Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

itirazın kaldırılması ve tahliye davası delil listesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-12-2015, 13:19   #1
Av.Sevgi Yıldız

Varsayılan itirazın kaldırılması ve tahliye davası delil listesi

Merhaba Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Başlatmış olduğum haciz ve tahliye talepli icra takibine borçlu tarafından itiraz edildi.İcra Hukuk Mahkemesinde itirazın kaldırılması ve tahliye talepli dava açtım.Dava dilekçemde delil olarak icra dosyası,kira sözleşmesi ve borçluya çekilen ihtarnameleri gösterdim.Vereceğim delil listesinde bilirkişi incelemesi ve tanık beyanına dayanmam gerekir mi?Ya da bunun haricinde herhangi bir delil göstermeli miyim?Teşekkür ederim.
Old 02-12-2015, 13:56   #2
Av.Burak Güneş

İtirazın kaldırılmasında tanık ve yemin delillerine başvurulamaz. Bilirkişi incelemesi hakkında bilgim yok, ama ne için bilirkişi istiyorsunuz?
Old 02-12-2015, 14:36   #3
Av.Sevgi Yıldız

Kira alacağının yatıp yatmadığına dair Banka kayıtlarının incelenmesinde Mahkeme bilirkişi incelemesine ihtiyaç duyar mı diye düşündüm.
Old 02-12-2015, 15:36   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Sevgi Yıldız
Kira alacağının yatıp yatmadığına dair Banka kayıtlarının incelenmesinde Mahkeme bilirkişi incelemesine ihtiyaç duyar mı diye düşündüm.
Bilirkişi incelemesi yapılmaz. Kiracı, borcu olmadığını iddia ediyorsa yazılı belge ile kanıtlaması(banka dekontu vs.) gerekir. Yemin teklif edemez, etse dikkate alınmaz. İcra takip dosyasından başka bir delile de gerek yoktur.
Old 12-01-2016, 11:43   #5
sumeyra

Varsayılan itirazın iptali ve tahliye davasında görevli mahkeme

itirazın iptali ve tahliye davasında görevli mahkeme icra hukuk mahkemesi mi yoksa sulh hukuk mahkemesi mi,
Ben de böyle bir dava açacağım, Evde oturan iki kişiden birisi itiraz etmemiş, diğeri kira akdine ve kira miktarına itiraz etmiş. Yazılı kira sözleşmesi yok. Forumdaki araştırmalarımda görevli mahkemenin sulh hukuk mahkemesi olduğu yönünde, bilgiler var. İtiraz olmasa icra hukuk mahkemesine tahliye davası açıyorum. Fakat itiraz olunca da durum değişiyor mu, tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Old 12-01-2016, 12:07   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan sumeyra
itirazın iptali ve tahliye davasında görevli mahkeme icra hukuk mahkemesi mi yoksa sulh hukuk mahkemesi mi,
Ben de böyle bir dava açacağım, Evde oturan iki kişiden birisi itiraz etmemiş, diğeri kira akdine ve kira miktarına itiraz etmiş. Yazılı kira sözleşmesi yok. Forumdaki araştırmalarımda görevli mahkemenin sulh hukuk mahkemesi olduğu yönünde, bilgiler var. İtiraz olmasa icra hukuk mahkemesine tahliye davası açıyorum. Fakat itiraz olunca da durum değişiyor mu, tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

(Kira ilişkisine ve kontrata)İtiraz olunca sulh hukuk mahkemesi görevlidir. Ama işiniz zor görünüyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi