Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim tarafından aldatılıyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-01-2010, 23:09   #1
Konuk

Varsayılan eşim tarafından aldatılıyorum

öncelikle iyi akşamlar diliyorum 2 çocuk annesiyim eşim tarafından aldatılıyorum bunu yalnızca elimdeki msjlarla ıspatlayabiliyorum boşanmak istiyorum haklarım nelerdir ve davayı hangimizin açması benim lehimedir tşk ediyorum
Old 12-01-2010, 23:31   #2
avukat.derviş.yıldızoğlu

Sayın katılımcı, eşinizin sizi aldatmasının hukuki karşılığı zinadır. Ancak zina, ispatı son derece bir durum olup, bunun yerine evlilik birliğinin temelden sarsılması nedenine dayalı boşanma davası açılabilir. Açılacak bir davada bu sms'ler delil olabileceği gibi, eşinizin bu vb durumuna şahit olmuş görmüş ya da duymuş olan yakınlarınızı, tanık olarak dinleterek de önemli bir delil yaratmış olursunuz.
Davayı siz ya da eşiniz açabilir. eşinize karşı dava açarsanız maddi ve manevi tazminat ile kendiniz ve çocuklarınız için nafaka talebinde bulunabilir ve istiyorsanız çocuklarınızın velayetini talep edebilirsiniz. Avukat yardımına başvurmanızı öneririm. Maddi gücünüz yoksa, yaşadığınız il Barosundan ücretsiz avukat talebinde bulunabilirsiniz
Old 13-01-2010, 10:06   #3
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle iyi akşamlar diliyorum 2 çocuk annesiyim eşim tarafından aldatılıyorum bunu yalnızca elimdeki msjlarla ıspatlayabiliyorum boşanmak istiyorum haklarım nelerdir ve davayı hangimizin açması benim lehimedir tşk ediyorum
Sn Katılımcı;

Boşanmak istemeniz halinde boşanma dava dilekçesini hazırlayarak aile mahkemesine vermelisiniz.Açacağınız boşanma davasında, eşinizin sadakat görevini yerine getirmediğine ilişkin olarak elinizdeki delilleri mahkemeye sunabilirsiniz.

Ayrıca mahkemeden eşinizin telefon görüşmelerinin ve mesajlarının ilgili şirketten istenilmesini de talep edebilirsiniz.

Açacağınız boşanma davasında, öncelikle tedbir nafakası ve boşanmanın kesinleşmesi ile birlikte de yoksulluk nafakası olarak devamını isteyebilir;18 yaşından küçük çocukların velayeti ile birlikte onlar için de nafaka takdir edilmesini isteyebilirsniz.

Kişilik haklarınız saldırıya uğradığından manevi tazminat, boşanma ile mevcut ve beklenen menfaatleriniz zarar gördüğü için de maddi tazminat taleplerini aynı dava içinde talep edebilirsiniz.

Bu boşanma davası içinde, boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunun ispatı gerekecektir.Tanık dahil, telefon kayıtları vs...delillerden yararlanabilirsiniz.

Boşanma davasını kimin açtığının bir önemi yoktur.
Sn Katılımcı;
Boşanma davanızı açabilmek ve diğer işlemleri sağlıklı yürütebilmek için bir avukattan profesyonel yardım almanızı ve ancak maddi durumunuz iyi değilse bulunduğunuz ilin barosunun ücretsiz Adli Yardım hizmetinden faydalanmanızı tavsiye ederim.

Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi