Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

velayet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-02-2012, 20:34   #1
başlangıç

Varsayılan velayet

1.5 yıl önce eşim zina sebebi ile boşanma davası açtı 12ve 6yaşlarında iki çocuğumuz var onların velayetini talep etti aynı zamanda maddi ve manevi tazminat talebinde bulundu bu zaman zarfında 1yıl boyunca oğlum karşı tarafta kızım ise bende kaldı okullar açılınca ikametgahı karşı tarafta göründüğü için kızımıda aldılar bu zaman zarfında oğlumla görüşmem engellenmişti sonrasındaki 4ay boyunca kızımlada hiç iletişim kuramadım daha sonra ayda 2 defa görme izni çıktı çocuklarım yanıma geldiğinde ruhsal dengelerini çok bozulduğunu kızımn altını ıslatmaya başladığını geceleri altının bezlendiğini halası tarafından kötü muamele edildiğini çoğu zaman gündüzleri evde yalnız kaldıklarını öğrendim ve oğlum bana karşı aşırı bir şekilde doldurulmuştu adli tıp tarafından eve gönderilen pedegog raporlarıda benim açımdan müspet olduğu halde yakın zaman önce sonuçlanan davam neticesinde hakim şidetli geçisizlik nedeni ile bonmaya karar vermişti çocuklarımın velayeti babalarına verildi ve bana 3000 maddi 3000 manevi tazminat cezası verildi benim bu süreçte açtığım karşı dava reddedilmişti üstelik eşim bana cinsel istismarda bulunuyordu ben çocuklarımı istiyorum ne yapmalıyım gerekçeli karar henüz yazılmadı çocuklarım üvey babanne elinde benim pisikolojim çok bozuldu nerdeyse avukatımdan bile şüphe ediyorum önerilerinizi bekliyorum
Old 10-02-2012, 22:08   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk,

Velayet babaya verildiğine göre mahkemece gerekli araştırmalar yapılmış ve hatta 12 yaşındaki çocuğunuz dinlenilmiş,babasında kalmak istediğini söylemiştir.
Velayet düzenlenirken kardeşlerin birbirinden ayrılmaması amaçlanır. Bu nedenle 6 yaşındaki çocuğunuzun da velayeti babaya verilmiştir.

Bu kararı temyiz edebilirsiniz. Ancak 12 yaşındaki çocuğunuz babasını istediğini söylediyse, bozulması zor bir ihtimaldir.

Eğer 12 yaşındaki çocuk dinlenmeden bu karar verilmişse kararın bozulma ihtimli yüksektir.

Avukatınızdan şüphe etmenizi gerektiren bir durum olmadığını söyleyebiliriz.

Hak arama mücadelenize avukatınızla birlikte devam ediniz.
Old 11-02-2012, 10:04   #3
kezzy

Alıntı:
Yazan başlangıç
1.5 yıl önce eşim zina sebebi ile boşanma davası açtı 12ve 6yaşlarında iki çocuğumuz var onların velayetini talep etti aynı zamanda maddi ve manevi tazminat talebinde bulundu bu zaman zarfında 1yıl boyunca oğlum karşı tarafta kızım ise bende kaldı okullar açılınca ikametgahı karşı tarafta göründüğü için kızımıda aldılar bu zaman zarfında oğlumla görüşmem engellenmişti sonrasındaki 4ay boyunca kızımlada hiç iletişim kuramadım daha sonra ayda 2 defa görme izni çıktı çocuklarım yanıma geldiğinde ruhsal dengelerini çok bozulduğunu kızımn altını ıslatmaya başladığını geceleri altının bezlendiğini halası tarafından kötü muamele edildiğini çoğu zaman gündüzleri evde yalnız kaldıklarını öğrendim ve oğlum bana karşı aşırı bir şekilde doldurulmuştu adli tıp tarafından eve gönderilen pedegog raporlarıda benim açımdan müspet olduğu halde yakın zaman önce sonuçlanan davam neticesinde hakim şidetli geçisizlik nedeni ile bonmaya karar vermişti çocuklarımın velayeti babalarına verildi ve bana 3000 maddi 3000 manevi tazminat cezası verildi benim bu süreçte açtığım karşı dava reddedilmişti üstelik eşim bana cinsel istismarda bulunuyordu ben çocuklarımı istiyorum ne yapmalıyım gerekçeli karar henüz yazılmadı çocuklarım üvey babanne elinde benim pisikolojim çok bozuldu nerdeyse avukatımdan bile şüphe ediyorum önerilerinizi bekliyorum

Sayın Katılımcı,

Velayeti babaya verilen çocuğunuzu mahkemenin tayin ettiği gün ve sürelerle görebilirsiniz.

Kaldı ki avukatınız olduğunu belirtmişsiniz, dosyanıza ve konulara daha vakıf olan avukatınız, burada yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden, daha sağlıklı ve doğru yanıtlar verecektir.

Avukatınızdan hukuki destek almaya devam ediniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Old 11-02-2012, 16:37   #4
Konuk

evet oğlum dinlendi ama dinlenmedenönce 1.5yıldan görüşmemize izin vermedi baba mahkeme gününe kadar doldurulan oğlum benden nefret ediyordu sonrasında görüş günleri tayin edildi benden nefret eden oğlum artık yanımdan giderken göz yaşları döküyor vara yoğa sinirlenip ağlıyor ama arkadaş ve okulunu çok sevdiği için orda kalmak istiyor kardeşinin halasından gördüğü kötü muameleye karşı kendini koruyamadığı için bende kalmasını istiyor bilir kişiraporunda oğlumu yönlendirildiği tespit edidi benim yanımda iken degelen yetkililer lehime müspet rapor yazdılar yanımdan ayrıldıktan sonra kızımın pisikolojisi çok bozulduğu için yeniden çocukların dinlenmesi için talepte bulunuldu ama reddedildi velayet karşı tarafta ve tazminat ödeyeceğim buna anlam veremiyorum
Old 11-02-2012, 17:08   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
evet oğlum dinlendi ama dinlenmedenönce 1.5yıldan görüşmemize izin vermedi baba mahkeme gününe kadar doldurulan oğlum benden nefret ediyordu sonrasında görüş günleri tayin edildi benden nefret eden oğlum artık yanımdan giderken göz yaşları döküyor vara yoğa sinirlenip ağlıyor ama arkadaş ve okulunu çok sevdiği için orda kalmak istiyor kardeşinin halasından gördüğü kötü muameleye karşı kendini koruyamadığı için bende kalmasını istiyor bilir kişiraporunda oğlumu yönlendirildiği tespit edidi benim yanımda iken degelen yetkililer lehime müspet rapor yazdılar yanımdan ayrıldıktan sonra kızımın pisikolojisi çok bozulduğu için yeniden çocukların dinlenmesi için talepte bulunuldu ama reddedildi velayet karşı tarafta ve tazminat ödeyeceğim buna anlam veremiyorum

Sayın konuk,
Öncelikle belirtelim ki, bir avukatınız bulunduğuna ve dosyanızı en iyi bilen hukukçu da avukatınız olduğuna göre; sadece sizin yazdıklarınızdan bilgi sahibi olan bizlerin size avukatınız kadar yardımcı olması olanağı yoktur.
Temyiz aşamasını ve sonrasını yine avukatınızla birlikte yürütmenizi öneririm.

Not: "velayet karşı tarafta ve tazminat ödeyeceğim buna anlam veremiyorum" demişsiniz. Tazminatın velayetle bir ilgisi yoktur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi