Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Yaz tatilinde İstanbul'da bir hukuk bürosunda pratik yapmak istiyorum

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-03-2008, 00:08   #1
üye19953

Varsayılan Yaz tatilinde İstanbul'da bir hukuk bürosunda pratik yapmak istiyorum

Adım Cankut Altuncu.Kadir Has Üniversitesi nin hukuk bölümünde 1. sınıf öğrencisiyim.Hukuk ile ilgili pratik yapmak konusunda çok istekliyim.İstanbul da okuyorum ve İstanbul da ikamet ediyorum.Yaz tatilinde de İstanbul da bulunacağım için işi öğrenerek pratik yapmak istiyorum.Sene içinde okul saatleri haricinde, yaz tatilinde de tüm gün çalışabileceğim, eteğinden tutacağım bir avukat arıyorum.Maddi konuda çok bir beklentim yok.Karın tokluğuna bile çalışmaya razıyım.Öncelikli amacım ilerde icra edeceğim mesleği öğrenmek.
Old 30-03-2008, 19:15   #2
hukukkızı

Arkadaşıma katılıyorum ben de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim ve yaz tatilimi değerlendirmek istiyorum..Bize bir tavsiyeniz var mı?

Saygılar...
Old 30-03-2008, 22:16   #3
Av.muhittinköylüoğlu

arkadaşlar öncelikle amacınızı net olarak belirleyin.Yaz tatilinizi geçirirken para kazanmak mı istiyorsunuz.Yoksa bir şey öğrenmekmi.Bu tercihiniz sonucu değiştirecektir.Ciddi ücret verenler (ne derece ciddi denirse) çoğunlukla ve ağırlıklı olarak seri icra işi yapan bürolardır.İşin gerçeği hukuk anlamında pek bir şey öğrenemezsiniz.Ama bu hususlarında öğrenilmesinde fayda vardır.
para anlamında büyük beklentiniz yoksa yanında çalışacağınız ya da nasıl derseniz vakit geçireceğiniz avukatlık bürosunda yoğun icra işi yapılıp yapılmadığını öğrenip ona göre tercihinizi belirleyin.Ve tavsiyem mutlaka bir avukat bürosunda öğrencilik döneminizi geçirin.Telefona cevap vermek bile deneyimdir.Adliyelerin tapuların yerleri bile deneyimdir.Müvekkiller ile diyalog ara kararların yerine getirilmesi dava açmak avukatlıktan ve hatta staj döneminden önce öğrenilmeinde fayda olan hususlardır.Ayrıca muhtelif üniversitelerin seminer ve panel gibi etkinliklerini takip etmek son derece yararlı olacaktır.Örneğin Kadir Has'ta biz Fatih ilçesindeki avukatlara yönelik olarak ceza hukukuna ilişkin bir toplantı düzenlemiştik.ikincisini zannedersem yakında düzenleyeceğiz. ama mutlak tavsiyem nerede ve hangi şartla çalışırsanız çalışın işinizi ciddiye alın.Mesleki tarz ve sorumluluk nasıl başlanırsa öyle devam ediyor.Bu benim işim değil geçici çalışıyorum nasıl olsa demeyin.Çalışacağınız avukat ile bire bir muhatap olamayacaksanız çalışmayın.yüzyüze konuşup soru sorabileceğiniz eksik ve hatalarınızı düzeltmenizi bizzat isteyecek bir avukjatla çalışın.Yoğun icra işi ve çalışan olan büroları şahsen tavsiye etmem.eden olacağını da sanmıyorum.
Old 31-03-2008, 13:36   #4
hukukkızı

tavsıyelerınız ıcın tesekkurler suan amacım para kazanmak degıl hukuk yasantısına aşina olmak..dedıgınız gıbı telefonlara bakmak bıle faydalı olacaktır..

saygılar..
Old 02-04-2008, 11:09   #5
serhatçetin

Arkadaşlar ben Ankara Hukuk uzatmalı ögrencisiyim. Bu yıl İstanbul Kadıköy'de gayet iyi bir hukuk bürosunda çalıştım.Diğer arkadaslarımdan gördüğüm kadarıyla en iyi şartlarda çalılşan bendim.Kendime ait bir odam var. Kesinlikle benden fotokopi çekmem evrak getir götürü yapmam ya da çay demleyip yer paspaslamam beklenmedi ve bu tur işlerde çalıştırılmadım.Davalarla içiçeydim ve savunmaları, dava dilekçelerini,tutuklama kararlarına itirazları, temyizleri hazırladım.Avukatlığını yaptığımız şirketlerin toplantılarına katıldım.Sürekli müvekkillerimizle çıkılan iş yemeklerine katıldım ve hepsiyle samimi olma fırsatı buldum.Kesinlikle ileride müvekkilimi kaptırabilirim diye dusunen birinin yanında çalışmayın.İkinci plana atılmayı kabullenmeyin.Önceden tanımadığınız birinin yanında çalışın. Yanında çalıştığınız insan kazanmayı bildiği kadar paylaşmayı da bilsin. Size "ücretli işçi" değil meslektaş gözüyle baksın. Eger herhangi bir olayda hakettiğiniz değeri gormediğinize inanacak olursanız o gün işi bırakın. Kimsenin şahsi kaprislerini çekmeyin.İçinde bulunduğunuz hiçbir durum kendinize duydugunuz saygınızı yitirmenize sebep olmasın. Bunun telafisi mumkun değildir. Ama siz de işinizde de çok dikkatli ve tedbirli olun. Resmi giyinin ve resmi tavırlar takının herkese karşı. Müvekkillerinizi önemseyin ve bunu onlara gösterin. Çalıştığınız burodaki butun dosyalar ve muvekkilller hakkında bilginiz sorulabilecek her soruya verebilecek bir cevabınız olsun.

Ben halen işe ilk başladığım buroda çalışıyorum ve bahsettiğim saygıyı fazlasıyla goruyorum. Aza kanaat etmeyin çünkü bu özellikleri barındıran bir sürü avukat var istanbul'da. Stajyerler saygıyı ancak hakettiğini ispat ederse görüyor ülkemizde. Umuyorum ki meslek hayatınız buyuk başarılarla başlar.
Old 09-04-2008, 16:17   #6
aslıhan_87

Ben hukuk fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim ben de yaz tatilinde bir avukatın yanında çalışmak istiyorum.Amacım sadece bana faydası olması bir ücret talebim yok.Benim babam da bir hukukçu ama şu an bir büroda çalışmamın bir faydası olmayacağını en azından 3.sınıfta olmam gerektiğini söylüyor.Acaba gerçekten şu an çok mu erken benim için?
Old 24-04-2008, 10:24   #7
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan cn27kt
Adım Cankut Altuncu.Kadir Has Üniversitesi nin hukuk bölümünde 1. sınıf öğrencisiyim.Hukuk ile ilgili pratik yapmak konusunda çok istekliyim.İstanbul da okuyorum ve İstanbul da ikamet ediyorum.Yaz tatilinde de İstanbul da bulunacağım için işi öğrenerek pratik yapmak istiyorum.Sene içinde okul saatleri haricinde, yaz tatilinde de tüm gün çalışabileceğim, eteğinden tutacağım bir avukat arıyorum.Maddi konuda çok bir beklentim yok.Karın tokluğuna bile çalışmaya razıyım.Öncelikli amacım ilerde icra edeceğim mesleği öğrenmek.

Sayın Cankut,
Bürom İstanbul/Fatih/Aksaray'da. Size faydalı olabileceğim kanaatindeyim. İstediğiniz zaman gelin görüşelim. Adres: İskenderpaşa Mah. Ahmediye Cad. Bahar apt.No:6 Daire 3 (Aksaray Metro durağı yanı) Tel: 212/521 25 91
Old 24-04-2008, 11:02   #8
hukukkızı

cankut altuncu ne kadar şanslısın ben de bulurum umarım böyle bir fırsat

başarılar diliyorum
Old 06-05-2008, 11:24   #9
üye19953

haydi bakalım bugün akşam üzeri görüşeceğim.Hayırlısı artık..ismim gibi şanslıyım... hukukkızı inşallah sende bulursun bir yer.sana da başarılar.
Old 06-05-2008, 12:05   #10
hukukkızı

teşekkurler izlenimlerini bizimle paylaş lütfen
Old 07-05-2008, 10:39   #11
üye19953

Vallaha dün akşamüzeri gittim görüştüm, okul saatleri ile iş saatleri çakıştığı için okul zamanında başlamayacağım.haziran başında finallerin akabinde çalışmaya başlayacağım.eylül sonunda okul açılıncaya kadar devam ederim.ondan sonrasını da o zaman düşünürüz artık.
bir de sen kaç puanla girmiştin ist.hukuka??
Old 07-05-2008, 10:39   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan aslıhan_87
Ben hukuk fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim ben de yaz tatilinde bir avukatın yanında çalışmak istiyorum.Amacım sadece bana faydası olması bir ücret talebim yok.Benim babam da bir hukukçu ama şu an bir büroda çalışmamın bir faydası olmayacağını en azından 3.sınıfta olmam gerektiğini söylüyor.Acaba gerçekten şu an çok mu erken benim için?

Bence de biraz erken. Hukuktan soğuyabilirsiniz. Babanız sizin iyiliğiniz için böyle düşünmüş olmalı.
Old 07-05-2008, 10:41   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan hukukkızı
Arkadaşıma katılıyorum ben de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim ve yaz tatilimi değerlendirmek istiyorum..Bize bir tavsiyeniz var mı?

Saygılar...

Yaz tatilinizi "tatil" yaparak değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Old 07-05-2008, 15:26   #14
hukukkızı

Alıntı:
Yazan cn27kt
Vallaha dün akşamüzeri gittim görüştüm, okul saatleri ile iş saatleri çakıştığı için okul zamanında başlamayacağım.haziran başında finallerin akabinde çalışmaya başlayacağım.eylül sonunda okul açılıncaya kadar devam ederim.ondan sonrasını da o zaman düşünürüz artık.
bir de sen kaç puanla girmiştin ist.hukuka??

sevindim senın adına yazın deneyımlerını beklıyorum sabırsızlıkla umarım yazmaya devam edersın

343.9.. küsürlü birşeydi
Old 07-05-2008, 15:28   #15
hukukkızı

Alıntı:
Yazan Saim
Yaz tatilinizi "tatil" yaparak değerlendirmenizi tavsiye ederim.

bu gidişle öyle olacak gibi görünüyor zaten gerçi bütün kitaplarımı elden geçirmeyi düşünüyorum ama heves işte
Old 08-05-2008, 14:14   #16
avukat şefik

öncelikle bende bende büromda araştırmacı bir öğrenci arkadaşa ihtiyacım var isteyenler arayabilir büromuz fatihtedir. Yoğunluğmuz ceza ve boşanma davalarına ilişkindir. ofis no :02125324825
Old 08-05-2008, 15:36   #17
üye19953

Alıntı:
sevindim senın adına yazın deneyımlerını beklıyorum sabırsızlıkla umarım yazmaya devam edersın

343.9.. küsürlü birşeydi
bizden sonra epey yükselmiş puanlar.girmiş de kurtulmuşuz biz öss den.ben 2006 öss ye girmiştim, 320 ile yerleşmiştim.
sende şanlısın bak sana da talip çıktı....
Old 09-05-2008, 10:57   #18
hukukkızı

Alıntı:
Yazan cn27kt
bizden sonra epey yükselmiş puanlar.girmiş de kurtulmuşuz biz öss den.ben 2006 öss ye girmiştim, 320 ile yerleşmiştim.
sende şanlısın bak sana da talip çıktı....

Evet bayağı yukseldi puanlar 342 son giriş puanıydı bizim okula.

Maalesef ben İstanbul'da değil Kocaeli'de bulunacağım yazın , o yüzden diğer arkadaşlar ilgilenebilir yukarıdaki teklifle aslında ceza ve boşanma hiç de fena değil ama ne yapalım.
Old 27-05-2008, 12:14   #19
hukukkızı

sonunda ben de buldum istediğim zaman gelip gidebileceğimi daha şimdiden kendimi bu kadar yormama gerek olmadığını söyledi anlaştık finallerimin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum
Old 28-05-2008, 22:09   #20
_Halise_

Şanslısın, umarım faydalı olur sana başarılar
Old 11-06-2008, 15:33   #21
üye19953

Ben başladım bu hafta.Şu an 3. günümün akşamı.Gayet güzel gidiyor.Ufak tefek birşeyler öğreniyorum.Belki dersle alakalı, teorik şeyler değil ama onlar gibi sıkıcı da değil.Bir masam ve önümde bilgisayarım var.G.O.paşa ve şişli adliyelerine de gittim. Dersleri sevmediğimden hukuktan soğumuştum ama şu geçen 3 günde tekrar ısındım diyebilirim...
Old 12-12-2008, 17:03   #22
poetry

Bukadar istekli hukukçuların burada olması ne güzel..İnsana bölümünün ne denli değerli bir bölüm olduğunu tekrar tekrar hatırlatıyor.Ben de İstanbul Ün.1. sınıf öğrencisiyim.İnternete pek sık giremedğim için siteden de uzakta kalıyorum.Ancak yaz dönemi boyunca ben de bir avukatın yanında çalışmak istiyorum.İstemekten öte artık mecburiyet de bindi omuzlarıma.Şimdiden aramaya başlıyım diye düşündüm.Bana yardımcı olabilecek İstanbul'dan hukukçu büyüklerim varsa rica ederim benimle iletişime geçerlerse çok sevinirim.Bu meslekte bazı şeyler nekadar erken öğrenilirse ileriye okadar azimli,bilgili ve bu ülkeye faydalı olabilecek bireyler kazandırılabileceğini düşünüyorum.Saygılar..
Old 03-06-2009, 20:09   #23
hülya y.

Varsayılan Hukuk bürosunda çalışmak istiyorum

Merhaba ben Marmara Hukuk Fakültesi Öğrencisiyim.Bu yıl 3. sınıfa geçtim.Pratiğimi geliştirmek amacıyla yazın çalışabileceğim tercihen Anadolu yakasında bir hukuk bürosu arıyorum.İlgilerinize sunulur...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi