu borçlara kefil olmadığınız müddetçe, mülkiyeti SİZE AİT mallara haciz uygulanamaz.

Size ait bir mal hacze konu olursa dava açama hakkınız vardır.

Anlaşmalı boşanma ihtimaliniz var ise, bu düşünülebilir. Size ve çocuklarınıza ait olması gereken, yaşamınızı idame ettirebilmek için zaruri ev eşyalarının tarafınıza bırakılması ile boşanma gerçekleştirilebilir.

Alıntı:
mahkemeye BoŞanmak İÇİn BaŞvurmalimiyim

Hiç kimsenin size bu konuda görüş bildirmeye hakkı olduğunu sanmıyorum, kararınızı siz vermelisiniz.

Maddi durumunuzun iyi olmadığını belirtmenizle, bulunduğunuz yer il barosundan kendinize avukat tayin edimesini isteme hakkınız vardır. Boşanma davası açmaya karar vermeniz halinde, yoksulluğunuzu kanıtlayarak avukat isteminde bulununuz.

Saygı ile,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi