Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bu küfürlerden sonra kadın olduğuma utanıyorum.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-02-2012, 15:33   #1
Ece BİLİR

Önemli bu küfürlerden sonra kadın olduğuma utanıyorum.

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. 2 ay önce yaya geçidinde toplulukla beraber caddeden karşıya geçerken üzerime doğru hızla yaklaşan arabadan korktuğum için kendi kendime "biraz yavaş gitsen ne olurdu" şeklinde mırıldandım. Sürücü bu mırıldanmamı küfür zannetti heralde ki aracın camını açıp (polis merkezinde ifademde yazarken ağladığım derecede korkunç) şahsıma küfürler etti. O an şok oldum etrafımdaki tüm erkekler o küfürleri duydukça sürücüye kızacaklarına bana yiyecekmiş gibi bakmaya başladılar güldüler mahvoldum anlatamam. Çocuğunun kulaklarını duymasın diye kapatmış bir bayan "polisi arasana" diye bağırınca aracın plakasını alıp polisi aradım ve o kişiden şikayetçi oldum. Asıl beni yaralayan ise eve gelip olayı eşime anlattığımda "susamadın dimi" demesi oldu. Buda yetmezmiş gibi o sürücü benden şikayetçi olmuş güya ben ona küfür etmişim. Araçta da yalnız değil yanında iki kişi daha varmış ve onlarda şahit miş benim ona küfür ettiğime. Benim şahidim yok tabi. Etraftaki esnafın kameralarının incelenmesini istedim ifademde ama ne kadar işe yarar bilemiyorum. Şimdi sulh ceza mahkemesinde hem müşteki hem şüpheli olarak davam açılmış. Tamamen yalnızım hiçbir desteğim yok o günden beri uyuyamıyorum kendimden utanıyorum. Yalnız dışarı çıktığımda tedirginlik yaşıyorum huzurum kalmadı. Üstüne üslük birde dava sonucu ben suçlu olur muyum bu beni çok üzüyor. Size yalvarıyorum bana bir yol gösterin avukat tutmam gerekir mi? Hakim beni suçlu bulur mu onun yalan da olsa şahitleri var sonuçta. Ben ne yapmalıyım? Öğretmen adayıyım sicilimde haksız yere suç olursa ben bunu kaldıramam.
Old 09-02-2012, 18:00   #2
kezzy

Sayın katılımcı;

Alıntı:

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 129
Haksız fiil nedeniyle veya karşılıklı hakaret
(1) Hakaret suçunun haksız bir fiile tepki olarak işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

(2) Bu suçun, kasten yaralama suçuna tepki olarak işlenmesi halinde, kişiye ceza verilmez.

(3) Hakaret suçunun karşılıklı olarak işlenmesi halinde, olayın mahiyetine göre, taraflardan her ikisi veya biri hakkında verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

hükmünü içermektedir. Verdiğiniz bilgiler sonucunda şimdiden dava sonucu hakkında yorum yapmamız mümkün değildir.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi