Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ceza Davasi / Boşanma davam sürüyor çocuğun baba ile kişisel ilişkisi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-06-2010, 08:32   #1
Konuk çiğdem

Soru Ceza Davasi / Boşanma davam sürüyor çocuğun baba ile kişisel ilişkisi

Merhaba: Benİm Darp Davam Var. EŞİm Daha Önce 29/04/ 2008 Tarİhİnde İlk Darp Davasi GÖrÜldÜ . Hakİm EŞİme 5 Ay Hapİs Cezasi VermİŞdİ. Fakat Ben ŞİkayetÇİ OlmadiĞim İÇİn HÜkmÜn AÇiklanmasinin Gerİ Birakilmasina 5 Yil Denetİmlİ SÜreye Karar Verdİ.
30/06/2009 Tarİhİnde 2. Kez Darp Davasi GÖrÜldÜ Busefer Para Cezasi Verdİ EŞİme 2. Mahkeme Karari 1. Mahkemeye GÖnderecek Bu Sirada
-ertelenen HÜkmÜn AÇiklanmasinin Gerİ BirakildiĞi Dosyadakİ Ceza 5 Ay Hapİs Cezasini Yatarmi Yoksa Para Cezasina Mi DÖnÜŞÜr
- 1. Mahkemeye Davaci Olarak ÇaĞiracaklarmi Yoksa Sadece EŞİmİmİ CaĞirirlar Verİlen Karardan Benİm Haberİm Olurmu TeŞekkÜr Ederİm.
* BoŞanma Davam SÜrÜyor ÇocuĞun Velayetİ Bende Babasi Her Ay 200tl Para Ödeyecek Fakat Ödemİyor Ssk ÇaliŞan Yapmam Gereken Nedİr.
* Mahkeme Her Ayin 1ve 3 Cumartesİ GÜnlerİ GÖrme Hakki Var Fakat ÇocuĞu Av. Aliyor. Ve Ben Anne Olarak Rahatsiz Oluyorum Tedİrgİn Oluyorum ÇocĞum Nereye Gİdİyor , GÜn Boyunca Rahati Nasil , Babanin Yaninda Bayanin Olmamasindan ÇocuĞumu Çok Merak Edİyorum Bu Konuda Bİlİr KİŞİ Tarafindan Alinnip Ve BİlİrkİŞİ Yaninda GÖrÜŞmelerİnİ İstesem Uygunmudur. BÖyle Karar Alabİlmem İÇİn Ne Yapmam Gereklİdİr Çocuk Kiz Ve 4 YaŞinda Baba Yaninda Bekar KardeŞ Kaliyor.
Old 13-06-2010, 01:07   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Ceza davasının sonucu ve uygulanacak yaptırım ceza davasını yğrğten hakim tarafından belirlenecektir.Hakimin takdirini hangi yönde kullanacağını tahmin etmek diye bır hukuksal yardımda bulunmak olanaklı değildir.

2-Eşiniz mahkemece kararlaştırılan tedbir nafakasını ödemiyorsa,öncelikle icra takibi yapılmalıdır.Takibe rağman ödeme yapılmaz ise "nafaka ödememek" sebebi ile icra mahkemesine şikayet yapılabilir.

3-Çocukla baba arasındaki kişisel ilişkinin sürdürülme biçimi konusunda kararı veren mahkemeye konunun gözden geçirilmesi veya teslim anında uzman bulundurulması istekleriniziiletebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi