Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eski eşim iffetsiz bir yaşam iddiasıyla kızımın velayetini almak istiyor?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-01-2011, 14:25   #1
Konuk

Varsayılan eski eşim iffetsiz bir yaşam iddiasıyla kızımın velayetini almak istiyor?

7 yıl evli kaldıktan sonra 2008 de anlaşmalı olarak boşandık ve 7 yaşında bi kızım var ve velayeti bende.ve boşandığımızdan beri 3 yıldır devamlı rahatsız ediyor çocuğunla ilgilenmiyor değişik durumlardan dolayı bu 3 sene içinde 3 kere mahkemelik olduk ve sonuçları hep bana olumlu yönde oldu hatalı o bulundu.1 ay önce birinle evlenme gibi bi durumum oldu fakat sonradan uygun olmadı ve evlilik sağlanmadı.ve eski eşimde bunu öğrendi ve bu kişiyle kavga ettiler şimdi bana karşı bunu kullanıyor ve ben o kişiyle beraber olduğunu iffetsiz yaşam sürdüğünü biliyorum ve bu gerekçeyle kızımın velayetini almak istiyorr acaba bu mümkün mü??
ne olur bi cvp sevinirim?
Old 18-01-2011, 17:40   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Velayetin kaldırılması davasında araştırılıp incelenecek olan husus, davacının ileri sürdüğü sebeplerin; çocuğun zihni, bedensel ve ruhsal gelişimi açısından gerçekten kötü sonuçlar doğrup doğurmadığı noktasındadır.

Sizin hayatınıza yeni bir yön vermeye elbette hakkınız vardır. Yeniden evlenmeye vs..

Bununla birlikte, velayeti, bakım, gelişim, eğitim ve sorumluluğu sizde olan ve sizle yaşayan çocuğunuzu her türlü olumsuzluktan korumakla yükümlüsünüz. Ona güvenilir bir yaşam ortamı sunmalısınız.

Salt biriyle ilişki yaşamanız tek başına velayetin sizden alınmasına gerekçe olamayacaktır.

Esas unsur çocuğun zarar görüp görmediği veya mevcut yaşadığı şartlar itibarı ile zarar görme ihtimalinin olup olmadığıdır.

Uzman bilirkişi raporu alınabilir, çocuğunuz dinlenebilir çünkü kendini ifade edebilecek yaştadır. Karşı tarafın göstereceği tanıklar ve deliller ve sizin delilleriniz hep birlikte değerlendirilecektir.

Sonuçta çocuğun yüksek menfaati neyi gerektiriyorsa, ona göre bir karar verilecektir.

Çocuğunuzu ve haklarınızı en iyi şekilde savunabilmek için MUTLAKA avukat desteğini doğradan alınız.

Yoksul iseniz bunu kanıtlayarak (fakirlik belgesi vs.), bulunduğunuz yerin il barosundan tarafınnıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini talep edebilirisiniz.

Saygı ile..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi