Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

mukabil dava

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-04-2011, 12:39   #1
Konuk

Önemli mukabil dava

merhabalar.Yarın ikinci kez açılmış olan anlaşmalı boşanmamım ilk duruşması var fakat imzalanan bi protokol yok,duruşma öncesi imzalatacaklar sanırım.Bugün davanın açıldığı ve tebligatı aldığımın 7. günü Şu an elimde açılan davaya karşı savunma / ve mukabil dava ve taleplerim dilekçesi var.Size sorum şu elimdeki dilekçeyi yarın duruşmaya katılıp protokolde anlaşmazlık sebeyiyle sonlanmasından sonramı vereyim? yoksa bu gündenmi vereyim?Çok acil cevap lütfen
Old 18-04-2011, 19:21   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Karşılık davanın, 10 günlük cevap süresi içinde açılması gerekir.

Yani dava dilekçesini aldığınız günden itibaren 10 gün içinde karşılık davanızı harcını ödeyerek açmalısınız.

Hak kaybına uğramamak için bir avukatla birlikte hareket ediniz.

Saygılar.
Old 21-04-2011, 11:44   #3
Konuk

Varsayılan yanlış yönlendirilme

merhabalar benim ikinci anlaşmalı boşanma davasının duruşması oldu(2 gün önce)duruşmadan bigün önce cevap dilekçemi ve mukabil dava dilekçesini mahkemeye verdim.Fakat hatır için gittiğim bi avukat hazırladı bunları,beni iyice dinlemeden hazırladı.Ayrıca duruşmadada hakimin yanlış bakış açısını aldım.neden anlaşmalı boşanmdan vazgeçtimi sordu,cümleye yanlış başladığım için hakim hemen kurnazlıkla suçlayıp kızdı.şimdi 10 gün süre verildi delil ve tanık sunmak için,ikinci duruşmada 7.ayın 5.de olucak.Gerçekten çok mağdur durumdayım bu saatten sonra ne yapabilirim?lütfen biyol gösterin.Karşı taraf ısrarlı gerekirse 100 milyar masraf edip tek kuruş vermeden boşucam seni diyor.NOT İlk dava benim feregatimle red olmuştu,şimdi davalıyım.ikinci anlaşmalı davayı oyuna getirilerek,iyi niyetim ve bilgisizliğimi kullanarak açtırdılar.
Old 21-04-2011, 11:49   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar benim ikinci anlaşmalı boşanma davasının duruşması oldu(2 gün önce)duruşmadan bigün önce cevap dilekçemi ve mukabil dava dilekçesini mahkemeye verdim.Fakat hatır için gittiğim bi avukat hazırladı bunları,beni iyice dinlemeden hazırladı.Ayrıca duruşmadada hakimin yanlış bakış açısını aldım.neden anlaşmalı boşanmdan vazgeçtimi sordu,cümleye yanlış başladığım için hakim hemen kurnazlıkla suçlayıp kızdı.şimdi 10 gün süre verildi delil ve tanık sunmak için,ikinci duruşmada 7.ayın 5.de olucak.Gerçekten çok mağdur durumdayım bu saatten sonra ne yapabilirim?lütfen biyol gösterin.Karşı taraf ısrarlı gerekirse 100 milyar masraf edip tek kuruş vermeden boşucam seni diyor.NOT İlk dava benim feregatimle red olmuştu,şimdi davalıyım.ikinci anlaşmalı davayı oyuna getirilerek,iyi niyetim ve bilgisizliğimi kullanarak açtırdılar.

Sayın Katılımcı,

Celse celse davanızın takibini KAHDEM aracılığı ile yapamazsınız.

Bu şekilde soru cevap şeklinde yönlendirilmeniz dahi hak kayıplarına neden olabilecektir.

Davanızın en başından bir avukat ile takip edilmesi gerekir. Lütfen maddi durumunuz elverişli değil ise, davanızın olduğu ilin barosuna ücretsiz avukatlık hizmeti için başvurunuz.

KAHDEM'e gösterdiğniiz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi