Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davasını sürdürmek için maddi durumum iyi değil.ne yapabilirim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-01-2010, 14:25   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davasını sürdürmek için maddi durumum iyi değil.ne yapabilirim?

Eşim yaklaşık 7 ay önce beni ve 20-22 yaşlarındaki iki kızımı terketti.etrafındaki herkesi dolandırdığını,birçok kadınla ilişkisi olduğunu,bu kadınlardan birinden 2 kızı olduğunu öğrendik.gitmeden önce 20 yaşındaki kızım ve benim üzerime ltd.şirket,diğer kızımın üzerinede bir şahıs şirketi kurmuştu.şirketlerin yüklü miktarda vergi borcu var ve eşimin nerede olduğunu bilmiyoruz.vergi borçlarıyla ilgili yapılacak bişey olmadığını biliyoruz,ancak boşanamadığım için onun borçları nedeniyle zarar görebiliriz.görüştüğümüz avukatlar,avukata para ödemesek bile,eşim kayıp olduğundan,mahkemenin isteyeceği belgeler toplanırken(gazeteye ilan verilmesi isteniyormuş sanırım)para ödememiz gerektiğini söylediler.maddi durumumuz yetersiz.birçok konu kanıtlanabilir.ama dava açsam bile maddi yetersizlikten dolayı davayı sürdüremeyeceğim söyleniyor.ne yapabilirim?lütfen yardım edin.
Old 13-01-2010, 16:43   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşim yaklaşık 7 ay önce beni ve 20-22 yaşlarındaki iki kızımı terketti.etrafındaki herkesi dolandırdığını,birçok kadınla ilişkisi olduğunu,bu kadınlardan birinden 2 kızı olduğunu öğrendik.gitmeden önce 20 yaşındaki kızım ve benim üzerime ltd.şirket,diğer kızımın üzerinede bir şahıs şirketi kurmuştu.şirketlerin yüklü miktarda vergi borcu var ve eşimin nerede olduğunu bilmiyoruz.vergi borçlarıyla ilgili yapılacak bişey olmadığını biliyoruz,ancak boşanamadığım için onun borçları nedeniyle zarar görebiliriz.görüştüğümüz avukatlar,avukata para ödemesek bile,eşim kayıp olduğundan,mahkemenin isteyeceği belgeler toplanırken(gazeteye ilan verilmesi isteniyormuş sanırım)para ödememiz gerektiğini söylediler.maddi durumumuz yetersiz.birçok konu kanıtlanabilir.ama dava açsam bile maddi yetersizlikten dolayı davayı sürdüremeyeceğim söyleniyor.ne yapabilirim?lütfen yardım edin.

Sayın Katılımcı;

Dava ve haklarınızı bir avukat vasıtası ile takip ediniz.

Maddi durumunuz elverişsiz ise bu durumu kanıtlayarak, bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz olarak avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca yargılama yapılırken, mahkemeden yargılama masraflarını ödemeye gücünüz olmadığını - istenilen belgelerle kanıtlamanız halinde- adli yardım talep etme hakkınız da bulunmaktadır.

Old 13-01-2010, 17:39   #3
Av.Gülsüm Sezen

Ayrıca içinde bulunduğunuz sıkıntı ciddi nitelik ve nicelik arz ediyor ve bunu ispat edebilecek durumda bulunuyor iseniz; davanızın görüldüğü mahkemeden dava ile ilgili giderlerin devletçe karşılanması anlamına gelen adli müzaharet talep edebilirsiniz. Ancak tüm bu fırsatlardan yararlanmanız için üzerinize kayıtlı hiçbir araç/gayrımenkul bulunmadığını, gelirinizin olmadığını belgeleyerek ve ayrıca muhtarlıktan fakirlik belgesi alarak kanıtlamanız gerektiğini; davada bir şekilde haksız çıkmanız ve davanızın reddi halinde devlete bu giderleri de iade durumunda kalacağınızı da bilgilerinize sunarım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi