Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatılmak üzereyken farkettim /anlaşmalı boşanmada haklarım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-01-2011, 11:33   #1
Konuk

Varsayılan aldatılmak üzereyken farkettim /anlaşmalı boşanmada haklarım?

Sn Av.

Yaklaşık olarak bir buçuk yıllık evliyim ve çocuğumuz yok eşim suan kendisine iş kurmak için çalıştığı işi 2 ay önce bıraktı ve bu sureç içinde davranışlarından süphelendim ve iki gün sonra ortağıyla beraber iki kadınla buluşacaklarına dair yazışmalarına denk geldim ve bilgisayarında bunları okuduğum anda evde kıyamet koptu henüz beni aldatmadı evet ama ben o yazışmaları görmeseydim veya 3. günü görseydim beni aldatmış olacaktı. Artık bu şüphe ile evliliğime devam edemeyeceğimden dolayı ve kendisininde bana karsı ilgisizliğindden dolayı mutsuz bir evlilik sürdürmektense ayrılma kararı almaktayım. kendiside sen artık ben nereye gidersem şüpheleneceksin bu şekilde evlilik yürümez istersen boşanabiliriz dedi. Yanı ikimizde aynı görüşte olduğumuza göre boşanma davası açmak istiyorum fakat masraflar yada tazminat gibi taleplerde bulunabiliyor muyum? evimiz yada arabamız yok suan bankada birikmiş biraz paramız var sadece eşyların ve bu paranın ortak bölüneceğini düşünüyorum fakat bunun dışında başka haklarım var mıdır

Bilgilerinizi rica ederim.
Teşekkürler
Old 13-01-2011, 01:10   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Kişilik haklarınıza saldırı olduğuu düşünüyorsanız manevi tazminat, boşanma dolayısıyla maddi kayıplarınız olacak ise maddi tazminat talep etme hakkınız var. Açtığınız dava sonucu boşanm kararı verilir ise yani davanız kabul edilir ise mahkeme masrafları eşinize yüklenir. Bu konuda hak kabına uğramamanız için bir avukattan hukuki destek almanızı tavsiye ederiz.
Old 13-01-2011, 13:29   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Sn Av.

Yaklaşık olarak bir buçuk yıllık evliyim ve çocuğumuz yok eşim suan kendisine iş kurmak için çalıştığı işi 2 ay önce bıraktı ve bu sureç içinde davranışlarından süphelendim ve iki gün sonra ortağıyla beraber iki kadınla buluşacaklarına dair yazışmalarına denk geldim ve bilgisayarında bunları okuduğum anda evde kıyamet koptu henüz beni aldatmadı evet ama ben o yazışmaları görmeseydim veya 3. günü görseydim beni aldatmış olacaktı. Artık bu şüphe ile evliliğime devam edemeyeceğimden dolayı ve kendisininde bana karsı ilgisizliğindden dolayı mutsuz bir evlilik sürdürmektense ayrılma kararı almaktayım. kendiside sen artık ben nereye gidersem şüpheleneceksin bu şekilde evlilik yürümez istersen boşanabiliriz dedi. Yanı ikimizde aynı görüşte olduğumuza göre boşanma davası açmak istiyorum fakat masraflar yada tazminat gibi taleplerde bulunabiliyor muyum? evimiz yada arabamız yok suan bankada birikmiş biraz paramız var sadece eşyların ve bu paranın ortak bölüneceğini düşünüyorum fakat bunun dışında başka haklarım var mıdır Bilgilerinizi rica ederim.
Teşekkürler
Sayın Meslektaşıma aynen katılıyorum. Ancak son cümlenizi okurken, sanki sözkonusu bölüşümün otomatikman yapılacağını sandığınızı, düşündüm. Anlaşmalı boşanma olacaksa, eşya ve paranın nsaıl bölüşüleceğinin protokole yazılması gerekir. Uyarmak istedim. Bir avukatla yüzyüze konuşarak olasılıkları değerlendirirseniz, hak kaybına uğramazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04063892 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.